Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer DEH-P7800MP z Kanady

kris015 15 Sie 2009 13:29 2583 0
  • #1 15 Sie 2009 13:29
    kris015
    Poziom 12  

Radio jest dedykowane na rynek kanadyjski,ale czy jest możliwe przekombinowanie rastra?Na elce jest schemat tego modelu,tylko podpowiedzcie,który bądż które z pinów zastosowanego procka(PEG221A) może/mogą być związane ze zmianą rastra?Oryginalnie krok zmienia się co 200kHz a pasmo zaczyna się od 87,9MHz.Przestudiowanie jak to wygląda w przypadku innych modeli za wiele nie pomaga,bo zastosowane tam kości są całkiem inne.

Chyba coś znalazłem.Funkcja pinu nr.108 przy procku(PEG221A) wg instrukcji serwisowej nazywa sie "model".W instrukcji od np. DEH-P7700MP przy pinach nazwanych analogicznie "model 0" i "model 1"znajdowały się rezystory,za pomocą których można było dojść do zmiany rastra.U mnie także znajdują się 4 rezystory(R635,R636,R639,R640).

Dodano po 10 [minuty]:

Co o tym myslicie?

Walczę dalej.Mam nowe szczegóły.Serwisówka podaje,że są 4 rezystory,ale już niezbyt wyrażnie wynika z niej,które są w której wersji.Instrukcja jest do wersji A,B i C.Wersja A(model 780) jest na Usa(tak mi się wydaje),B(model 7800)który posiadam jest na Kanadę a C(model 8850) pozostaje na EU.Tak to wygląda:

Dodano po 21 [minuty]:

A tak wygląda rzecz na płycie radia:
    Zaznaczyłem o który rejon chodzi.R636 to w przypadku tego modelu zwykła zwora.Według serwisówki w modelu A, R635 jest(100k) a u mnie (model B) nie ma.Na razie nie mogę niczego wywnioskować dalej.Wydaje mi się,że rezystor R639 nie podlega ewentualnej zamianie.Gdybym coś więcej wiedział,jak to jest w typie C(model 8850)...W instrukcji,w schemacie ideowym,jak wcześniej zamieściłem ,nie można się doszukać R640,za to we widoku płytki drukowanej jest zaznaczony.Może teraz ktoś mi pomoże.

Czy ktoś wie,w jakim innym modelu/modelach Pioneera,nawet niekoniecznie z końcówką "MP",jest procek PEG221A?Gdybym znalazł jakieś inne radio i okazałoby się,że jest w nim synteza na eu...problem dałby sie rozwiązać.Sciagnąłem kilka serwisówek na "czuja" z elki ale nie trafiłem a mam za mało pkt,żeby sobie poszarżować.Na pewno nie robili tego procka tylko dla jednego modelu.Panowie wspomóżcie trochę wiedzą.

Witam ponownie!Zacząłęm przelutowywać rezystory.Dla jasności najpierw widok:Pioneer DEH-P7800MP z Kanady

Dodano po 6 [minuty]:

Najpierw R635 dałem 100k,a zworę (R636) wulutowałem - bez zmian.Potem:R636 dałem 100k,R635 wylutowana - bez zmian;R635 47k,zworki brak - bez zmian;R635 brak i R636 brak - bez zmian!Nie wiem...co jeszcze.

Proszę stosować się do regulaminu , który nie jest zresztą doskonały ale nie jest to w żadnym stopniu wymysł moderatora i każdego obowiązuje , jak nie ma odpowiedzi to dodatkowe informacje dopisujemy używając klawisza ZMIEŃ. Posty scaliłem. damiancz

Witam po dłuższej przerwie!Zastosowałem jeszcze parę kombinacji przy procku ale nici,więc...w modelu DEH-P7800MP nie ma możliwości zmiany rastra.Szkoda.Temat zamykam.

0 0
  Szukaj w 5mln produktów