Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co sądzicie o firmie Eurotec?

krecik550 20 Mar 2010 18:59 268607 99
  • #31 20 Mar 2010 18:59
    Dulan
    Poziom 26  

Wszystkie wyrzynarki tną krzywo w tym przedziale cenowym -przynajmniej 3 sztuki różnych "firm", które miałem. Nawet Bosch SDS też okazał się nierewelacyjny.

• #32 20 Mar 2010 19:38
    freeedom
    Poziom 8  

Dulan napisał:
    Wszystkie wyrzynarki tną krzywo w tym przedziale cenowym -przynajmniej 3 sztuki różnych "firm", które miałem. Nawet Bosch SDS też okazał się nierewelacyjny.

Przymierzam się do zmiany tej felernej przecinarki to jak była by już dobra i w rozsądnej cenie (rozsądna czyli poniżej 800zł)

Dodano po 2 [minuty]:

Dulan ale chyba coś się nie zrozumieliśmy bo ja pisałem o przecinarce (kapownicy) do metalu a nie o wyrzynarce.

• #33 20 Mar 2010 21:02
    archanoid
    Poziom 25  

Witam. Kolega Dulan napisał że wszystkie wyrzynarki tną krzywo w tym przedziale cenowym. Muszę to częściowo potwierdzić.Kupiłem wyrzynarkę firmy Tryton. Nie wiem czy to nasz rodzimy wynalazek czy Chińczyków.Ale powiem tak posiada wszystkie opcje jakie występują w profesjonalnych wyrzynarkach.A więc wstępny wybór prędkości 6 stopni , 3 stopnie podcinania , no i jak producent podaje 800W (ale chyba poboru z sieci).
    Też okazało się że krzywo tnie .Ale okazało się (podpowiedział znajomy stolarz) wszystko zależy od narzędzia roboczego.Dostałem od gościa porządny brzeszczot bosch -a , gruby i sztywny i okazało się że wyrzynarka pracuje jak ta lala tnie prosto. Fakt wyrzynarka kosztowała około 200zł. Powiem jeszcze że nawet w serwisowaniu jest dość prosta gdyż regulator obrotów jest na klasycznych ( dyskretnych ) elementach nic nie jest zalane żywicą.

• #34 21 Mar 2010 01:05
    Dulan
    Poziom 26  

Napisałeś "przecinarkę" - tak wiem, ale myślałem, że tak sobie po prostu nazwałeś wyrzynarkę. Tak czy inaczej wielu ludzi stwierdza to samo jeżeli chodzi o tanie wyrzynarki. Nożyk w prowadnicy nie chodzi pasowo i lata sobie jak chce.
    Raz (lata temu) trafiłem tanią, a dobrą w sensie takim, że cięła jak należy, ale niestety rozsypała się w środku (moja pierwsza własna wyrzynarka).
    Szlifierkę kątową też trafiłem i chodziła z 10 lat do momentu jak nie pożyczyłem mojemu pracownikowi ( idiocie notabene ), który dorwał się do cięcia betonu i tak nią napierał, że zatrzymywał silnik - żadna chyba takiego traktowania by wytrzymała.

• #35 21 Lip 2010 11:09
    konteno
    Warunkowo odblokowany

jaką moc w rzeczywistości mają pompy z rozdrabniaczami eurotec lub powermat ponieważ chyba niemożliwe jest uzyskanie takiej mocy ( ponad 2,5 kW ) z takiego jednofazowego silnika:?:

• #36 22 Lip 2010 15:02
    Dulan
    Poziom 26  

Obiecana fotka niezniszczalnego Eurotec`a :)
    Co sądzicie o firmie Eurotec?

Proszę zwrócić uwagę na kwadratową obudowę silnika i usadowienie pokrętła.

