Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Miele G665 bez instrukcji obsługi

Markiz4 15 Sie 2009 14:38 4882 5
  • #1 15 Sie 2009 14:38
    Markiz4
    Poziom 2  

Witam,
    1.Kupiłem używaną zmywarkę Miele G665 bez instrukcji obsługi.To jest moje pierwsze doświadczenie z takim sprzętem więc nie do końca wiem jak używać. Maszyna pracuje dobrze ale zostawia biały nalot.Przed chwila dowiedziałem sie gdzie się sypie sól ale w tym zbiorniku jest pełno wody.Czy tak ma być czy coś jest nie tak?
    2.Czy w zmywarkach Miele jest górne śmigło bo w mojej jest tylko gwint wewnętrzny?
    Dziękuje za pomoc i wyrozumiałość.

0 5
  • #2 18 Sie 2009 00:24
    Darek0106
    Poziom 14  

W każdej zmywarce ma prawo powstać nalot, zwłaszcza na szkle, jeżeli brakuje soli. Sól sypie się do tego właśnie pojemniczka z wodą. O jej braku informuje, na ogół, jakieś światełko z napisem np.: Salz. Stosuj też nabłyszczacz albo kostki 3 w 1.
    Co do górnego śmigła... W każdej są dwa ale w niektórych na górze jest tylko coś w rodzaju sitka, które się nie obraca tylko roztryskuje wodę. Wtedy powinieneś mieć dwa śmigła obrotowe i to sitko. Miele to jedna z lepszych firm produkująca "wypasiony" sprzęt. Jeżeli masz gwint to znaczy, że czegoś brakuje. Napisz gdzie jest ten gwint? Na samej górze czy na połowie wysokości.

0
  • #3 24 Sie 2009 13:18
    Markiz4
    Poziom 2  

Witam.Gwint jest na samej górze.Wygląda jak by coś tam kiedyś było aczkolwiek naczynia są czyste.Patrzyłem w sklepach w innym sprzęcie i pozdroalbo nie ma nic albo jest małe śmigiełko albo dysza.
    Jak dosypałem soli do zbiornika to nalot zniknął,ale kontrolka świeci nadal.
    Ile może pomieścić taki zbiorniczek?

0
  • #4 24 Sie 2009 16:43
    Darek0106
    Poziom 14  

Witam. Taki zbiorniczek mieści spoko ze szklankę soli.
    Co do gwintu to właśnie jest tam taka dysza, którą nazwałem sitkiem. Ona rozpyla wodę od góry. Bez tego myć będzie ale możesz mieć słabsze ciśnienie w natrysznicach. Lepiej to czymś zatkaj albo "zmajsterkuj" jakąś pseudodyszę.

0
  • #5 24 Sie 2009 21:16
    Alski1
    Poziom 19  

hm. a czy nie ma takiej tulejki prowadzącej do ramienia z górnego kosza? dawne miele w ten sposób zasilały górny kosz - woda lała się z góry do rurki, a nie z tyłu zmywarki.

0
  • #6 31 Sie 2009 15:50
    Darek0106
    Poziom 14  

Przyznam, że nie bardzo rozumiem. To ile kręci się w tej Twojej zmywarce śmigieł (natrysznic)? Bo jeżeli dwa (dolne i górne) to gwint należy do takiej okrągłej dyszy, o której piszę. Ale jeżeli jedno to może być to o czym Ty piszesz, czyli brakuje na górze górnego.
    Chyba, że coś źle zrozumiałem...

0