Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Częściowy brak dźwięku (z 5.1, w słuchawkach jest) pod WinXP

fletcher 13 Sie 2009 13:52 2498 8
  • #1 13 Sie 2009 13:52
    fletcher
    Poziom 9  

Kilka dni temu przestały działać głośniki 5.1 (w sensie, że nie idzie przez nie dźwięk), słychać tylko przez słuchawki. Stało się to przypuszczalnie jak włączyłem na kompie TV lub WinAmpa lub film pod Firefox'em mając jednocześnie włączone już jedno z wymienionych.
    Menadżer Realtek'a wykrywa prawidłowo podłączenie wtyczki każdego z głośników 5.1, natomiast brak jest ikony wyciszenia w regulacji głośności wszystkich głośników z zestawu 5.1 (centralny, przednie, tylne, subwoofer). Podobnie w regulacji głośności pod systemem przy wszystkich tych głośnikach ikona wyciszenia jest szara (nie da się kliknąć).

Przeinstalowałem już sterowniki audio (tracąc 5h na zabawę z urokami SP3+KB888111:( ) ale nic to nie dało.

Do kompa mam podłączone głośniki Creative T6060 (5.1) oraz słuchawki i mikrofon - wszystko pod panel tylni. Karta dźwiękowa zintegrowana z płytą Asus 5PK, tj. Realtek HDA (kodek ALC883), karta TV Compro VideoMate X series, system Windows XP SP3.

Przez ostatnie 4 lata głośniki miałem ustawione w systemie i menadżerze Realtek'a jako 7.1 - głośniki 5.1 + jako głośniki boczne słuchawki (jak chciałem posłuchać prze same słuchawki, to wyłączałem głośniki i nie musiałem się bawić we wtykanie i wyciąganie jack'a od słuchawek - stąd ten patent :)). Wszystko działało bez zarzutu i bez najmniejszych problemów.
    W ostatnim czasie nie instalowałem żadnych programów, poprawek, aktualizacji ani nic w tym stylu, również żadnych nowych sprzętów.

Co się mogło stać i gdzie?

0 8
  • #2 13 Sie 2009 13:59
    mar1aczi
    Poziom 26  

Czy test z Menadżera dźwięku Realteka jest słyszalny we wszytskich głośnikach?
    Sprawdź w -> panelu sterowania -> dźwięk jak masz ustawione głośniki.

0
  • #3 13 Sie 2009 14:04
    fletcher
    Poziom 9  

Test słychać tylko w słuchawkach.
    Jest ustawione dobrze, tj. tak jak było - 7.1.

1
  • #4 13 Sie 2009 14:09
    mar1aczi
    Poziom 26  

W wierszu poleceń badź Start -> Uruchom wpisz sndvol32 i ENTER lub OK.
    Uruchomi się regulacja głośności. Sprawdź czy tu wszystko jest jak powinno.

0
  • #5 13 Sie 2009 14:18
    fletcher
    Poziom 9  

Tak jak pisałem w 1. regulacja działa, wszystkie nastawione na maxa, ale też przy wszystkich nieaktywna jest możliwość wyciszenia. Teraz zauważyłem jeszcze, że przy regulacji głośników bocznych jest taka sama sytuacja, nieaktywne wyciszenie, a co gorsza, po przeinstalowaniu sterowników - słuchawki też już nie działają :(

0
  • #6 13 Sie 2009 14:26
    mar1aczi
    Poziom 26  

Odszukaj w Dodaj usuń programy sterowniki do Twojej karty. Odinstaluj. Zrestartuj system. Zainstaluj te które dostałeś na płycie CD od płyty głównej. Jak się da to i odinstaluj ten KB888111. Instalator sterowników winien Cie poinformować jeśli będzie to potrzebne :)

0
  • #7 13 Sie 2009 14:39
    fletcher
    Poziom 9  

Już to zrobiłem, bez efektu, tylko przestały mi działać jeszcze słuchawki, także teraz nie mam już w ogóle dźwięków. Sterowniki instalowałem z płyty, KB888111 jest zintegrowany z instalatorem sterów, tj. instaluje się automatycznie ze sterownikami.

0
  • #8 13 Sie 2009 14:59
    mar1aczi
    Poziom 26  

Po deinstalacji sterowników i restarcie systemu od razu sam instaluje Ci urządzenia? Jeśli tak, to nie za dobrze. Znaczy, że gdzieś pozostały jeszcze informacje odnośnie sterownika. Usuń może jeszcze urządzenia w menedżera urządzeń od Twojej karty i wykonaj restart systemu. Po uruchomieniu instalacja.

0
  • #9 14 Sie 2009 20:54
    fletcher
    Poziom 9  

Tak właśnie już robiłem, ale bez efektu :(

Automatycznie nie instaluje się. Nie może znaleźć sterowników i instaluję je ręcznie. Także raczej nic nie zostało.

Gdzie w systemie są zapisane informacje odnośnie karty dźwiękowej?

0