Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy okładka jakiegoś bloku to papier kredowy?

Maciello 13 Sie 2009 21:02 2452 8
  • #1 13 Sie 2009 21:02
    Maciello
    Poziom 10  

Witam!
    Proszę moderatorów o nie usuwanie tego postu ponieważ nie wiem gdzie go wstawić.
    A teraz do rzeczy: Czy to prawda że pierwsza (śliska) (okładka) strona jakiegoś bloku np rysunkowego to papier kredowy ?

0 8
  • Pomocny post
    #2 13 Sie 2009 21:04
    bbiidduull
    Poziom 28  

W gazetach to tak. Ew. papier fotograficzny.

0
  • #4 13 Sie 2009 21:12
    bbiidduull
    Poziom 28  

Ja za papier kredowy w sklepie z art. szkolnymi dałem 20gr za 1 arkusz A4. Więc po co się bawić jak za grosze mozna kupić ?

0
  • #5 13 Sie 2009 21:35
    shadow0013
    Poziom 34  

Do płytek z b.dobrym efektem można użyć papier kredowy (z broszury reklamowej) lub półkredowy z gazet (np. Komputer Świat). Osobiście używam półkredowego ze względu na trochę niższą temperaturę potrzebna do przeniesienia ścieżek (jak używałem żelazka to używałem kredowego).

0
  • Pomocny post
    #6 13 Sie 2009 22:03
    Jaduda
    Poziom 32  

bbiidduull napisał:
    Ja za papier kredowy w sklepie z art. szkolnymi dałem 20gr za 1 arkusz A4. Więc po co się bawić jak za grosze mozna kupić ?
    Dla niektórych to są grosze, a dla niektórych pieniądze za które mogą nabyć chociażby LED-a :D
    PS. Kiedyś też kupowałem papier kredowy, ale lepsze efekty przynosiło drukowanie na papierze z kolorowych pism więc się przerzuciłem :D

0
  • #7 13 Sie 2009 22:06
    bbiidduull
    Poziom 28  

Jaduda napisał:
    Dla niektórych to są grosze, a dla niektórych pieniądze za które mogą nabyć chociażby LED-a
    U mnie led przezroczysta niebieska 5mm kosztuje 1 zł......

Tu masz jak wykonywac płytkę metodą termotransferu Link albo możesz używać płytek uniwersalnych.

0
  • Pomocny post
    #8 13 Sie 2009 22:15
    Jaduda
    Poziom 32  

bbiidduull napisał:
    Jaduda napisał:
    Dla niektórych to są grosze, a dla niektórych pieniądze za które mogą nabyć chociażby LED-a
    U mnie led przezroczysta niebieska 5mm kosztuje 1 zł......
    A kto powiedział, że musi kupić LED niebieską...

A żeby nie było OT to:
    Maciello napisał:
    A teraz do rzeczy: Czy to prawda że pierwsza (śliska) (okładka) strona jakiegoś bloku np rysunkowego to papier kredowy ?
    Najczęściej tak, jednak zdarzają się także gazety, których nie tylko okładka się nadaje na metodę termotransferu.

0
  • #9 14 Sie 2009 22:13
    joozwa
    Poziom 31  

Nie wszystkie artykuły reklamowe nadają się do termotransferu. Z niektórych farba schodzi i rozmazuje się pod wpływem temperatury. Nie tylko nie zrobimy płytki, ale można też zaszkodzić drukarce. Odnośnie okładek od bloków technicznych - nie jest to papier kredowy, ale do termotransferu nadaje się akurat nieźle ;)
    Pozdrawiam

0