Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno Mercedesa W124

@@@benq@@@ 12 Sie 2009 15:41 3939 7
  • #1 12 Sie 2009 15:41
    @@@benq@@@
    Poziom 16  

Witam, bardzo się napaliłem na zakup Mercedesa W 124 oczywiście z silnikiem Diesel. Nie wiem tylko w jakiej kwocie można kupić taki samochód żeby nie przepłacić. Ceny są bardzo różne zaczynając od 4 tysięcy złotych do ponad 25 tysięcy.
    To będzie mój pierwszy samochód ale myślę że to dobry wybór jeśli chodzi o auto na pierwszy raz. Przynajmniej takie opinie słyszałem. A dodatkowo jeździłem kiedyś nim (kolega go miał póki nie rozbił się w sklepie odzieżowym - długa historia :) ).

Chciałem przeznaczyć na to auto około 10 tysięcy złotych, czy tyle wystarczy?

0 7
  • #2 12 Sie 2009 15:48
    Hucul
    Poziom 39  

W124 to już dość stare auto , więc stan techniczny warto potwierdzić u dobrego mechanika . Cena auta nie zawsze odzwierciedla jego wartość (stan techniczny) . Dobrze zadbane auto jest mało awaryjne i dość tanie w eksploatacji i ... ta wygoda :)

0
  • #3 12 Sie 2009 16:23
    @@@benq@@@
    Poziom 16  

Tak właśnie wiem że to stary samochód ale słyszałem same pozytywne opinie na temat tych samochodów. Rozmawiałem nawet ze znajomym taksówkarzem, który jeździ już kilka lat mercedesami i mówił że to super sprzęt, a co do awaryjności - każdy się kiedyś zepsuje ;)

0
  • #4 12 Sie 2009 16:31
    Hucul
    Poziom 39  

@@@benq@@@ napisał:
    ... wiem że to stary samochód ale słyszałem same pozytywne opinie na temat tych samochodów... mówił że to super sprzęt, a co do awaryjności - każdy się kiedyś zepsuje ;)

Stare auto to większe prawdopodobieństwo kupna samochodu po ciężkim wypadku lub "barbarzyńsko" eksploatowanego , dobrym sposobem kupna jest nabycie go od osoby z sąsiedztwa lub z rodziny .

0
  • #5 12 Sie 2009 19:45
    @@@benq@@@
    Poziom 16  

To właśnie wiem, dlatego jak będę kupował to z jakimś mechanikiem pójdę na oględziny.
    Ale najważniejsze moje pytanie - czy ten mercedes to dobry samochód. Bo z rozmów z kilkoma osobami dowiedziałem się np. że blachy bardzo dobre bo nie gnije, również dosć oszczędny jak na taki samochód (8 litrów ropy nie przekracza), no i przede wszystkim bardzo wygodny (to wiem z autopsji :) ).

0
  • #6 12 Sie 2009 19:53
    Hucul
    Poziom 39  

@@@benq@@@ napisał:
    ...blachy bardzo dobre bo nie gnije ...

Blachy są dobre jak nie były klepane , a to rzadkość .
    Oszczędność to pojęcie dość względne , nowoczesne diesle palą mniej . Moje auto - Land Rover pali 10-11 litrów i uważam , że jest oszczędny przy wadze prawie 2,5 tony i napędzie 4X4 .
    Wygoda jest również względna , są ludzie którym nie jest potrzebna wygodna kanapa z tyłu i ogromny bagażnik , za to cenią sobie klimatronik i inne elektroniczne bajery :D

0
  • #7 12 Sie 2009 20:50
    @@@benq@@@
    Poziom 16  

Elektroniki chcę jak najmniej, wiem że wygoda jest względna ale dla mnie W124 jest wygodny, ale jestem otwarty także na inne samochody - ten po prostu mi się spodobał.
    W takim razie jakie inne jeszcze auto do kwoty około 10 tysięcy mógłbym kupić?
    Przyznaję że rzuciłem się na tego mercedesa więc może jestem zaślepiony ;)

0
  • #8 13 Sie 2009 08:22
    cirrostrato
    Poziom 36  

Dobrze radzę,jak będziesz kupował autko to weź ze sobą obeznanego w temacie sceptyka,syn jak kupował pierwszy pojazd to w komisach małpiego rozumu(bez obrazy..) dostawał.Trochę trwało i kupił to co kupił ale zabawka przemiła,bezawaryjna(ostatnio amorki ale czas był) i kosztowała 8tys.A pracownikowi autokomisu to jak nawet rękę podajesz to sprawdź ile palców ci zostało...

0