Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co sądzicie o firmie Eurotec?

krecik550 28 Dec 2010 19:13 350918 99
Bosch
    atrix55
    Level 22  
    Eurotec to szmelc. Nie warty nawet małych pieniędzy.Wykonanie sprzętu jest beznadziejne. A używałem wkrętarki, kątówki i pompy do ścieków tej firmy. Kątówka padła po tygodniu, wkrętarke wyrzuciłem na śmiecie. Bo nie mogła wkręciś wkręta do regipsa długości 45mm w drewno i to sosnowe. Pompa do ścieków padła po dwóch razach użytkowania. Po moich oględzinach zwłok tej pompy, to niewiem czy nie ma więcej mocy niż 800 -1000 W. Napisali 2550W. Możliwe że nie mieli innych naklejek firmowych.
    Przesiadłem się na Eihella. I miłe zaskoczenie. Wkrętarka wkręca i to wszystkie wkręty.Akumulatory do niego, trzymaja przyzwoicie. Prostownik do ładowania akumulatorów, ładuje porządnie. Kątówka padła , ale po takich męczarniach że wole nie pisać. Padła co ciekawe mechanika, alektryka OK. I podobno Eihell jest produkowany we Wrocławiu, nie w stodole pod Pekinem
  • Bosch
    andyrym
    Level 10  
    właśnie dotarła do mnie "niemiecka" :?: wkrętarka Eurotec CD214!!!
    kupiłem ojcu bo uparł się na cenę..., i właśnie sprawdziłem.....20,4v aku,
    a na mierniku po naładowaniu 14,2 v... czyli jeśli dobrze rozumiem...to oszustwo w biały dzień !!! rozkręciłem aku i liczę ogniwa... i ...12szt x1,2v =14,4 v...!
    czyli rąbią w biały dzień.. brakuje 5 ogniw.... albo ja nie wiem co znaczy napis
    20,4v na bateriach i wkrętarce???????
  • Bosch
    j4rek
    Level 19  
    Widocznie chiński miernik producenta miał słabą tolerancje pomiaru ;)
    Sławek K
    Level 22  
    ... wiec oddaj tę wkrętarkę sprzedawcy. powiem Ci ,że sprzedawca dobrze wiedział co sprzedaje, stałemu klientowi nigdy nie wcisnąłby takiego kitu. Często zaopatruje się w różne detale na targu, sprzedawca najczęściej ostrzega aby czegoś nie brać. Może niechętnie, ale odda Ci pieniądze, albo zamieni na sprawdzony sprzęt. Jedynie to nie przyznawaj się, że aku rozkręcałeś, bo jakby nie było to ingerencja w budowę.....
    Ciekaw jestem jakbyś zareagował gdybyś kupił w markecie wkrętarkę, rozkręcasz aku - a tam...... zestaw z "paluszków". To jest numer!!!! Napięcie OK ale brak pojemności!!!!!!
    Sławek
    User removed account
    User removed account  
    ^ToM^
    Level 40  
    andyrym wrote:
    właśnie dotarła do mnie "niemiecka" :?: wkrętarka Eurotec CD214!!!
    kupiłem ojcu bo uparł się na cenę..., i właśnie sprawdziłem.....20,4v aku,
    a na mierniku po naładowaniu 14,2 v... czyli jeśli dobrze rozumiem...to oszustwo w biały dzień !!! rozkręciłem aku i liczę ogniwa... i ...12szt x1,2v =14,4 v...!
    czyli rąbią w biały dzień.. brakuje 5 ogniw.... albo ja nie wiem co znaczy napis
    20,4v na bateriach i wkrętarce???????

Gdybyś przeczytał moje wcześniejsze posty, bo byś wiedział, że wszystkie dane podawane dla szmelcu Eurotec są od kilkudziesięciu % do kilkuset % zawyżone. Gdyż o tym pisałem i szczególnie podkreślałem. Np zamiast 300W podają 1400W.
    Trzeba było poczytać dokładnie ten wątek przed zakupem, nie byłoby rozczarowania.
    User removed account
    User removed account  
    ^ToM^
    Level 40  
    Motronic wrote:

Ale zauważ jak to liczą. Podają np. 230V 2,6A 1300W
    Zakręcona ta matematyka.

No ale to chyba podczas rozruchu, przez te 2 sek ma 1300 W ;)
    User removed account
    User removed account  
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Chłopy, ta sam półka cenowa
    Rebir IE-1023A
    Co sądzicie o firmie Eurotec?
    Będę musiał kupić to bliżej wiosny, cena zachęcająca w okolicach 400zł. Będzie z tego pożytek? Firma niby łotewska, tylko ciekawe czy to brand czy wykonanie.
    User removed account
    User removed account  
    marian_em
    Level 25  
    Z boscha też by coś wybrał w tym przedziale cenowym (np psb500re - zielona albo gsb13re - niebieska). Grunt żeby kupić narzędzie firmowe, bo jak ktoś kupuje młotek "bosz 2-24 dre" na bazarze za 100zł i się później dziwi że w środku są tłoczki z plastiku to nie mam pytań :]
    User removed account
    User removed account  
    stans
    Level 11  
    Ja rok temu kupiłem młotowiertarkę RH 216 euroteka.Sprzęt sprawuje się bez zarzutu.
    Adrian152
    Level 17  
    Dziadostwo, nie dziadostwo, a czego oczekujecie za 180zl (mlotowiertarka identyczna wyglądem z boschem) za boscha 2-26dfr (jedno i drugie ma wymienne główki) trzeba zapłacić prawie 900zl. Cztery euroteci przeżyją jednego boscha, a z gratów po trupach, złoży się kolejnego :)
    A może chodzi tu o coś innego, "jak, ja z euroteciem, na budowie, gdzie inni robią, co to za firma co robi takim sprzętem" :)
    Szczeciniak
    Level 10  
    A co sądzicie o pilarkach spalinowych firmy eurotec? czy warto w nie inwestować. widziałem taką w pobliskim sklepie (360zł), prawie 4 kM, ale czy to rzeczywista moc?
    ^ToM^
    Level 40  
    Szczeciniak wrote:
    A co sądzicie o pilarkach spalinowych firmy eurotec? czy warto w nie inwestować. widziałem taką w pobliskim sklepie (360zł), prawie 4 kM, ale czy to rzeczywista moc?

