Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Do Fachowców i Adminów( monitor Siemens)-pilne!!!

akloss 02 Cze 2004 12:50 1328 7
  • #1 02 Cze 2004 12:50
    akloss
    Poziom 11  

prosze o pomoc w naprawie monitora firmy Siemens typ SCM 2185-MED Model No 4694741 B5310
    Monitor ten pracuje z tomografem komputerowym i z powodu awari tegoż monitora tomograf jest nieczynny :( :( :( -więc nie musze nikomu mowic że to jest bardzo wazna sprawa nie tyle dla mnie co dla ludzi czekających na to badanie :?
    Objaw:brak WN -zasilacz startuje
    potrzebne wszelkie wskazówki jak i schemat
    plyta gdzie znajduje sie przetwornica i wysokie napięcie ma oznaczenie: siemens C79040-A6310-C377-02-85 PLATTE 1 VPJ6031LEL
    Bardzo prosze o szybką pomoc!!!
    pozdrawiam akloss

0 7
  • #2 02 Cze 2004 12:57
    radiosimon
    Poziom 28  

O schemacie zapomnij, nieś do serwisu pewnie hot poleciał.. to na pewno nie monitor do nauki naprawy.

0
  • #3 02 Cze 2004 13:59
    akloss
    Poziom 11  

o serwisie zapomnij bo go nie serwisują tylko wymieniaja na nowy-wlasnie pojechali POŻYCZYĆ taki sam-cena jest tak wysoka że warto go naprawić.(jakas bliżej nie znana mi firma produkuje ten monitor dla siemensa)
    a w końcówce siedzi BUZ357 -problem w tym że nie idzie zasilanie na trafo wn a jest ono realizowane mn.przez tranz. buk457 i chyba on jest głównym podejrzanym(czy to mosfet czy bipolar?)

0
  • #4 02 Cze 2004 14:16
    BJSusel
    Poziom 18  

A nie da sie tam podłączyc zwykłego monitora od PC-ta?
    Miałem kiedyś medyczny 21" FIMI PHILIPS i po małej przeróbce wtyczki działał z PC.

0
  • #5 02 Cze 2004 14:37
    candle
    Spec od monitorów

monitory do tomografow sa zwykle czarno biale, maja kineskop zamontowany krotszym bokiem do podstawy i pasmo typowo 230mhz
    chcesz podlaczac monitor od pcta? to dopiero beda badania...
    tranzystor od WN zostaw w spokoju
    monitor po prostu nie wlacza WN bo nie ma odchylania i skup sie na nim

0
  • #6 02 Cze 2004 15:01
    akloss
    Poziom 11  

@candle
    monitor jest monochromatyczny czyli bialo-czarny

podłączone były tylko sygnały R G B wolne zaś -czyli nie podłączone V i H

tez tak myslę że nie chce załączyć wn tylko jaką metodologie obrać???może cos podpowiesz :?
    byl podłączony na próbe inny monitor z wejściami RGB i działal ,ale żle tzn.brak synchro:(
    cos dalej w temacie będę wiedzial jutro
    ps.żeby nie było watpliwości-naprawiam albo jak kto woli probuje go naprawic z WASZĄ pomocą calkowicie za darmowo i bezinteresownie :)
    nie wiadomo kiedy i gdzie to może ktorys z WAS go będzie potrzebował lub z waszych bliskich...oby nie musial

0
  • #7 02 Cze 2004 15:17
    candle
    Spec od monitorów

wpisz sobie vga2rgb w googla, pozniej znajdz paragraf poswiecony "sync on green" - to pozwoli przynajmniej uruchomic tomograf

WN nie wystartuje poki nie bedzie odchylania
    jesli polecial hot, polecial rownierz regulator b+ chociaz w tym monitorze wcale nie musi go byc - sila rzeczy pracuje na jednej rozdzielczosci przy jednym napieciu linii

jesli plyta jest jednostronna - zeskanuj ja (skaner powinien byc "starego typu" - nowe uzywajace ccd nie bardzo sie nadaja do wypuklych obrazow) albo postaraj sie o czytelne zdjecia
    interesuje mnie jedynie strona druku

0
  • #8 03 Cze 2004 11:40
    akloss
    Poziom 11  

@candle
    dzięki za podpowiedzi!!
    tomograf już pracuje 8) -dostalem drugi podobny monitor -też od tomografu tylko ma wejścia RGB optyczne-poza tym to wszystko to samo i po podstawieniu okazało się że nie było uszkodzone Wn z zasilaczem tylko druga płytka(już podstawilem i nie miałem czasu aby sprawdzac detale,bo jest potrzenby "na wczoraj")po ktorej wymianie monitor ruszył :) :) :) .obraz jest troszke szerszy ale tego nie ruszalem bo to poprzez RS z kompa sie ustawia,a ja tego nie wiem ale to w sumie nie przeszkadza lekarzom :?
    ps.sorry za błąd;monitor jest jednak kolorowy :wink: i niestety nie mam skanera ani aparatu pod ręką aby Ci przeslać zdjęcie tej płytki uszkodzonej,więc podam nr.plytki C79040-A6410-C360-02-85 PLATTE A
    pozdrawiam i dziękuje

0