• #37 28 Lip 2010 12:34
    makeintosch
    Poziom 9  

Czy ma ktoś z was szlifierkę stołową tej firmy, czy warto zaryzykować kupno tego produktu na potrzeby domowe (ostrzenie noży kuchennych i od kosiarki i szlifowanie elementów z cienkiej blachy stalowej [wytrychy z brzeszczota])?

• #38 04 Sie 2010 08:27
    Andreo
    Poziom 10  

Witam.
    Posiadam kosę spalinową Eurotec typu GT110 mocy 3,2kM (tak podaje producent) od roku. Na razie sprawuje się dobrze. Używałem przy koszeniu zarówno tarczę jak i żyłkę. Tarcza dość szybko mocno się stępiła( 8-zębna), takie chwasty na działce były przy pierwszym koszeniu. Kupiłem dla więc dla weryfikacji niby świetną tarczę 4-zebną za kilkadziesiąt zł. marki Stihl. Facet w sklepie zapewniał, że szybciej zajadę „to chińskie badziewie” niż się tarcza Stihl stępi. Praktyka pokazała jak bardzo się mylił :D. To był prawdziwy chrzest bojowy dla kosy… .
    Aktualnie używam przy koszeniu żyłkę i na razie kosa nadal działa. Najgorzej jest z pierwszym odpaleniem. Zresztą przy takiej cenie produktu nie można się spodziewać czegoś ekstra.
    Jeśli chodzi o moce to Eurotec chyba je sporo zawyża i trzeba brać na to poprawkę.
    Dla użytku domowego niezbyt intensywnego to w tej kategorii cenowej chyba warto kupić ten sprzęt. Warto kupić u takiego źródła, aby w razie stwierdzenia wady w działaniu na starcie wymienić na inny egzemplarz.
    Obecnie zastanawiam się nad zakupem pilarki tarczowej Eurotec albo marketowej z Leroy Melin marki Dexter…
    Może ktoś z was używał pilarek tych firm?

Pozdrawiam.

• #39 04 Sie 2010 09:14
    Sławek K
    Poziom 22  

Andrea, spróbuj chaszcze i przerośnięte chwasty kosić żyłką z ząbkami...
    pozdrawiam slawek

• #40 05 Sie 2010 11:23
    dr_Fell
    Poziom 10  

A jak wypada eurotec w porównaniu z Performance Power ? (szczególnie chodzi mi o szlif. kątową) ?
    Cena jest porównywalna.

• #41 22 Sie 2010 18:20
    grzegorz1969
    Poziom 11  

Witam, a co sądzicie o spawarce inwerterowej eurotec ew221, może ktoś taką testował, a jeszcze lepiej widział od środka, jak jest wykonana i czy ma podawane 200A, a może jakaś inna solidnie wykonana o podobnych parametrach i cenie około 1000 zł.

• #42 22 Sie 2010 18:36
    marian_em
    Poziom 25  

grzegorz1969 napisał:
    czy ma podawane 200A
    Prąd spawania to sprawa drugorzędna, liczy się czas pracy przy takim prądzie.

• #43 05 Wrz 2010 09:47
    Sedac
    Poziom 16  

Mam dużą szlifierkę kątową Eurotec. Służy mi do cięcia betonu i jak narazie sprawuje się dobrze. Jakość wykonania jest lepsza od Ferma, którego wyrobów już nigdy nie kupię. Kolega ma kompresor Eurotec z butlą 24 litrową i też go chwali.

• #44 23 Wrz 2010 22:23
    operate
    Poziom 9  

Witam.
    3 lata temu zakupiłem wszystko co się w domu znaleźć powinno.
    Wkrętarka
    Wiertarka
    Młotowiertarka
    Pilarka tarczowa
    Piła spalinowa
    Kosa spalinowa
    Kosiarka
    Szlifierka kątowa 125
    Szlifierka kątowa 230
    Wyrzynarka
    Szlifierka oscylacyjna
    Szlifierka taśmowa
    Strug elektryczny
    Frezarka górnowrzecionowa
    myślę że niczego nie pominąłem:)

Poza piłą spalinową (MTD) 360zł
    Kosiarką (NAC)
    Wszystko firmy EUROTEC
    Jeszcze mnie nic nie zawiodło

W tej chwili buduję altanę 5x5 m.
    Kryta gontem według własnego projektu.

