Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 6735s - bateria kiedyś trzymała 2h teraz tylko 1.5h

buma 13 Sie 2009 12:48 4527 5
 • #1 13 Sie 2009 12:48
  buma
  Poziom 14  

  Mam tego laptopa od kilku miesięcy. Na początku eksploatacji trzymał napięcie około 2,5 godz. Od kilkunastu dni do trzymanie napięcia spadło do 1,5 godziny. Czy jest jakiś sposób aby wydłużyć ten okres bo wydaje mi się, że jest to zakrótki okres eksploatacji aby akumulator już padał.

  0 5
 • #3 14 Sie 2009 23:04
  dowodca_armii
  Poziom 30  

  Ogólnie najlepiej wyjać baterie rozladowaną do 30% jeśli jej nie używasz. Nie doładowywać. Jak sie rozładuje do 10-15% to dopiero naładować. Każde nawet sekndowe podpięcie baterii pod zasilacz jest zapisywane w elektronice wenatrz baterii i obniza jej pojemność. Zobacz w panelu sterowania, powinieneś miec program od baterii - pokazuje pojemność w procentach.
  Teraz pozostało Ci rozłądować ja 2 razy do konca, aż komputer sie wyłąćzy i spowrotem nałądować, może lekko pomoże. Jesli czesto używałeś baterii to niestety tak już musi być.

  0
 • #4 15 Sie 2009 12:59
  buma
  Poziom 14  

  dowodca_armii
  baterii nie wyjmuję z laptopa ponieważ praktycznie codziennie ewent. co 2 dni go odpalam. Tą akcję z rozładowaniem i naładowaniem już robiłem powtarzając 3 razy. Z tego co piszesz to chyba już tak musi być. W tym oprogramowaniu od baterii pokazje mi naładowanie 100% i czas pracy 1,5 godz. a na początku po zakupie laptopa pokazywał mi czas pracy 2,5 godz.

  0
 • #5 17 Sie 2009 01:09
  misiupan
  Poziom 35  

  Elektronika w baterii ,,liczy'' cykle ładowania i tak jak by uwzględnia zużywanie się ogniw czyli przykładowo 1000 ładowań to zużycie się ogniwa o np 10 % i po iluś tam cyklach ogniwo nagle pada i się nie ładuje- czyli zakończyło, wyczerpało cykle ładowania. Ewentualnie elektronika mierzy oporność ogniw i na tej podstawie określa maksymalne dopuszczalne naładowanie, takie zabezpieczenie by nie przeładować ogniw. Generalnie ,,naprawa'' polega na zmianie wpisów w pamięci zamontowanej na płytce w akumulatorze lub w samym układzie kontrolującym ten proces. Nie wszystkie akumulatory da się tak naprawić , w części potrzeba wymiany ogniw.
  W sumie żeby akumulator podziałał to jak się go naładuje do pełna to odłączamy kabelek zasilający, a laptopa zasilamy przez UPS - nie grozi nam utrata danych - wtedy też można wyjąć aku na stałe i używać jak wyżej napisałem. Jak będziesz miał go cały czas w środku i podłączony zasilacz to stanie się tak jak napisałeś że zjadło ci czas pracy akumulatora.

  To co napisałem w pierwszych zdaniach nie jest idealnie tak jak napisałem, ale chciałem żebyś zrozumiał choć troszkę co się w środku dzieje. Generalnie wstawili tam taki procesorek który zabezpiecza akumulator przed przeładowaniem i wybuchem, procesorek ten mierzy szereg parametrów i ustala optymalne ładowanie i stąd takie miksy że uciekło godzinę z pracy akumulatora.

  0
 • #6 17 Sie 2009 11:16
  dowodca_armii
  Poziom 30  

  Mam u siebie takie oprogramowanie, pokazuje mi żywotnośc baterii (trzeba kliknać pare razy na ten wskaźnik, na poczatku mam 90%, potem 83).
  Powinieneś miec u siebie cos podobnego, więc sprawdź. U mnie bateria trzyma ponad 2,5godziny, w stanie 0% laptop chodzi jeszcze 15minut.
  HP 6735s - bateria kiedyś trzymała 2h teraz tylko 1.5h

  0