Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka side by side. Bosch czy Samsung??

ttmmww 13 Sie 2009 22:20 16642 22
  • #1 13 Sie 2009 22:20
    ttmmww
    Poziom 9  

Witam, wiem że temat stary i wielokrotnie omawiany ale mam nadzieję na nowsze, uaktualnione opinie.

Jak w temacie. Muszę kupić lodówkę. Chcę side by side i chyba czarną. Jedyny problem to firma. Bosch czy Samsung? Za Samsungiem przemawia cena, za Boschem marka. Jeśli poczyta się opinie każda z tych marek ma swoich zarówno zwolenników jak i przeciwników. Ja mogę powiedzieć, że miałem w pracy mikrofalówkę samsunga i sprawowała się rewelacyjnie. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

0 22
  • #2 13 Sie 2009 22:49
    rogalik220
    Poziom 14  

kolego odradzam samsunga, naprawdę mam lodówkę tej firmy i jeszcze parę innych urządzeń a i dorzucili mi gratis kłopoty takie że w nocy nie da się spać, :cry: tak się kończy jak się chce zaoszczędzić naprawdę odradzam samsunga :!::cry:

0
  • #4 14 Sie 2009 09:52
    pawelira
    Poziom 16  

Bosch i Siemens
    jak jest mniej kasy to weź LG, a jak trafisz składaną w Polsce to powinna posłużyć

0
  • #5 14 Sie 2009 10:44
    ttmmww
    Poziom 9  

Mam pytanie odnopśnie LG. Przeczytałem gdzieś, że LG jest składana w tej samej fabryce co samsung?? I jest tak, że LG wykorzystuje modele Samsunga, tyle, że z rocznym opóźnieniem??

Siemens nie robi side by side w czrnym kolorze, a na takim kolorze mi zależy.

A czy wiecie może jak Bosch stoi z serwisem??

0
  • #6 14 Sie 2009 11:19
    pawelira
    Poziom 16  

ttmmww napisał:
    ......A czy wiecie może jak Bosch stoi z serwisem??

Ciekawe pytanie. Myślałem że wiadomo iż bsh ma jeden z najlepiej rozbudowanych serwisów w naszym kraju. Co do skuteczności to nie wiem bo jak na razie wszystko u mnie działa.

0
  • #7 14 Sie 2009 20:14
    kafilomza
    Poziom 16  

Z tego co wiem serwis boscha jest duzo przyjazniejszy dla uzytkownika od serwisu samsunga. Nie chodzi mi o technikow naprawiajacych sprzet tylko o calo polityke naprawiania sprzetu

0
  • #8 14 Sie 2009 20:24
    ttmmww
    Poziom 9  

Problem powoli zaczyna się rozwiązywać sam. Dziś oglądaliśmy na żywo model Boscha. I chyba niestety szala przechyla się powoli na Samsunga. A "powoli przechyla" trzeba czytać tak, że żonie podoba się Samsung. :)

0
  • #9 14 Sie 2009 21:52
    pawelira
    Poziom 16  

Co tu dużo mówić, niemcy design mają fatalny. Klasyka "od topora". Ostatnio się to po trochę zaczyna zmieniać.
    Może zobacz coś z LG, też ładne wzornictwo i podobno wykonanie lepsze.

0
  • #10 14 Sie 2009 23:00
    servisant
    Specjalista AGD

ttmmww napisał:
    Mam pytanie odnopśnie LG. Przeczytałem gdzieś, że LG jest składana w tej samej fabryce co samsung?? I jest tak, że LG wykorzystuje modele Samsunga, tyle, że z rocznym opóźnieniem??

Siemens nie robi side by side w czrnym kolorze, a na takim kolorze mi zależy.

A czy wiecie może jak Bosch stoi z serwisem??

Sa skaldane w innych fabrykach, a jak kupisz SBS LG, to na 90% trafisz skladana w Polsce pod Wroclawiem :) jakosc jest bardzo dobra.

0
  • #11 15 Sie 2009 01:42
    pawelira
    Poziom 16  

Też słyszałem że te LG z Polski są dobre.

