Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stroboskop 2500W identyfikacja układu scalonego.

antek124 15 Sie 2009 14:31 2023 5
  • #2 15 Sie 2009 14:49
    gts1991
    Użytkownik obserwowany

raczej się nie da powiedzieć co to za układ już prędzej po schemacie.

0
  • Pomocny post
    #4 15 Sie 2009 22:25
    grzesiekw12
    Poziom 20  

Można spróbować zidentyfikować układ przez rozpracowanie nóżek gdzie jakie są sygnały. Zidentyfikuj gdzie jest zasilanie masa(y), reset oraz sygnał zegarowy. Ten ostatni może być jako zewnętrzny RC lub wewnętrzny i w takim wypadku miał byś dwie nogi wolne koło siebie. Sporo mogło by wnieść do tematu zdjęcie od spodu. A tak właściwie to nadruku na górze nie ma czy jest zdarty bo na fotce nie widać, logo jest jakieś?
    Jeśli nawet rozszyfrujesz co to za MCU to i tak będzie zabezpieczony i Ty go nie odczytasz, w obudowie DIP14 jest np PIC16f630. Ja ostatnio aplikację mikrokontrolera siedzącego w sterowniku wycieraczek odnalazłem w 5 minut właśnie tym sposobem co opisałem.

0
  • #5 16 Sie 2009 01:18
    antek124
    Poziom 32  

Oznaczenie i logo producenta są celowo zdarte. PIC co podałeś sprawdzałem wcześniej, ale nie to. Sprawdzę to! Coś mi się kojarzy z CD4093 ale nie jestem pewny. Bo w zeszłą wiosnę robiłem siedem platyn do strobo i tam były montowane PIC. Ale w domu nikt nie jest mi w stanie podac bo nie wiedzą co to jest. A mnie nie ma w Polsce. Jak coś zlokalizuję to dam znac. Dzięki za info.

0