Frezarka została wmontowana w stół i pracuję 6 dni w tygodniu po około 6 godzin

pilarka tarczowa również wmontowana w stół:) też nie oszczędzana.

O szlifierce taśmowej i wkrętarce nawet nie wspomnę:)

W tamtym roku przy remoncie całego domu i dachu włącznie z kuciem gzymsów próbie zostały poddane szlifierki kontowe, młotowiertarka - test zdany celująco.

Przy zakupie elektronarzędzi najpierw patrzę na EUROTEC.

Przy porównaniu ze średnią firmą np. BLACK&DECKER oszczędność kilku tysięcy zł

Biorąc pod uwagę w/w młotowiertarkę "podrubę BOSCH'a" i różnicę cenową - podejrzewam że około 4 krotną - jestem pewny że nie zdążycie zajechać 4 eurotec'ów zanim padnie bosch.

Wybór jest Wasz.

Pozdrawiam - operate

• #45 23 Wrz 2010 22:27
    1078231
    Usunięty  
  • #46 24 Wrz 2010 09:30
    robokop
    Moderator Samochody

Echhh, Ferm.... . Miękkie odlewy, miedzi na styk, części stalowe też mięciutkie zamiast ulepszanych bądź ze stali gatunkowej - amatorszczyzna, do rzadkiego podłubania w domu, coś jak przystawki do wiertarek Celmy z lat '80 - fajne, niedrogie, ale i nietrwałe. Nastawiając się na grubszą robotę, nie należy na sprzęcie oszczędzać - bo wyjdzie jeszcze drożej. Z tańszych elektronarzędzi to chyba tylko Perlees - wiertarką obwierciłem cały dom pod elektrykę i hydraulikę, skapitulowała dopiero w koronce "100".

• #47 24 Wrz 2010 12:13
    Furions
    Poziom 14  

Witajcie.
    Mój pierwszy post i od razu przechodzę do mojego ulubionego działu jakim są elektronarzędzia.
    Firma Eurotec nie jest zła tylko trzeba o nią dbać. Odpowiednie smarowanie, nie przegrzewanie, używanie kompresora w celu usunięcia osadów z pyłu(wiertarki, młoto-wiertarki) jak i usuwania trawy z przekładni zębatej w kosiarkach. Jeśli używamy zgodnie z przeznaczeniem wszystko będzie ok.
    Kiedyś kupując Celmę, Ferma, Boscha wszystko było wykonywane w sposób precyzyjny dlatego do dziś dnia ludziom działają niezapomniane wiertarki, młotki itp. Dziś już takich sprzętów nie ma, dziś ma wytrzymać okres gwarancji której i tak zazwyczaj nie uznają i trzeba kupić nowy sprzęt. ;) Rzesze konstruktorów dbają o to by jakaś część rozwaliła się w odpowiednim momencie.
    Jeśli ktoś chce dobry sprzęt to polecam.
    Festool
    Millwokie
    Elu
    Hitachi
    Flex
    i tym podobne ale cena ich idzie już kilka razy w górę.
    Ktoś wcześniej pytał się o spawarkę inwertorową Euroteca 200A która ma takżę funkcję TIGa. Invwertorówki sprawdzają się nad wyraz dobrze, na kablu 50metrów (bardzo gruby) nie wyłączyła się ani razu przy elektrodzie 3,2. TIG nie wiem jak się sprawdza.
    Ktoś wspominał także o zwojach miedzianych. Hehe. Nie ma takiej opcji by to była miedz. To ma kolor miedzi.
    Dodam także że Ta firma jak i wiele innych jest oczywiście z Chin ale wysyłana na rynek zachodni więc ich jakość nie jest tragiczna.
    PS.Bosch jest robiony w chinach, Makita, niektóre części do Stihla, Husqvarny, samochody mercedes od 2007 roku i Volvo od 2009.
    Pozdrawiam

