Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Termoformierka , kilka pytań.

ZBIQ 14 Sie 2009 11:55 2409 1
  • #1 14 Sie 2009 11:55
    ZBIQ
    Poziom 17  

Witam.
    Jestem w fazie robienia takowego urządzenia . Mam w związku z tym kilka pytań :

1. Czy ciśnienie -1 bar wystarczy do formowania ABSu w okolicach 1,5-2mm ? Wykorzystam jak na razie kompresor lodówkowy oraz jako zbiornik (dłuższy "cug" ) butle lpg z samochodu .

2. Mam zamiar grzałkę usytuować nad stołem podciśnieniowym, wykonam ją z drutu oporowego. Myślałem o mocy ok 1,5kW (o ile dobrze pamiętam było to 10m drutu 0,8mm 2,66 Ohm/m ).
    Czy to wystarczy ?
    Druga sprawa dotycząca grzałki. Promiennik cieplny chciałem wykonać z jakiejś blachy, ale teraz sprawa jak przymocować do tego drut oporowy. Myślałem nad zastosowaniem korpusów i zaślepek z bezpieczników topikowych 16A (oczywiście po wyciągnięciu drucika oraz pozbyciu się piasku).
    Tylko teraz, czy mocne rozgrzanie takiej zaślepki nie spowoduje się jej zsunięcia ?

Stół podciśnieniowy ma wymiaru 300x340mm. Jest to na razie wariant próbny, więc dziury powiercone są byle jak, oraz są o dość dużej średnicy.
    Do testów mam nadzieję, że będzie ok.

Czekam na odpowiedź i ew. sugestie.
    Pozdrawiam

0 1
  • #2 16 Sie 2009 13:00
    MarekzRz
    Poziom 17  

Witam
    Lepszym rozwiązaniem będzie zastosować grzałkę oporową w ceramicznych koralikach np. z prodiża cena ok. 6 zł łatwo się układa do kształtu formy, można ją przykryć wełną ceramiczną i blachą.

0