Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eagle: Jak zwiększyć odstępy między padami a masą?

waldus86 12 Sie 2009 16:20 2469 4
  • #1 12 Sie 2009 16:20
    waldus86
    Poziom 13  

Witam!
    Projektuje w eagl'u płytkę dwustronną z tym, że mam elementy przewlekane, które chce umieścić na jednej stronie (górnej), zaś drugą stronę wykorzystać jako płaszczyznę masy. Jak umieścić pola lutownicze na dolnej stronie płytki tak, aby nie doszło do zwarcia z masą (chodzi mi o nóżki elementów, które nie mają mieć połączenia z masą, lecz są połączone ścieżkami na górnej stronie płytki)? Chyba wyjaśniłem o co chodzi... Z góry dzięki!

Dodano po 2 [godziny]:

Może dodam, że jak narazie gdy zrobię Polygon dla dolnej strony płytki, to odstęp między padami nie dołączonymi do masy a masą właśnie jest dość mały. Jak zwiększyć ten odstęp -o to mi głównie chodzi?

0 4
  • CControls
  • #2 12 Sie 2009 17:15
    Wojtek75
    Poziom 23  

Zwiększ sobie dla polygona wartość "Isolate"
    menu Edit -> Change... -> Isolate

0
  • CControls
  • #3 12 Sie 2009 22:44
    Uzytkowniik
    Poziom 16  

funkcja Polygon. Parametr isolate można zmienić również na pasku na górze po wybraniu tej funkcji

0
  • #4 13 Sie 2009 10:31
    waldus86
    Poziom 13  

OK Dzięki - też wpadłem na to w trakcie używania programu, tylko zapomniałem napisać na forum. A jak trawicie płytki dwustronne? Obie strony jednocześnie, czy osobno? Jak pozycjonujecie obie strony? Wszelkie wskazówki mile widziane:)

0
  • #5 14 Sie 2009 07:46
    Wojtek75
    Poziom 23  

Generuje gerbery i wysyłam zlecenie. Kiedyś bawiła mnie zabawa chemią, ale dzisiaj już nie mam na to czasu. Podejście może niezbyt ekonomiczne, ale co na to poradzić ;)

0