• #48 24 Wrz 2010 13:24
    ^ToM^
    Poziom 29  

zenon1967 napisał:

Co do wyrobów tej firmy to podam przykład wiertarki stołowej.
    Moc opisana 1100W.
    Moc rzeczywista to ok 200-.[SAM PRZEZWAJAŁEM]
    Drut alum. Ale jaka cena -taka jakość.
    Opis mocy z sufitu...

Dokładnie, opisy mocy na urządzeniach są totalną bzdurą.
    Przykład:
    - wiertarka stołowa eurotec ma napisane 2250W gdzie silnik ma conajwyżej 300W (chyba nie trzeba mówić ile waży normalny silnik 2250W - zapewne więcej niż ta cała wiertarka :D )
    - szlifierka stołowa eurotec ma napisane 1700W gdzie ma conajwyżej 350 (to akurat wiem, bo mam dokładnie tej samej wielkości ale krajowej produkcji i ma 350W)

Przykłady można mnożyć.
    Poza tym jakość b. niska. W nowej wiertarce stołowej na dzień dobry wrzeciennik ma luzy, co ja praktycznie dyskwalifikuje do precyzyjnych wierceń czy gwintowania.
    Nie polecam tej firmy nikomu, no chyba, że ktoś potrzebuje do prac dorywczych wtedy jakiś czas da radę tego używać.

• #49 24 Wrz 2010 21:51
    operate
    Poziom 9  

Motronic napisał:
    operate napisał:

myślę że niczego nie pominąłem:)

Pominąłeś. Brak ci jeszcze:
    - piły szablastej
    - opalarki
    :lol:

Myślę że niczego nie pominąłem z posiadanych rzeczy:)
    Opalarkę jednak pominąłem - też z EUROTEC'a:)
    Idealna do rozpalania grilla.

• #50 04 Lis 2010 07:37
    Sedac
    Poziom 16  

Eurotec to najlepiej sprzedające się elektronarzędzia na targach i giełdach. Młotowiertarka jest wierną kopią Bosch-a.

• #51 04 Lis 2010 09:20
    Topolski Mirosław
    Specjalista AGD

Sedac napisał:
    Eurotec to najlepiej sprzedające się elektronarzędzia na targach i giełdach. Młotowiertarka jest wierną kopią Bosch-a.

Hehe tylko jakość materiałów nie ta.
    Kol. Furions przejdż do autoryzowanego dealera Boscha i sprawdż na tabliczkach ,które modele Boscha są produkowane w chinach i podaj.
    Bosch jest najczęściej podrabiany jeśli chodzi o elektronarzedzia ( są modele , które poza nazwa nie przypominają Boscha ale sa też trudne dla laika do odróżnienia).
    Chcesz być pewnym, że masz orginał Boscha-przez rejestracje w internecie masz 3-letnią gwarancję i pewnosć posiadania orginału.

• #52 04 Lis 2010 09:24
    zenon1967
    Poziom 14  

Operate bajki opowiadasz.
    Eurotec to chiński szajs-każdy o tym wie kto miał z narzędziami do czynienia.
    Sam je naprawiam wiele lat.
    Ale ceny są niskie-taka też jakość.
    Dla domowego użytku raz w tygodniu-polecam.

