Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy można odłączyć dyski HDD przed oddaniem do naprawy?

zasaniak 14 Sie 2009 15:28 1556 13
  • #1 14 Sie 2009 15:28
    zasaniak
    Poziom 14  

Coś nawala w moim PC-cie, bo nie załącza się po wciśnięciu powera. Musze czekać coraz dłużej, tzn, jeszcze tydzień temu włączał się po kwadransie potem coraz to dłużej czekam( dwie godz.). Muszę dać go do serwisu, ale mam trzy dyski: na dwóch mam Windowsa, a trzeci to archiwum z danymi osobistymi.
    Czy przed oddaniem go do naprawy mogę odłączyć dyski, albo przynajmniej ten z archiwum?

0 13
  • #2 14 Sie 2009 15:37
    gts1991
    Użytkownik obserwowany

a sam je wkładałeś? , jak składak w jakimś sklepiku to nie przewaźnie nie powino być ploblemów ale wart zawsze dopytać jak jest dokładnie.

0
  • #3 14 Sie 2009 15:38
    orzelpiotr
    Poziom 34  

Wszystko zależy od regulaminu na karcie gwarancyjnej - jeżeli nigdzie nie ma wzmianki o kompletności zestawu, informacji o tym, że plomba gwarancyjna nie może być zerwana lub jej fizycznie nie ma,- brak dysku nie sprawi problemu. Mimo to zadzwonić nie zaszkodzi.

0
  • #4 14 Sie 2009 15:38
    WMichał
    Poziom 31  

A jak Ci pozwalają warunki gwarancji. Był to gotowy zestaw czy składany?

0
  • #6 14 Sie 2009 15:42
    Stanisław2003
    Poziom 28  

Przeczytaj dokładnie umowę gwarancyną.Tam jest dokładnie napisane co ci wolno a co nie w czasie gwarancji.Z zasady zabronione są wszelkie operacje ingerencyjne wewnątrz urządzenia-tak i montowanie jak i demontowanie składników .Ale czsem jest inaczej.Trzeba się zapoznać z tym przed łapaniem za śrubokrę i zrywaniem plomb o ile są.Dyski można przecież domontować jako usb i wtedy nie ma problemu.

0
  • Pomocny post
    #7 14 Sie 2009 15:52
    Darrieus
    Poziom 38  

Jak nie ma plomby na budzie to możesz wykręcić.
    Przy oddawaniu serwisant spisuje adnotacje "przyjęto komputer bez dysku" a jak masz jakiekolwiek wątpliwości to niech serwisant go wykręci na miejscu i odda do rąk własnych - jaki problem. :D

P.S. To są jeszcze ludzie którzy dają sobie wcisnąć komputer z plombą ?...

0
  • #8 14 Sie 2009 16:14
    orzelpiotr
    Poziom 34  

lubamet - plombowanie PC-eta to standardowa procedura w większości większych sieci handlowych np. Nie dla idiotów. Więc z każda modyfikacja musisz biegać do ich oddziałów serwisowych. Najlepsze jest to, że usługi są płatne.

Przynajmniej jeszcze rok temu tak było.

0
  • #9 14 Sie 2009 16:49
    zasaniak
    Poziom 14  

Dzieki wszystkim za zabranie głosu. to jest już któryś z kolei po modernizacji komputer, więc nie ma jakiejkolwiek gwarancji. Bałem sie jedynie, czy nie muszą być w pudle wszystkie dyski, a przynajmniej te z systemami. Teraz już się nie martwię, bo wykręcę archiwum i jeden z systemem, bo mi się strasznie nagrzewa i może go jakoś skopiuje na nowy.
    Jest taka możliwość?

0
  • Pomocny post
    #10 14 Sie 2009 20:21
    bald_man
    Poziom 14  

Chodzi ci o skopiowanie Systemu żeby nie stawiać. Jasne że jest taka możliwość robisz obraz partycji programem GHOST lub ACRONIS.

Bez problemu wykonasz to tymi programami, szukaj płytki Hirens boot wersja 9.5 lub nowsza.

Robisz obraz partycji z systemem. Dostajesz nowy dysk i wrzucasz ten obraz i masz system bez instalacji.

Mam nadzieję że o to ci chodziło

0
  • #11 15 Sie 2009 08:03
    tubek
    Poziom 11  

bald_man rozwalilem mi wlasnie wszystkie moje tatuaze. Przecierz kolesiowi nie uruchamia sie komputer, to jak ma zrobic ghosta?

0
  • #12 15 Sie 2009 14:01
    zasaniak
    Poziom 14  

Komp włącza się ale po godzinie lub dwóch, trzech. Włączam i ide na spacer, po powrocie mam go jak znalazł. Chcę się zapytać o kopiowanie obrazu z NortonGhost ( mam robione kopie jednorazowe i zapisane w archiwum "E",
    i jak to praktycznie zrobić? Mam drugi WinXP na innym dysku.

Dodano po 5 [minuty]:

Tutaj jest skan plików NG obu dysków
    https://obrazki.elektroda.pl/29_1250337620.jpg

0
  • #13 15 Sie 2009 19:17
    bald_man
    Poziom 14  

Troszkę nie rozumiem pytania.

Widze że zrobiłeś obraz chyba z Ghosta działającego pod XP (nie taki bootujący się z płyty)
    Ja głownie robie to Ghostem z tej płytki, wtedy pliki maja rozszerzenie GHO.

Sprawa z bootowalną płytą jest o tyle prosta że nie musisz mieć postawionego systemu wogole żeby przywracać obrazy.

W tej chwili pewnie pasuje żebyś miał działający system wtedy z niego odpalasz ghosta. Dostajesz nowy dysk robisz partycje najlepiej jak C jest równe lub większe o orgyginału. Wtedy dajesz przywróc wskazujesz SKAD (czyli E:) i na ktory dysk i partycje. W ten sposób masz gotowy system

0
  • #14 15 Sie 2009 19:21
    zasaniak
    Poziom 14  

Dzięki Ci BAL_MAN. O to mi chodziło.
    Zamykam temat

0