Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Minolta di 450 -nie pobiera z kasety przy duplexie

13 Sie 2009 12:14 942 5
 • Poziom 11  
  Witam .Mam mocno nietypowy problem ,mianowicie kopiarka nie pobiera papieru przy próbie kopiowania dwustronnego .Chodzi o górną szufladę - przy kopiowaniu dwustronnym z dolnej działa bez zarzutu .Nie ma znaczenia format papieru ,tyle tylko ,że przy A3 nie pobiera papieru wogóle ,zaś przy A4 zatrzymuje pod bębnem pierwsza kartkę .Przy kopiowaniu jednostronnym oczywiście pobiera normalnie .Czyżby problem z elektroniką ? Z góry dziękuje za jakiekolwiek sugestie .
 • Specjalista - kserokopiarki
  A typ papieru masz dobrze ustawiony? Nie jest tam przypisane OHP lub grubszy papier?

  C.
 • Poziom 11  
  Nie wiem ,ale raczej nie ...Ale jak by był problem z typem papieru to kopiarka by pokazała błąd zanim by spróbowała pobrać ,a ona lekko burknie ,podrzuci kilka cm i pokazuje zacięcie .
 • Poziom 11  
  Nikt nie ma więcej pomysłów gdzie szukać przyczyny ?
 • Poziom 19  
  Hmmm...

  Informacja o zacinaniu kartki pod bębnem oraz informacja że dzieje się to tylko przy dupleksie mogła by sugerować że problem leży w sekcjach maszyny nazwanych: Exit/Duplex Switching Section oraz Turnover Section. Obie znajdują się na bocznych drzwiczkach po lewej stronie. Najczęstszym powodem zacięć kartek pod bębnem jest uszkodzony zaczep łączący te drzwiczki z kopiarką. Sprawdź czy nie jest w jakiś sposób pęknięty. Jeżeli jesteś pewny że jest z nim wszystko ok to zostaje ci grzebanie w tych sekcjach właśnie.

  Nijak ma się to niestety do faktu że papier A3 przy dupleksie nie jest pobierany z kasety a podczas druku jednostronnego jest ok.

  Jak dobrze pamiętam to przy kopiowaniu z szyby kartka nie jest odwracana w sekcji Turnover a przy kopiowaniu z EDH jest ( lub odwrotnie ). Warto by było sprawdzić czy jednakowo zachowuje się przy kopiowaniu z szyby i EDH.

  No na razie tyle. Napisz jak spostrzeżenia z "pola"
 • Poziom 14  
  Ile ma ta maszyna na liczniku?

  Mialem tez taki problem.

  Bocze drzwiczki po lewej stronie u gory byly juz wytarte przez papier.

  Po wymianie bylo OK.