Jak pisałem wyżej, eurotec to największy z możliwych szajsów. Moc 4KM jest zawyżona 3-4 krotnie. Aż dziwne, że nie napisali moc 40KM, oni zwykle moc urządzenia podają z sufitu. Z wiarygodnością parametrów na ich urządzeniach jest dokładnie tak, jak z mocą podawaną na chińskich głośniczkach.
    Sedac
    Level 16  
    Rebir to firma łotewska. Posiadam taką wiertarkę jak na zdjęciu i służy mi do mieszania zapraw. Bardzo mocny silnik i nie najgorsze wykonanie. Ostatnio czytałem, że firma ma zamiar część produkcji przenieść do Chin by mieć konkurencyjne ceny.
    krecik550
    Level 12  
    Wiatam. Widzę że ładnie się temacik rozwinął. Taka ciekawostka dotycząca szlifierki 1250 watt oczywiście tylko na papierze bo w rzeczywistości około 850watt chodzi 4 rak już wymieniałem 2x tryby w niej i 2x szczotki chodzi codziennie, naprawdę warto w to zainwestować, albo ja trafiłem na jakiś dobry model bo na prawdę się spisuje a pracuje codziennie. Pozdrawiam
    Paweł1355
    Level 19  
    Ciężko jest kupić coś co jest dobre i nie kosztuje jak Makita
    iwi1
    Level 17  
    Mam wkrętarkę akumulatorową ART.1103 - takiego szajsu jeszcze w życiu nie widziałem. Napisane jest 18V na obudowie i na bateriach, a w środku 10 ogniw 1,2V co daje 12V. To jeszcze nic złego, ale silnik jest na 18V i dlatego wkrętarka działa przez około 2 minut ciągłej pracy od naładowana akumulatora.
    Niestety na akumulatory nie ma gwarancji więc idzie cały pakiet do kosza niestety, albo z 2 akumulatorow sklecę jeden a 5 ogniw zostanie mi jako rezerwa :)
    - tylko jeszcze co z ładowarką - bo też jest na 12V
    PODSUMOWUJĄC - SZAJS

Dodano po 4 [minuty]:

Paweł1355 wrote:
    Ciężko jest kupić coś co jest dobre i nie kosztuje jak Makita

Masz rację - obecnie ciężko. Ale udało mi się. Po Eurotecu poszedłem do TESCO (było po 22 i w zasadzie nie miałem wyjścia) i kupiłem za parędziesiąt zł wkrętarkę 18V pod ich marką. Na akumulatorze pracuję około tygodnia. Działa mi lepiej od poprzedniego SKILa, którego baterię wykończyłem (trzyma około 10 minut)
    Więc albo trafiłem na super egzemplarz, albo cała seria poszła takiej jakości - a te 40 parę zł to 5x taniej niż akumulator do SKILa
    User removed account
    User removed account  
    Qujav
    Level 22  
    Ja mam pytanko, obie te firmy Eurotec i Einhel produkują sprzęt w chinach, czy moze gdzie indziej? Pozdrawiam
    zico1224
    Level 2  
    chodzi mi o to czy to jest jedna i ta sama firma i ma różaną pisownie , czy to są dwie oddzielne firmy?
    I z dwojga złego która lepsza?
    User removed account
    User removed account  
    Paweł1355
    Level 19  
    Chińskie cuda prawie jak gniotsa i nie łamiotsa. Mi kiedyś zagotowała się wiertarka De Walta. Skończyło się na wymianie szczotek i wyłącznika - na szczęście.
    lulix_81
    Level 10  
    Ja posiadam parę rzeczy euroteca i jestem zadowolony. W kosiarce to tylko leje paliwo no i raz wymieniłem świece (mam ją 6 lat), a dużo nią kosze. Wiertarka 1200 W poradziła sobie nawet z 16 wiertłem, wyrzynarka tez chodzi bez problemu.Według mnie to za te pieniądze warto kupić, bo i narzędzia dużo droższe też się psują, a do domowego warsztatu idealne.
    Paweł1355
    Level 19  
    W domowym warsztacie nie trzeba nieć narzędzi super markowych bo jak myślę nigdy się nie zamortyzują.
    Snajp
    Level 10  
    A co sądzicie o piłach ukośnicach z euroteca-a, ma ktoś z was może ? No i nie sądzę żeby miała te 3000W mocy :)
    ^ToM^
    Level 40  
    Qujav wrote:
    Ja mam pytanko, obie te firmy Eurotec i Einhel produkują sprzęt w chinach, czy moze gdzie indziej? Pozdrawiam

Obie te firmy to na 100% CHINA/KINA/PRC - jak kto woli. Żadne GERMANY jak piszą na opakowaniach!

Dodano po 1 [minuty]:

Snajp wrote:
    A co sądzicie o piłach ukośnicach z euroteca-a ma ktoś z was może ? No i nie sądze żeby miała te 3000w mocy :)

Jak znam euroteca to nie 3000W ale 300-500W będzie realne :)