Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel astra f 1993r. wymiana silnika

opel2111 12 Sie 2009 21:55 2688 1
  • #1 12 Sie 2009 21:55
    opel2111
    Poziom 20  

Witam! Silniczek w mojej astrze się już wykończył więc remont był nieopłacalny (wg. mechanika) i postanowiłem wymienić silnik na inny. Standardowo chodził tam 1.6 8V benzyna + LPG. Pojechałem do pewnej osoby w okolicy, która zajmuje się takowym handlem i zakupiłem u niego także silnik 1.6 8V podobno z vectry za 800zł (goły silnik-czy to dobra cena?). Zawiozłem go do mojego mechanika i okazało się że silnik nie pasuje gdyż ten nowo zakupiony ma inaczej coś z zapłonem - tam gdzie w nim jest aparat zapłonowy tam u mnie w starym silniku jest sama cewka, czy coś takiego, nie znam się zbyt dobrze. Mechanik powiedział że trzeba by trochę przeróbek i ogólnie byłoby to problemowe a że mam możliwość oddać ten silnik z pełnym zwrotem pieniędzy to poradził żebym tak zrobił i znalazł inny z takim układem cewki jak w moim starym silniku. Problem jest teraz taki że w tym miejscu gdzie kupiłem silnik nie mają innych silników 1.6 od astry (oplowskiego). No i wreszcie moje pytanie, mogę kupić silnik o innej pojemności? Np 1.4 lub 1.8? Wszystko będzie pasowało? Skrzynia biegów, mocowana, stara instalacja gazowa i nie wiem co tam jeszcze? Mówię, jestem zielony w tych tematach i dlatego proszę o poradę bardziej doświadczonych forumowiczów. Pozdrawiam

0 1
  • #2 13 Sie 2009 01:46
    bobik12
    Poziom 14  

jak już inny silnik to tylko1.4 inny nie pasuje do reszty,ale ten co masz też można załozyc zmieniając obudowę wałka rozrządu ,żeby była możliwośc przykręcenia cewki.

2