0
  • #12 15 Sie 2009 16:31
    popey111
    Poziom 21  

Hmm. Biorąc pod uwagę że większość sbs dla bsch robi daewoo w korei to jak dla mnie sens zakupu boscha czy siemensa tu się kończy tym bardziej że parametry nie są rewelacyjne(głośność). wrzucę tu troszkę reklamy ale jeżeli ktoś chce mieć szybki serwis to polecam gwarancję+ w mm:)

0
  • #13 15 Sie 2009 20:25
    samsu100
    Poziom 22  

Bez wątpienia Samsung jest leaderem w sprzedaży chłodziarek Side by side w Polsce i nie tylko w Polsce. Jeśli musi to być model czarny to chłodziarka RSH1KLBG wygląda naprawdę ładnie. Jeśli ten kolor nie musi być, to polecałbym RSG5 Guggenheim, a przynajmniej warto ją zobaczyć. kostkarka w drzwiach, super oświetlenie diodowe.
    Co do Boscha, to za dużego doświadczenia w produkcji chłodziarek sibe by side nie mają, zaś co do serwisu Boscha, to w Warszawie mają serwis fabryczny (wyłącznie) o koszmarnie wysokiej stawce robocizny i transportu i praktycznie usterki pogwarancyjne sprzętu z tej grupy kładą finansowo klientów na łopatki.

0
  • #14 16 Sie 2009 15:33
    ttmmww
    Poziom 9  

Chodzi dokładnie o w/w model RSH1KLBG Samsunga. RSG5 Guggenheim jest rzeczywiście bardzo fajny, ale niestety nie ten kolor. Na pewno będę chciał przedłużyć gwarancję do 5 lat. Zobaczymy.

0
  • #15 18 Sie 2009 22:31
    ttmmww
    Poziom 9  

Chciałbym spytać czy może orientujecie się w przedłużonej gwarancji dla lodówek samsunga oferowanej w supermarketach (np. Saturn). Wiem już, że nie jest to gwarancja Samsunga (ta przedłużona) bo ten daje tylko dwa lata, zaś kolejne 3 Saturn. Czy może ktoś wie coś na ten temat??

0
  • #16 18 Sie 2009 23:13
    servisant
    Specjalista AGD

Tylko nie samsunga, LG duzo lepsze :D

0
  • #17 18 Sie 2009 23:58
    ttmmww
    Poziom 9  

Nie ma czarnych, a ma być czarna, więc odpada. Pisałem wyżej.

0
  • #20 20 Sty 2015 21:32
    marcinzkrk
    Poziom 2  

witam,

prosze o pomoc w wyborze lodowki sbs srebrnej z kostkarka

zastanawiam sie pomiedzy bosch kan58a45 a samsung rs7778fhcsl

lub ewentualnie rf62hers

co polecacie?

0
  • #21 02 Lut 2015 01:59
    PiotrPB
    Poziom 10  

Nie chcesz problemów kup Bosch'a, Siemens'a lub Liebherr'a i najlepiej szukaj z tabliczką "made in germany" (można znaleźć, sam mam wszystko Boscha prócz jednej, czarnej pomyłki). Boscha zrobionego w Niemczech wynajdowałem w naszych marketach a w e-sklepach prosiłem aby sprawdzali tabliczki. Z wyjątkiem tej cholernej lodówki całe AGD chodzi bezawaryjnie 7lat. Zaznaczę że sprzęt nie dobierałem pod względem jakichś tam funkcji, kupiłem modele flagowe z pierwszej strony katalogów 2008 roku - trochę jednorazowo bolało ale jestem bardzo zadowolony.

0
  • #22 14 Lut 2018 00:41
    Jaroslaw73
    Poziom 2  

Side by side Samsung padł mi po 5 latach. Rozszczelnienie okazało się nie naprawialne. serwis tragedia, a raczej go brak. Trzy tygodnie oczekiwania jak się okazało na firmę krzak ,która ma autoryzację Samsunga.

1
  • #23 16 Cze 2018 22:33
    Michcio144
    Poziom 1  

Witam wszystkich
    Ja tez jestem na etapie wyboru lodowki miedzy samsungiem i boshem.
    Wszystko wlasciwie opisaliscie jako funkcje kazdej z nich i wasze obawy....ja chcialem sie was zapytac czy wie ktos moze jak otwieraja sie dezwi w tych lodowkach?
    Mam na mysli kat otwarcia drzwiczek...mam robione meble do kuchni i chcialbym to wiedzidc a nigdzie na necie nie moge znalezc...pomozecie??
    Z gory dzieki

0