Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z uruchomieniem programu Kismet

13 Sie 2009 11:52 1688 5
  • Poziom 11  
    Witam. Jestem tutaj nowy. Mam Problem z uruchomieniem programu Kismet. Wchodząc w KismetRunner, pojawia się okno o nazwie C:\Program Files\Kismet\KismetRunner.exe i po krótkim czasie wyskakuje mniejsze okienko o nzawie error (patrz obrazek). Mam Kartę Sieciową Atheros AR5007EG Wireless Network Adapter w laptopie LG E500. Jak mam skonfigurować plik kismetconf i czy to tylko wystarczy? Z góry dziękuje za odpowiedź

https://obrazki.elektroda.pl/42_1250157108.gif

Problem z uruchomieniem programu Kismet
  • Poziom 18  
    Twoja karta nie jest obsługiwana przez ten program lub po prostu nie masz zainstalowanych specjalnie zmodyfikowanych sterowników do tej karty.
  • Poziom 11  
    A jak zainstalować takie sterowniki? Aircracki i airodump-ng też nie wykrywają tej karty?

A czy da się ja wprowadzić w tryb nasłuchiwania? Jakim programem? Ktos ma taką kartę? Jak skonfigurować plik kismetconf ?
  • Poziom 18  
    A czy szukałeś na http://www.google.pl/ ? Chyba nie.
    Zabawę w tego typu rzeczy polecam robić na linuksie. Na początek spróbuj backtrack.
  • Poziom 22  
    ojejku.... nie widziałem jeszcze czegoś takiego jak kismet na windowsie.
    Ciekawy widok:D Na windowsie porządne sterowniki są tylko do jednego adaptera: airpcap.

A z tego co pamiętam to z tą kartą było sporo zabawy. Jeśli jesteś początkujący, to nie bierz się za to. Trzeba spatchować i skompliować cały sterownik na nowym jądrze. Mnie się to udało na którymś ubuntu.
    Nie wiem czy to ma szanse się udać na BT.
    sterownik jest do kismeta i aircrack.. oba programy wykorzystują "tryb nasłuchu" czyli monitor mode i jest on uruchamiany autormatycznie. Jednak warunek podstawowy: sterownik musi obsługiwać monitor mode.
    zbyszq: "specjalnie zmodyfikowane" sterowniki to te umożliwiające wysyłanie pakietów w monitor mode. Sam tryb monitor obsługuje większość.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Może jeszcze mamy za kolegę WEPa złamać?
    Forum nie będzie pomagało w takich praktykach, a do czego jest aircrack i airdump wszyscy doskonale wiemy.
    Zamykam.