• #53 27 Lis 2010 22:57
    witl
    Poziom 16  

może ktoś używa wiertarek akumulatorowych tej firmy na allegro jest np dwubiegowa CD222 za 120zł. Prawdę mówiąc nie spodziewam się cudów za tą cenę ale do sporadycznych prac może wystarczy... ważne żeby accu nie padł po miesiącu. Ma ktoś moze ten sprzęt i wyrazi opinie?

pozdrawiam

• #54 01 Gru 2010 09:19
    malutki0157229
    Poziom 14  

Witam,
    Posiadałem już dwie szlifierki kątowe Eurotec-a 125 z regulacją obrotów. Pierwsza pracowała ok roku, przy nie dużych pracach, potem zająłem się spawaniem mebli warsztatowych, to ta pierwsza padła po 2 miesiącach, (przerobiła ok 15 tarcz do cięcia metalu), padła zębatka. Kupiłem drugą gdyż za taką cenę w sumie się opłaca. Popracowała 3 miesiące, padł wirnik gdy musiałem przeciąć blachę o dł. 1m i grubości 4mm, a wcześniej nie była używana tego dnia. Kolega natomiast używa takiej samej szlifierki już 3-4 lata do drobniejszych prac i jak do tej pory go nie zawiodła, jedyne co musiał zrobić to przetoczyć komutator.

• #55 01 Gru 2010 11:04
    1078231
    Usunięty  
  • #56 01 Gru 2010 23:42
    witl
    Poziom 16  

Za dwie stówy nie kupisz nic porządnego z dwoma biegami (wiertarko - wkrętarki), trzeba by dołożyć jeszcze ze 100 lub najlepiej 1000 na makite. Nie mam firmy remontowej potrzeba mi coś do sporadycznych prac. Nikt nie kupił tego? Na allegro te wkrętaki schodzą jak świeże bułki.

• #57 05 Gru 2010 18:13
    Topolski Mirosław
    Specjalista AGD

premiero napisał:
    Dzięki. A że się tak głupio zapytam - jak to poznać, bo ni w ząb nie mogłem znaleźć tego w danych katalogowych?

Elektronarzędzia z uchwytem SDS+ oraz SDS max mają udar pneumatyczny natomiast wiertarki na wiertła cylindryczne mają udar mechaniczny.

• #58 15 Gru 2010 13:25
    Manierka
    Poziom 13  

A co myślicie o firmie Black&Decker, chciałbym kupic szlifierkę kątową tej firmy.Podobno to w miare dobry sprzęt i wcale nie jest drogi, dla amatora napewno wystarczy, nie chciałbym kupowac rzeczy pokroju Euroteca czy np Einhella, miałem juz pare szlifierek tej firmy i wszystkie miały problemy ze szczotkami, przegrzewały sie i na dodatek psuły sie blokady wrzeciona...

• #59 15 Gru 2010 15:07
    ^ToM^
    Poziom 29  

Motronic napisał:
    Jak mam dać stówkę za jakieś byle co to wolę dołożyć drugą i kupić porządniejszej firmy, zwłaszcza, że jest wybór.
    A Eurotec to lipa.

Eurotec to rzeczywiście szajs. Jednak jest wiele no-namów niezłej jakości i za cenę Euroteca. Tak więc nie koniecznie jest się skazanym na kupno maszyny drogiej firmy. Przykładowo kupiłem w lerła-merlinie pilarkę ręczną. Muszę przyznać, że mimo niskiej ceny jest b. porządnie wykonana. Używam jej już kupę lat i złego słowa na nią nie powiem. Nazwa firmy NuPower. Na pewno jeszcze znajdą się inne dobrze wykonane no-namy.

• #60 28 Gru 2010 13:12
    Furions
    Poziom 14  

Manierka napisał:
    A co myślicie o firmie Black&Decker, chciałbym kupic szlifierkę kątową tej firmy.Podobno to w miare dobry sprzęt i wcale nie jest drogi, dla amatora napewno wystarczy, nie chciałbym kupowac rzeczy pokroju Euroteca czy np Einhella, miałem juz pare szlifierek tej firmy i wszystkie miały problemy ze szczotkami, przegrzewały sie i na dodatek psuły sie blokady wrzeciona...

Jeśli B&D to tylko stare modele. Nowych nawet do rąk nie bierz. W tej cenie Skill będzie lepszy.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME