Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fujitsu Siemens - ciemna plama na matrycy po zalaniu piwem

12 Aug 2009 19:19 7756 8
  • Level 10  
    Witam. Na klawiaturę od laptopa wylało mi sie trochę piwa. Zaraz po tym odwróciłam laptopa i położyłam na płasko żeby to wyleciało. Leżał tak do rana. Rano go trochę wyczyściłam i zauważyłam że pojawiła sie ciemna plama pawie na pół ekranu. Plama jest najbardziej widoczna na jasnym tle. Czy ta plama powstała od zalania tej klawiatury? Jak jej sie pozbyć ?. Nie wiem czy wysłać laptopa do naprawy bo jeszcze parę dni mam gwarancję . Czy mi to uznają? Jeśli stwierdzą ze z mojej winy to czy poniosę jakieś koszty przesyłki?
  • User under supervision
    Witam!
    Proponowałbym rozkręcić laptopa (jeśli masz jakieś pojęcie o tym) i przeczyścić np. izopropanolem złącze taśmy od matrycy.
    Możesz wysłać na gwarancję ale:
    Uszkodzenie jest spowodowane z Twojej winy, a nie sprzętu.
    Na gwarancje takich uszkodzeń nie przyjmują choć teoretycznie możesz spróbować.
    Jeśli stwierdzą że z Twojej winy możesz ponieść koszty wysyłki (ok. 20zł w jedną stronę)
    Pozdrawiam _TIGER_
  • Level 10  
    Rozkręcać raczej nie będę bo sie na ty nie znam :cry:
    Czy to znaczy że ta plama jest od tego zalania? Jak to możliwe skoro wylało mi sie na klawiaturę a plama pojawiła sie na ekranie. No chyba że jakis złącze zamokło. Czy jet możliwość że jak wyschnie to plama sama zniknie:?:
    Jak to jest z tą gwarancja bo miałam do 08.08.09 ale jak 3 razy laptop był w naprawie to chyba powinni mi parę dni przedłużyć. Jeśli sie zdecyduje go wysłać to czy w serwisie zauważą że był zalany?
  • User under supervision
    Twoje pytanie:
    Quote:
    Czy to znaczy że ta plama jest od tego zalania? ak to możliwe skoro wylało mi sie na klawiaturę a plama pojawiła sie na ekranie.

Sama sobie odpowiedziałaś :D
    Quote:
    No chyba że jakis złącze zamokło.

Bardzo mozliwe ponieważ złącze/a matrycy są wyżej niż klawiatura pod obudową klawiszy funkcyjnych (tam gdzie jest przycik POWER)
    Quote:
    Jeśli sie zdecyduje go wysłać to czy w serwisie zauważą że był zalany?

Mogą zauważyć zależy na kogo się trafi, jeśli byś go wyczyściła aby nie było widocznych śladów to by było dużo lepiej choć też nie masz wtedy 100% pewnosci.
    Quote:
    Czy jet możliwość że jak wyschnie to plama sama zniknie:?

Skoro przez noc był wyłaczony bez baterii i dalej są problemy to szczerze w to wątpie

Quote:
    Jak to jest z tą gwarancja bo miałam do 08.08.09 ale jak 3 razy laptop był w naprawie to chyba powinni mi parę dni przedłużyć.

Powinni przedłużyć co jest adekwatne do tego że powinnaś dostać pisemne przedłużenie gwarancji (np. pieczątka z podpisem), lub zaznaczenie na plombie laptopa kropkami flamastra datę.
    Pozdrawiam _TIGER_
  • Moderator of Cars
    "Plama" zazwyczaj nie pojawia się na skutek uszkodzenia elektrycznego (w takim przypadku mogą być pasy, prostokąty) lecz mechanicznego (wygięcie, ucisk, uderzenie, bądź zlanie matrycy).
    Możesz zrobić zdjęcie tej "plamy"?
  • Level 10  
    Fujitsu Siemens - ciemna plama na matrycy po zalaniu piwem

Chodzi o tą plamę w lewym dolnym rogu taka duża na pół ekranu kończy sie na tym napisie trwa generowanie podglądu. Ta mała wyżej nie wiem z skąd sie wzięła (może przez to że zdjęcie z telefony) ale jej nie ma.
  • Moderator of Cars
    Wygląda jakby coś wciekło między warstwy matrycy... druga, mniejsza ale bardziej widoczna plama to efekt nacisku na matrycę w tym miejscu.
  • Level 10  
    Cały czas sie zastanawiam czy wysłać go do serwisu. Czytałam na forum że w niektórych firmach kasują również za diagnozę jeśli stwierdzą winę użytkownika. Nie wiem jak to jest w fujitsu. Może ktoś miał już taki przypadek , że stwierdzili winę klienta. Czy kasują za diagnozę i koszty przesyłki?
    Może bym znalazła kogoś kto by mi to rozkręcił i wyczyścił ale jak to nie pomoże to czy w serwisie nie zauważ że był rozkręcany. Plombów chyba żadnych nie ma bynajmniej nie widzę i trzy razy już był w serwisie.
  • Moderator of Cars
    Plomb nie plombów... nie widzę specjalnie możliwości wyczyszczenia tego :/ na zdjęciach nie wygląda to tragicznie, po rozebraniu i umyciu może wyglądać gorzej. Jeśli chodzi o gwarancję, to raczej nie obejmuje zalania matrycy piwem ;) to ewidentnie usterka z winy użytkownika.