Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

18 Klawiatur w systemie alarmowym

monter79 13 Sie 2009 19:46 2025 11
  • #1 13 Sie 2009 19:46
    monter79
    Poziom 17  

Witam , mam obecnie do zrobienia instalacje SSWiN na prywatnym bloku, gdzie jest 18 mieszkań i w kazdym mieszkaniu ma być klawiatura do niezależnego sterowania. Prostym rozwiązaniem była by integra 64, jednak można do niej podłaczyć maksymalnie 8 klawiatur LCD. Klawiatury strefowe nie wchodzą w gre, ponieważ użytkownik mieszkania nie będzie miał wglądu do systemu(przegląd zdarzeń itp)
    Czy jest dostępana jakaś centrala pod którą mogę podłączyć większa ilość klawiatur niż 8 ?

0 11
  • Napad.pl
  • #2 13 Sie 2009 20:28
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

No... jest np. DSC PC4020A http://www.aat.pl/index.php?page=sys_al_centrale_pc4020 z możliwością podłączenia do 16 klawiatur, lub DSC PC6010 http://www.aat.pl/index.php?page=sys_al_centrale_pc6010 - tu może być do 32 klawiatur LCD (ale ta centrala to chyba nieporozumienie w bloku).
    Nie możesz dać kilku mniejszych central? Musisz też brać pod uwagę maksymalną ilość linii dozorowych dostępnych w systemie.

0
  • #3 13 Sie 2009 20:37
    speed99mail
    Poziom 14  

Na przykład:

DSC PC6010:

Maksymalna liczba linii:256
    Maksymalna liczna klawiatur: 64

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic925472.html

lub:

Texecom Premier 640:

Maksymalna liczba linii: 640
    Maksymalna liczba klawiatur: 64

Możesz zobaczyć jeszcze Galaxy Dimension 520.

Osobiście podzielił bym blok na oddzielne, mniejsze strefy, i każdą obsługiwał z oddzielnej centrali.

Pliki dot. Texecom

0
  • Napad.pl
  • #4 13 Sie 2009 21:50
    monter79
    Poziom 17  

Także uważam że wspólna centrala w bloku jest nieporozumieniem, ale instalacja jest juz przez właściciela tak ułożona i nic sie nie wykombinuje, Dziękuje za podpowiedź. Skorzystam z systemu DSC. Satela całego znam na pamięć, ale z DSC też trzeba kiedyś spróbować :)

0
  • #5 14 Sie 2009 17:56
    s6spn6
    Poziom 24  

a kolego jeśli sie mogę zapytać czy każdy będzie miął tak ze może sobie osobno uzbroić swoje mieszkanie ? czy po prostu klatkę schodowa ?

Bo jeśli Mieszkanie to zwarz na to ze DSC 4020 ma tylko do 8 podsystemów i nic hu hu więcej.

Ratuje cię DSC 6010 która juz ma 32 podsystemu

0
  • #6 15 Sie 2009 02:20
    speed99mail
    Poziom 14  

Kol s6spn6 - co to za pytanie?
    Jak to uzbroić klatkę? Wszystkich wygonimy i alarm załączymy?
    Wiadomo, że każde mieszkanie oddzielnie.

A co do systemu to już twórca tematu zdecydował się na DSC 6010.

Moim zdaniem w zaistniałych okolicznościach dobry wybór.

Problem może pojawić się przy tworzeniu magistrali. Niby topologia gwiazdy dozwolona, ale kto wie.

Z Galaxy na dużym obiekcie miałem sporo zabawy. Poprawka systemu po poprzednich partaczach, zero opisów i na zmianę gwiazda i szereg. Po prostu loteria. Raz działało, raz nie.

0
  • #7 17 Sie 2009 01:33
    Robkowy
    Poziom 13  

Jak dla mnie to podłączenie 18 lokali pod jeden system jest ryzykowne. Usterka centrali pozbawi zabezpieczenia cały blok.

Tego typu centrale zawsze proponuję na dużych obiektach z ochroną fizyczną 24h.

0
  • #8 18 Sie 2009 20:21
    s6spn6
    Poziom 24  

speed99mail napisał:
    Kol s6spn6 - co to za pytanie?
    Jak to uzbroić klatkę? Wszystkich wygonimy i alarm załączymy?
    Wiadomo, że każde mieszkanie oddzielnie.

Zdarzaja sie dziwaki. ;)

0
  • #9 19 Sie 2009 10:52
    speed99mail
    Poziom 14  

Kol. s6spn6. Regulamin pkt.10.4.
    Poza tym:

monter79 napisał:
    ... w każdym mieszkaniu ma być klawiatura do niezaleznego sterowania.

Swoją drogą zastanawiam się kol. monter79 jak wygląda instalacja położona przez inwestora?
    Obawiam się, że będzie Cie czekało sporo roboty z połączeniem wszystkich modulów zasilania i ekspanderów magistralą.

Akurat, miedzy innymi, robię system na DSC. Ze 150 czujek, 29 klawiatur, 23 podsystemy, plus SKD, więc ta magistrala bardzo mnie zastanawia.

0
  • #10 19 Sie 2009 19:21
    s6spn6
    Poziom 24  

speed99mail napisał:
    Kol. s6spn6. Regulamin pkt.10.4.

widzę zaczyna sie schodzenie "społeczniaków" na forum..
    „Kolego” SPEED99mail
    ten system co robisz to Pikus i Bedzie działać Ok. tylko trzeba go umieć zrobić i dobrać odpowiedni sprzęt. w odpowiednie miejsce.

To co kolega będzie robił w kamienicy to chleb powszedni. A zmartwię cie znam jedna kamienice u mnie w miejsce gdzie Maja alarm na klatce schodowej przed „nocnymi gośćmi” i w nocy sobie go uzbrajają i rozbrajają z domu jak i z klatki schodowej przy wejściu do tego

0
  • #11 31 Sie 2009 12:44
    monter79
    Poziom 17  

speed99mail napisał:

Swoją drogą zastanawiam się kol. monter79 jak wygląda instalacja położona przez inwestora?
    Obawiam się, że będzie Cie czekało sporo roboty z połączeniem wszystkich modulów zasilania i ekspanderów magistralą.

Akurat, miedzy innymi, robię system na DSC. Ze 150 czujek, 29 klawiatur, 23 podsystemy, plus SKD, więc ta magistrala bardzo mnie zastanawia.

Wszystkie przewody od czujników i manipulatorów są sprowadzone w 2 centralne rozdzielnie, między rozdzielniami jest przewód YTKSY2x10x0,5 oraz UTP YTKSY 4x2x0,5

Klatki schodowe nie będą chronione, na wejściach są kamery, podłączone do rejestratora, oraz dodatkowo do instalacji TV

0
  • #12 31 Sie 2009 20:33
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

No, ale... to klasyczny przykład mniej, czy bardziej, standartowej instalacji w topologii gwiazdy. Można ją przecież podzielić na dwie/trzy/cztery... oddzielne systemy - centrale. Wystarczyłoby logicznie to podzielić między te dwie grupy kabli. Chyba, że ja czegoś dzisiaj nie ogarniam 18 Klawiatur w systemie alarmowym
    Jakiś monitoring?

0