Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Simson S 51, problem z instalacją elektryczną.

kamilleo991 13 Aug 2009 10:37 18314 4
    kamilleo991
    Level 10  
    Witam, ostatnio kopiłem Simson s 51 82r tylko z elektryka jest coś nie tak, paliło się cały czas światło stopu a gdy nacisnąłem hamulec to gasło. Kable od migaczy poopalane zrobiłem nową instalację, wywaliłem tyrystor i przerywacz i kupiłem elbe 12 V tylko ze cewki w iskrowniku wszystkie mam chyba na 6 V. Moje pytanie to czy przy aku 12 V żarówkach w migaczach i elbie 12 V będzie to działać? Na razie nic nie działa, nie ma świateł. Proszę o pomoc. Korzystałem ze schematu.
    Simson S 51, problem z instalacją elektryczną.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    raceman
    Level 18  
    Jak masz 6v instalacje to nie podłączysz 12V akumulatora.Proponuje kupić akumulator i elbe na 6V.Co do hamulca to może masz jakiś dorabiany przełącznik ,który rozwiera obwód a nie zwiera.Sprawdź to miernikiem. Proponuje znaleźć lepszy schemat bo ten jest mało czytelny.
    kamilleo991
    Level 10  
    chodzi mi głównie o to ze wszystko jest dobrze podłączone a nie ma świateł nie wiem co czy to moze stacyjka...a swiatla ida przeciez z cewki
    raceman
    Level 18  
    Masz schemat .posprawdzaj miernikiem przejścia.Może styki zaśniedziały.Bywa czasem tak ,że stacyjka jest wyroniona i spróbuj poruszać kluczykiem w pozycji 2 może zaskoczyć.Wtedy stacyjka do wymiany.
    MoniTOX
    Level 26  
    Na początek sprawdź czy z cewki świateł wychodzi napięcie.

Quote:
    cewki w iskrowniku wszystkie mam chyba na 6 V

Jak nie będziesz pewny to nic z tego nie będzie. Jeśli np. będziesz miał instalację 12 V to żarówki 6 będzie palić :D

Tu masz inne schematy na pewno znajdziesz do swojego modelu w kilku wersjach.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1340610.html