Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

18 Klawiatur w systemie alarmowym

monter79 13 Aug 2009 19:46 2184 11
Optex
    monter79
    Level 18  
    Witam , mam obecnie do zrobienia instalacje SSWiN na prywatnym bloku, gdzie jest 18 mieszkań i w kazdym mieszkaniu ma być klawiatura do niezależnego sterowania. Prostym rozwiązaniem była by integra 64, jednak można do niej podłaczyć maksymalnie 8 klawiatur LCD. Klawiatury strefowe nie wchodzą w gre, ponieważ użytkownik mieszkania nie będzie miał wglądu do systemu(przegląd zdarzeń itp)
    Czy jest dostępana jakaś centrala pod którą mogę podłączyć większa ilość klawiatur niż 8 ?
  • Optex
    User removed account
    Level 1  
  • Optex
    speed99mail
    Level 14  
    Na przykład:

DSC PC6010:

Maksymalna liczba linii:256
    Maksymalna liczna klawiatur: 64

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic925472.html

lub:

Texecom Premier 640:

Maksymalna liczba linii: 640
    Maksymalna liczba klawiatur: 64

Możesz zobaczyć jeszcze Galaxy Dimension 520.

Osobiście podzielił bym blok na oddzielne, mniejsze strefy, i każdą obsługiwał z oddzielnej centrali.

Pliki dot. Texecom
    monter79
    Level 18  
    Także uważam że wspólna centrala w bloku jest nieporozumieniem, ale instalacja jest juz przez właściciela tak ułożona i nic sie nie wykombinuje, Dziękuje za podpowiedź. Skorzystam z systemu DSC. Satela całego znam na pamięć, ale z DSC też trzeba kiedyś spróbować :)
    s6spn6
    Level 24  
    a kolego jeśli sie mogę zapytać czy każdy będzie miął tak ze może sobie osobno uzbroić swoje mieszkanie ? czy po prostu klatkę schodowa ?

Bo jeśli Mieszkanie to zwarz na to ze DSC 4020 ma tylko do 8 podsystemów i nic hu hu więcej.

Ratuje cię DSC 6010 która juz ma 32 podsystemu
    speed99mail
    Level 14  
    Kol s6spn6 - co to za pytanie?
    Jak to uzbroić klatkę? Wszystkich wygonimy i alarm załączymy?
    Wiadomo, że każde mieszkanie oddzielnie.

A co do systemu to już twórca tematu zdecydował się na DSC 6010.

Moim zdaniem w zaistniałych okolicznościach dobry wybór.

Problem może pojawić się przy tworzeniu magistrali. Niby topologia gwiazdy dozwolona, ale kto wie.

Z Galaxy na dużym obiekcie miałem sporo zabawy. Poprawka systemu po poprzednich partaczach, zero opisów i na zmianę gwiazda i szereg. Po prostu loteria. Raz działało, raz nie.
    Robkowy
    Level 13  
    Jak dla mnie to podłączenie 18 lokali pod jeden system jest ryzykowne. Usterka centrali pozbawi zabezpieczenia cały blok.

Tego typu centrale zawsze proponuję na dużych obiektach z ochroną fizyczną 24h.
    s6spn6
    Level 24  
    speed99mail wrote:
    Kol s6spn6 - co to za pytanie?
    Jak to uzbroić klatkę? Wszystkich wygonimy i alarm załączymy?
    Wiadomo, że każde mieszkanie oddzielnie.

Zdarzaja sie dziwaki. ;)
    speed99mail
    Level 14  
    Kol. s6spn6. Regulamin pkt.10.4.
    Poza tym:
    monter79 wrote:
    ... w każdym mieszkaniu ma być klawiatura do niezaleznego sterowania.

Swoją drogą zastanawiam się kol. monter79 jak wygląda instalacja położona przez inwestora?
    Obawiam się, że będzie Cie czekało sporo roboty z połączeniem wszystkich modulów zasilania i ekspanderów magistralą.

Akurat, miedzy innymi, robię system na DSC. Ze 150 czujek, 29 klawiatur, 23 podsystemy, plus SKD, więc ta magistrala bardzo mnie zastanawia.
    s6spn6
    Level 24  
    speed99mail wrote:
    Kol. s6spn6. Regulamin pkt.10.4.

widzę zaczyna sie schodzenie "społeczniaków" na forum..
    „Kolego” SPEED99mail
    ten system co robisz to Pikus i Bedzie działać Ok. tylko trzeba go umieć zrobić i dobrać odpowiedni sprzęt. w odpowiednie miejsce.

To co kolega będzie robił w kamienicy to chleb powszedni. A zmartwię cie znam jedna kamienice u mnie w miejsce gdzie Maja alarm na klatce schodowej przed „nocnymi gośćmi” i w nocy sobie go uzbrajają i rozbrajają z domu jak i z klatki schodowej przy wejściu do tego
    monter79
    Level 18  
    speed99mail wrote:

Swoją drogą zastanawiam się kol. monter79 jak wygląda instalacja położona przez inwestora?
    Obawiam się, że będzie Cie czekało sporo roboty z połączeniem wszystkich modulów zasilania i ekspanderów magistralą.

Akurat, miedzy innymi, robię system na DSC. Ze 150 czujek, 29 klawiatur, 23 podsystemy, plus SKD, więc ta magistrala bardzo mnie zastanawia.

Wszystkie przewody od czujników i manipulatorów są sprowadzone w 2 centralne rozdzielnie, między rozdzielniami jest przewód YTKSY2x10x0,5 oraz UTP YTKSY 4x2x0,5

Klatki schodowe nie będą chronione, na wejściach są kamery, podłączone do rejestratora, oraz dodatkowo do instalacji TV
    User removed account
    Level 1