Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podlaczenie obrazu z kompa do telewizora

flaberes 12 Aug 2009 14:02 1598 5
    flaberes
    Level 2  
    Cześć!
    Mam następujacy prolem ogladalem sobie filmy z komputera na telewizorze az tu ktoregos dnia cos sie stalo i obraz wyswietlany na telewizorze jest czarno bialy. Co zrobic?? Karta nvidia 550 podlaczenie do karty 5 pinowe przez cin.
    KSRhaziel
    Level 36  
    Nie zmieniłeś przypadkiem pilotem od telewizora na inne źródło / inny kanał AV ?
    dzimi
    Moderator
    Przeniosłem z "Inne". Proszę czytać opisy działów.
    flaberes
    Level 2  
    Z av jest wszystko w porzadku a o co chodzi z tym zrodlem kodowania ? jak to ustawic??
    Dobry05
    Level 2  
    Witam! Podepnę się do tematu, bo mam podobny problem. Po podłączeniu telewizora Thomson 55 55MC16Tx-A przez kabel S-Video/Euro telewizor nie wyświetla poprawnie obrazu. Pojawiają się skaczące czarno-białe kontury; przy zmianie rozdzielczości ewentualnie zmienia się szybkość skakania w/w pasów/zakłóceń. Próbowałem pod WinXP - żadne z ustawień ekranów nie spowodowało poprawy - również po restarcie nic. Pod Linuksem (Arch Linux 64 bit) po różnych konfiguracjach xorga, próbach z tuturiali z internetu, zabawie xrandr-em, a także w bezpośrednio ustawieniach karty graficznej (GeForce 7300) jest podobnie, aczkolwiek przy niektórych konfiguracjach pojawiają się rozmyte kolory; obraz jest przesunięty i obejmuje około 1/3 pulpitu, a przez tv przelatuje co chwila (ok. 2 sekund) wielki krzyż z zakłóceń.
    Stąd moje pytanie - czy ktoś spotkał się z tym problemem i czy jest to kwestia jakiś dodatkowych ustawień, czy kabla, czy po prostu ten model nie współpracuje z obecnymi standardami? Nadmienię, iż do niedawna był on wykorzystywany normalnie do odbioru satelity przez Euro złącze i działał bez zarzutu. Kabel do komputera jest nowy prosto ze sklepu, więc nie przypuszczam, by był zły.