Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Straszne artefakty na MEDION Radeon 9800XL

marti_944 14 Aug 2009 17:09 2882 14
    marti_944
    Level 28  
    Witam wszystkich!
    Mam dość typowy problem, a mianowicie kupiłem na allegro kartę graficzną MEDION Radeon 9800xl i po pewnym czasie używania*(mniej więcej tydzień) zaczęła ona pokazywać bardzo duże przekłamania już w biosie. Są to pionowe pasy. Próbowałem pod oboma wejściami dla monitorów (mam wrażenie że pod drugim obraz wygląda lepiej:)) dodatkowa wtyka zasilania była podpieta. Już po rozpakowaniu zauważyłem małe wgniecenie na jednym kondensatorze odpowiadającym chyba za napięcie na pamięć(jest on obok pamięci). Wcześniej pracowała ona niestabilnie. W grach zawieszała się po jakimś czasie(koło 15minut) i konieczny był reset. W windowsie było ok. Na catalyst 4.1 działały gorzej niż na 4.3. Na tych medion'a działały mniej więcej tak jak na catalyst 4.1. Tak więc tu moje pytanie: czy kartę da się jakoś naprawić poprzez wymianę kondensatorów ? Konfig komputera w skrócie to:
    MOBO - ASRock K7S8xe rev 3.01
    PAMIĘĆ - 512mb (ddr 333mhz)
    PROCESOR - AMD Athlon Xp 2200+
    ZASILACZ - Procomp lampard ky-400 400WATT. To chyba tyle:) proszę o pomoc i z góry dziękuję.
    *pewnego razu gdy chciałem zmienić FSB <na tej płycie robi się to zworkami> przez pomyłkę ustawiłem zworki w pionie zamiast w poziomie i tak uruchomiłem komputer :/ nie pytajcie jak ja to zrobiłem, chyba zaspany byłem. I wtedy to się stało... Jeszcze raz proszę o pomoc i dziękuję:) pozdrawiam
  • Helpful post
    kolokat
    Level 26  
    MEDION ta firma mało ma z komputerami do czynienia...
    Oczywiście, że można wymienić kondensatory jednak czy przy karcie tej firmy jest to opłacalne? nie lepiej zainwestować w coś porządnego np. Asus?
  • Helpful post
    Mihas66
    Level 22  
    Gwarancja... Fsb nic do tego nie ma jak przywróciłeś stare gorzej jak byś jej zwiększył napięcie...
  • Helpful post
    gts1991
    User under supervision
    Można powymieniac kondensatory nawet mosfety zaniżyć taktowanie GPU ale czy warto? :arrow:
    marti_944
    Level 28  
    A ile taka operacja może kosztować ? Powiedzmy w jakimś serwisie

Dodano po 7 [minuty]:

Co do gwarancji - 23zł(poczta za pobraniem) w jedną stronę bez zwrotu kosztów przesyłki w ramach gwarancji. Wyjdzie to 46zł a za kartę dałem 112zł(89zł+koszt przesyłki). Tak więc wolę wymienić kondensatory bo słyszałem że komplet do płyty głównej (też muszę wymienić bo spuchły i mi źle procesor czyta:) ) kosztuje nie więcej niż 20zł a tyle to jeszcze mogę w nią zainwestować:) pozdrawiam
  • Helpful post
    iron64
    Level 41  
    Daj sobie spokój z jej naprawą, szkoda kasy i czasu.
    marti_944
    Level 28  
    Z tym FSB chodziło mi o to że te piny wyglądają następująca
    ::: powinny one być łączone tak
    ::: _ a ja połączyłem je tak
    ::: |
    i według mnie zrobiło się jakieś zwarcie które poszło na AGP i zmieniło napięcie. Tak przynajmniej sądzę...

Dodano po 8 [minuty]:

No może jest coś w tym... Ale nie mogę znaleźć żadnego Radeona 9800 np PRO z gwarancją na allegro, a w sklepach trudno już coś takiego znaleźć. A co sądzicie np o Sapphire Radeon X1300 ? Tanie są i właśnie niewiem jak z wydajnością. Aktualnie mam R9200SE też Sapphire.
  • Helpful post
    iron64
    Level 41  
    Mediony często same z siebie schodzą ze świata żywych, bo to tandeta. Z tego względu naprawa sensu nie ma.
    marti_944
    Level 28  
    No może i racja... No a w takim razie jak mówiłem co sądzicie o takim Sapphire radeon x1300 ? Bo one naprawdę zachęcają cena :) już od 90zł na allegro
  • Helpful post
    Lzep
    Level 39  
    marti_944 wrote:
    co sądzicie o takim Sapphire radeon x1300 ? Bo one naprawdę zachęcają cena :) już od 90zł na allegro
    Ale to jest karta na PCI-E, trochę pomyśl człowieku !
    marti_944
    Level 28  
    Ale "człowieku" jest też wersja AGP
  • Helpful post
    kolokat
    Level 26  
    Kolego czy przy zakupie kierujesz się tylko ceną?
    Znów kupisz Gigabite albo Medion a potem kolejny post "Bo nie działa..."
    marti_944
    Level 28  
    Nie, nie tylko ceną. Przecież zapytałem nie bez powodu. I napisałem wyżej że chodzi mi o SAPPHIRE. O coś dobrego tym razem. Z tym medionem to się zbyt rozpędziłem nic nie poczytalem o nim itd. No moja wina i już. Ale chciałbym coś do około 230zł <radeon>. I możecie coś poradzić ? Czy muszę założyć nowy temat ?:)
    User removed account
    User removed account