Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampa solarna przeróbka w6 godzinach 22-

dram123 14 Sie 2009 22:26 4128 8
  • #1 14 Sie 2009 22:26
    dram123
    Poziom 11  

Witam, chciałbym przerobić lampe solarną(z obi za 6 zł) która działa na zasadzie słońca oczywiście jak jest ciemno to świeci to samo jak się ręką przysłoni panel słoneczny to też świeci jeżeli dobrze zauważyłem to ona ładuje akumulator 600mah(r6). I chcę ją przerobić zrobić tak aby świeciła np od 22 do 6 wyjąć panel słoneczny i żeby była tylko na baterie paluszki r6.

Proszę mi wszystko opisać co i jak mam robić będzie to moja 1 konstrukcja jak zrobię:)

• #2 14 Sie 2009 22:49
    darkus12
    Poziom 18  

Witam. Wg mnie to zupełnie bez sensu. po co Ci takie załaczanie od 22 do 6 ? przecież lampka załancza sie jak sie robi ciemno, w lato ciemno sie robi przed 22, a jesienia nawet o 18, wiec 4 h bedziesz musiał czekać na jej załaczenie. Po 2, chce Ci sie ciagle kupowac baterie? nie szkoda Ci na nie kasy? w tych lampkach akumlatorek sam sie ładuje, wiec nie trzeba go zmieniac, a bateria sie rozładuje i trzeba ja wymienic, bo niema jak naładowac. Wiec odradzam takie rozwiazanie bo to po prostu bez sensu, pozdrawiam DARKUS

• #3 14 Sie 2009 22:51
    dram123
    Poziom 11  

Chcę to zrobić ponieważ potrzeba mi panel słoneczny więc lampka będzie się marnowała a już jak zrobię to mogę kupić ładowarkę i 4 akumulatorki i ładować raz na tydzień

• #4 15 Sie 2009 11:44
    pierzchan
    Poziom 16  

A nie prościej kupić "PANEL SŁONECZNY 2V 200 mA 0,40 W" 20zł/allegro?

• #5 15 Sie 2009 13:01
    dram123
    Poziom 11  

Właśnie ten daje 2 v i jest za 7 zł

• #6 15 Sie 2009 13:19
    michal.rogaczewski
    Poziom 28  

Może i daje te 2V ale jak da 20mA to już bym się cieszył.

A co do pomysłu to poroniony, te lampy po to mają te ogniwa żeby były bezobsługowe, zwykle nie da się wypruć go w delikatny sposób, "Zaorasz" całą lampkę.
    Dalej, policz chcesz kupować ładowarkę i 4 akku... Za samą ładowarkę zapłacisz więcej niż za ten panel z allegro z przesyłką. A ten jak już napisałem jest dużo bardziej wydajny prądowo

• #7 15 Sie 2009 23:03
    dram123
    Poziom 11  

Bardziej mi chodzi oto żebym potrafił coś zrobić był by to moja pierwsza konstrukcja i bardziej myślałem że jest ona łatwa Bo niestety moje miasto nie zawiera środków do robienia płytek tylko samą płytkę(można kupić, no i elementy niektóre) dlatego też chcę coś łatwego zrobić mam nadzieję że takie jest i ktoś mi pomoże

• #8 16 Sie 2009 13:10
    pierzchan
    Poziom 16  

Gdzieś się zgubiłem. Wyjaśnij co ma być Twoją pierwszą konstrukcją. Czy zamontowanie w lampie solarnej akumulatorków zamiast ogniwa słonecznego i ładowanie ich kupioną ładowarką? Czy wykonanie jakiegoś urządzenia zasilanego właśnie z ogniwa pozyskanego z rozbiórki lampki?

Co do płytek, jeśli piszesz że masz możliwość kupienia niektórych elementów i płytek uniwersalnych to dlaczego nikt nie sprzedaje B327?

• #9 16 Sie 2009 19:01
    michal.rogaczewski
    Poziom 28  

Dram, wiesz mam nadzieję że układ który by włączał i wyłączał lampkę o danej godzinie jest nie tyle bez sensu o ile byłby skomplikowany i raczej nie nadawałby się jako pierwsza konstrukcja, samo odliczanie czasu z jako taką dokładnością (a ta jest potrzebna aby po miesiącu lampka nie zapalała się w środku dnia ;p) wymaga albo kilku, kilkunastu układów cyfrowych albo procesorka (jeśli nie mają u ciebie wytrawiacza to o AVR-ach nie ma co marzyć pewnie)
    :arrow: wzorzec 2Hz można wygenerować na CD4060 z kwarcem zegarkowym, trzeba jeszcze z 6 liczników dziesiętnych, kilka 1n4148 albo jakieś bramki OR (ale i tak czas włączania byłby raczej ustawiony na stałe)
    :arrow: Zawsze można zaadaptować jakiś zegarek na AVR (czyt. lekko zmienić program) Ale to też nie jest łatwe, wymaga programatora....
    :arrow: Już chyba prościej byłoby zrobić czujnik zmierzchowy....

P.s. Co do "Pierwszych układów" to polecam Oślą łączkę z EdW (Jeśli jesteś zainteresowany to napisz do mnie na PW albo gg)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME