Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Hifonics BXi 1100 d MkII, zamiasta Ground Zero 2500tx ??

15 Aug 2009 15:43 1275 10
  • Level 13  
    Mam dostęp do tego wzmaka w tej samej cenie jak GZ.
    Patrząc na moc tego wzmacniacza jest on o klasę wyższy niż GZ.

Ale wiadomo nie same rmsy się liczą.

Czy ten wzmacniacz będzie lepszy od tego Grounda?
    Czy jest stabilny na 2ohm?

Mam zamiar podpiąć pod niego RE SR12 w 2ohm. Wiem że głośnik za słaby do tego wzmaka ale skręcę gaina na min.

Słucham hip-hop przeważnie więc zależy mi na mocnym długim basie....
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Moderator of CarAudio
    Poczekaj na Klosiola to Ci napisze jakie to cudo to ten hifon... dodam,ze tez ma RE sr . GZ to sprawdzona jednostka i nie ma co kombinowac.
  • Level 13  
    sprawdzona.... każdy poleca i już go nawet zamówiłem, ale ten się naprawdę okazyjnie trafił, mocą dużo grounda przewyższa, i przydał by mi się na przyszłość bo chciałbym sobie kiedyś wstawić mocniejszego suba (chociaż nawet tego nie odpaliłem :/)
  • Level 29  
    Ground Zero 2500tx nie jest stabilny na 1 ohm a Hifonics jest - głupie porównanie
  • Level 13  
    niko123 wrote:
    Ground Zero 2500tx nie jest stabilny na 1 ohm a Hifonics jest - głupie porównanie

a czy ja coś pisałem o 1ohm?
  • Level 29  
    Jeśli masz RE Audio SR-12 D4 i zepniesz go na 2 ohmy to bedzie ok, wzmak ma wtedy ok. 800 wat a RE SR przyjmie ok. 500 wat spokojnie.
    Wiadomo,że Gain trochę skręcisz ....

Ja mam RE Audio SR 12 D2 spięty na 4 ohm i moc z Hifonicsa BXI 1100D (dla 4 ohm @ niby 500 wat ) wydaje się za mało dla tego suba.

A raczej bez sensu spinać RE Audio SR na 1 ohm i maxymalnie skręcić Gain we wzmaku ..... chociaż tego nie próbowałem ....

Mam jeszcze inny wzmak - Soundstream XTA 480.2 ... w mostku wg papieru 480 wat ale to też jakby za mało na SR ...

Moc mocy nie równa ale oczywiście za ta kasę Hifonics jest dużo lepszy i oczywiście dużo mocniejszy od GZ.
  • Level 13  
    Dzięki Kłosiol za odpowiedź. Teraz nie mam wątpliwości.
    Szczerze mówiąc rozczarowałeś mnie tym że SR przyjmie aż 500rmsu, czytałem że na głośnik można dać spokojnie więcej niż jego papierowe 300, ale żeby aż tyle.
    No ale jak piszesz "moc mocy nie równa", więc do końca nie wiadomo.

Do tego wzmacniacza to już pewnie kondensator będzie potrzebny (w razie lepszego głośnika w przyszłości), czy 1F wystarczy? Myślałem o kondzie Hifonicsa żeby było do kompletu....
  • Level 29  
    Jakie masz kable zasilajace ??? Zobacz pierw jak to gra bez konda bo może nie będzie potrzebny przy odpowiednich kablach
  • Level 13  
    kable mam dietza 35mm2, co do jakości miedzi :/ nie jestem pewien ...
  • Level 29  
    To obędzie się bez kondensatora raczej ....
  • Level 13  
    no nie będę na razie zamawiał. Dzięki za odpowiedzi temat do zamknięcia.