Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

nagrywarka DVD nie nagrywa płyt DVD AD7173A

DziadzioMiecio 14 Aug 2009 12:43 2310 8
 • #1
  DziadzioMiecio
  Level 27  
  Mam taki problem nagrywarka nie nagrywa płyt dvd a po za tym wszystko ok. Po próbie nagrania płyty wyświetla komunikat "błąd kalibracji mocy" czy to sie kończy laser a może płyty do bani mam jakieś extreme muszę innej marki kupić.
  Jeśli nagrywarka to jaka obecnie kupić bo ostatnio mętlik się zrobił w LG są panasoniki a w Nec-ach Sony .
 • #2
  sador
  Level 14  
  Witam, najpierw popróbuj na innych płytkach.
 • #3
  WMichał
  Level 32  
  Spróbuj aktualizacji firmware napędu. Opis w FAQ.
 • #4
  DziadzioMiecio
  Level 27  
  Aktualizacje softu wykonałem czyszczenie mechanizmu i soczewek również.
 • #5
  artaa
  Level 43  
  Jeśli na innych firmowych DVD nie nagrywa również, to do kosza.

  PS.
  Oczywiście przy założeniu że została sprawdzona w innym komputerze, lub w twoim kompie założyłeś inną która działa OK.
 • #6
  kotuspadakus
  Level 13  
  To jest napęd na wykończeniu, jest po prostu już wysłużony, miałem niedawno bardzo podobny przypadek

  Pozdrawiam.
 • #7
  DziadzioMiecio
  Level 27  
  To na razie nie wielka pomoc ja wiem że go wymienię na nowy jednak chciałbym go naprawić . Kiedyś zrobiłem z trzech dwa sprawne u mnie działają jakieś 3 lata nie wiem ile chodziły u poprzedników też Nec-ka ten jest nowy awaria stała się dość gwałtownie dlatego zakładam że może to jakiś element wykonawczy typu załączanie nagrywania lub coś takiego w części DVD . Nowy już zamówiony Nec-ki mają dość odporny laser nie wiem jak to wygląda po połączeniu z sony.Poprzednio siadała elektronika a laser jest dość trwały.
 • #8
  @GUTEK@
  Level 30  
  NECów nie znam ale możesz spróbować regulacji, jednak czy to pomoże czy pogorszy tego nikt nie wie. Gdzieś na tym całym układzie lasera (w róznych typach jest to w różnych miejscach) znajdziesz dwa potencjometry, spróbuj je delikatnie obracać jednak najpierw zaznacz lub zrób zdjecie w jakiej były pozycji początkowo. Możesz jeszcze sprężonym powietrzem dokładnie przeczyścić optyke również wewnątrz - tam jest dużo otworów więc jest jak wpuścić powietrze. Czasem jakiś pyłek siedzi na lustrach i przez to problemy.

  Co do wyboru nowej nagrywarki, patrz nie tyle na firme co na to kto to produkuje. Duża większość napędów to oemy innych firm. Nawet Plextor to już nie Plextor tylko ich naklejka na tym jest!
 • #9
  DziadzioMiecio
  Level 27  
  Dzięki za chęć pomocy ale chyba nie zbyt dokładnie czytałeś moje poprzednie posty . Regulacja wykonana pamiętaj jednak że w nowych konstrukcjach nie jest tak prosto kreci tymi pr. . Układ steruje dynamicznie prądem "lasera" w celu poprawy trwałości elementu. Poprawa może być iluzoryczna a za kilka dni całkiem padnie . Do starszego modelu mam troche danych ale do tego nic nie mogę znaleźć.
  Nagrywarka naprawiona znalazłem uszkodzony element(rezystor) w układzie lasera trochę sie nawalczyłem ale działa. Wszystkim za chęć pomocy dziękuje.