Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VCR philips VR 456 - nie można ustawić głowicy.

14 Sie 2009 11:48 2411 12
  • Poziom 26  
    Witam, mam problem z tym video, jest problem z ustawieniem głowicy. Obraz biało czarny przy odtwarzaniu kaset, przy przewijaniu do przodu na podglądzie czasami jest kolor. Głowica próbuje ustawić się automatycznie lecz nic. Pilotem też nie można dokładnie. Głowica czyszczona, dźwięk bez zastrzeżeń. Luty poprawione na złączach SCART. Co mogę dalej zrobić?
  • Serwisant
    Problem z głowicą polega na zaśnieżeniu obrazu.Czy Twój czarnobiały obraz jest czysty?Jak wygląda obraz na LP?
  • Poziom 26  
    Nie widać nic po prostu, przeskakuje, na wyświetlaczu pojawia się "tracking" coś słychać jak grzechocze, z obrazem też się coś poprawia i za chwilę z powrotem lata po całym ekranie. Na SP i LP to samo.
  • Serwisant
    Jeśli taśma jest opasana w miarę prawidłowo na dysku,a głowica jest delikatnie oczyszczona wskazywało by to na uszkodzenie listków głowicy.Jeśli możesz obejrzyj je przez lupę jubilerska.Utrącenia listków są raczej widoczne.
  • Poziom 26  
    Chodzi o to, że jeszcze z kilka miesięcy temu było ok, potem wideo było odłączone z prądu i tak leżało na półce. Wcześniej nie było mowy o jakichś tam zakłóceniach. Kasety są sprawne, gdyż sprawdzane było na innym odtwarzaczu.
  • Serwisant
    Może dobrze by było wymienić elektrolity w zasilaczu(o ile pamiętam w okolicach 1000mikro,lub 680 mikro.Po latach lubią tracić szczelność,a co za tym idzie pojemność.To może powodować takie dziwne objawy.
  • Poziom 26  
    Kondensatory wymieniłem, wszystkie - bez zmian.
  • Serwisant
    Trudno jest oceniać to na odległość nie widząc objawów.Czy taśma jest równo prowadzona na głowicy CTL?Czy rolka prowadząca nie ściąga taśmy z głowicy,w jaki sposób czyściłeś bęben?
  • Poziom 26  
    Czyściłem to patyczkiem higienicznym nasączonym spirytusem. Taśma jest równo prowadzona.
  • Serwisant
    Głowicę czyści się w inny sposób.Ten jest dla niej mocno ryzykowny.Weź kawałek papieru,takiego jak do drukarki (wielkości co najmniej pudełka zapałek)nasącz np.spirytusem i pokręć powoli bębnem trzymając papier oparty o podstawę bębna.Obejrzyj jeszcze pod lupą,czy piórka głowicy są jednakowe i czy nie ma tam nitek waty.
  • Poziom 26  
    Zerkałem dokładnie, waty nie widać. O proszę, o sposobie z papierkiem nie słyszałem nigdy. Od dawna czyszczę patyczkiem i problemów nigdy nie było. Robię to bardzo delikatnie. A coś wewnątrz głowicy mogło się stać? Może to jej koniec? W końcu wideo ma 12 lat.
  • Serwisant
    Wewnątrz jest element magnetyczny,który jest punktem odniesienia dla przełącznika głowi.Problem z nim jest bardzo rzadki i objawia sie na początku brakiem i zaśnieżeniem połowy obrazu.Można przemierzyć taśmę głowicy pod względem przejść,ale to zgrubna metoda.
  • Poziom 20  
    Napewno jest zabrudzona głowica.Po perwsze należy ją oczyścić
    w twoim wypadku spróbój załorzyć nową taśmę i niech pracuje przez 10 min jeżeli to nie pomoże czyszczenie przeprowadz paskiem papieru kredowego / bialy taki jak w dobrej klasy czasopismach/ suchym ,broń Boże żeby ci w czasie tej operacji ręka zadrżała / bo po glowicy/ glowice czyści się propanolem jest to bardzo czysty alkohol. Z TWOJEJ wypowiedzi wynika że czyścisz wacikiem i spirytusem chlopie toż to tragedia i być może to jest przyczyna uszkodzenia glowicy....pozdrawiam powodzenia