Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kolumny aktywne do wokalu

pejjotka 15 Sie 2009 19:56 4029 19
  • #1 15 Sie 2009 19:56
    pejjotka
    Poziom 8  

Witam wszystkich,

Chciałabym kupić zestaw do nagłośnienia wokalu.
    Zdecydowałam się na kolumny aktywne plus mikser (tu wybór padł na Beringera xenyx 1002 fx). Jesli chodzi o mikrofon..to będzie albo shure (sm 58, lub beta), albo sensheiser e945.

Co do kolumn to nie mam pojęcia co wybrać...im więcej o tym czytam tym mniej wiem...I tu pytanie do Was co polecacie. Jeśli chodzi o miejsce w którym bede tego używać..to małe knajpki no i próby. Muzyka raczej nie łupankowa (różne pogranicza jazzu). Dlatego nie musi to być ogromnej mocy. Też nie chciałabym przeznaczać nie wiadomo jakich pieniedzy...bo raczej nie planuje sama klubow nagłaśniać ( a tylko te male nie mają swojego nagłośnienia).

Myślałam o zakupieniu np jednej, a pożadnej kolumny (na razie przynajmniej) o mocy np 300 - 400 W do 2000 tys zł (jakąś yamahe czy cos). Wiem , ze jedna to troche mało..ale przynajmniej jakość brzmienia bedzie dobra... tak do tej pory grywałam w małej knajpce i na prawde wystarczało. Moge tez od znajomego odkupic 2 kolumny aktywne rh sound (RHA10/2/200P) w sumie za 1000 zł. Wiem, ze nie cieszą się dobrą opinia...ale może ktoś używał ich jako przodów i był zadowolony?

No nie wiem.. Jakieś sugestie? :)

0 19
  • #2 15 Sie 2009 20:00
    diyManiek
    Poziom 29  

Aktywne RH sound maja straszne brzmienie generalnie jazgot...
    Dobre sa aktywne paki box electronics, na celestionie i konkretnym wzmacniaczu, wystarcza Ci 1x10`` i 150W. Aby dobrze naglosnic lepiej miec dwie mniejsze kolumny (zawsze bedzie to stereo) niz jedna mocniejsza (w mono).

0
  • #3 15 Sie 2009 20:30
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 16 Sie 2009 11:04
    SzokalML
    Poziom 36  

Cytat:
    Aby dobrze naglosnic lepiej miec dwie mniejsze kolumny (zawsze bedzie to stereo) niz jedna mocniejsza (w mono).

Mańku, jednak nie mogę się z tobą zgodzić. Wokal nie będzie szedł w stereo, gdyż mikrofony sceniczne w rodzaju sm58 są mono. Dwie kolumny zapewnią jednak niewątpliwie lepsze "pokrycie" dźwiękiem.

0
  • #6 16 Sie 2009 13:06
    pejjotka
    Poziom 8  

Bardzo dziekuje za odpowiedz.

Cytat:
    "Dobre sa aktywne paki box electronics, na celestionie i konkretnym wzmacniaczu, wystarcza Ci 1x10`` i 150W"

...czy to chodzi np o model w stylu: AMS-150E Crescendo BOX Electronics?
    Jeśli tak to jak patrzyłam jedna kolumna kosztuje kolo 2000 zl...to jednak troche drogo, bo 2 kol. plus mikser ... i juz w granicach 5 tyś się znajduję.

I tu jeszcze pytanie. Ja wiem, ze jedna kolumna nie zapewni takiego rozkładu dżwięku jak dwie... ale czy jednak w malutkich pomiszczeniach jedna kolumna o mocy powiedzmy 300W..i głośniku niskotonowym 12, nie da głębszego brzmienia niż dwie kolumny 150W z głośnikami niskotonowymi 10`.

do dj-MatyAS:
    To jest trio (voc + gitara + bas/kontrabas), bądź też ewentualnie plus jakieś perkusjonalia (lub perkusja..ale w miare "delikatna"), ale to już w innych klubach, gdzie podejżewam, ze nagłośnienie będzie.

Cytat:
    http://www.westmusic.pl/index.php?p4300,proel-flash-12a
    Myślę ,że z tych zestawów będziesz zadowolona ,bardzo dobra relacja cena-jakość dźwięku.

ale tu rozumiem także w gre wchodzi kupno dwuch kolumn? Za tą cenę mam możliwość kupienia kolumny Yamachy (12`, 300W) Jak wygląda sprawa z jakością brzmienia..proel vs yamaha?

Cytat:
    A mikserek to polecam coś z Alto

miksery fajne...ale kobyły straszne. No i nie wiem jak z efektami. Moj wybór padł na Beringera bo po pierwsze są malutkie i lekkie (tzn mogą być), a ja więcej niż 2 wejścia mikrofonowe nie potrzebuje, no i można kupić wersję z efektem (tzn wersję małego miksera z efektem..bo np tapco posiadaja efekty tylko w większych mikserach). Jeśli byłoby coś lepszego spełniającego te założenia to jestem otwarta na propozycje :)

no ..się rozpisałam :)

0
  • #7 16 Sie 2009 13:28
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 16 Sie 2009 13:39
    SzokalML
    Poziom 36  

Cytat:
    To jest trio (voc + gitara + bas/kontrabas), bądź też ewentualnie plus jakieś perkusjonalia (lub perkusja..ale w miare "delikatna")

W takim wypadku, praktycznie każde nagłośnienie estradowe powinno dać radę, niezależnie od mocy, przypuszczam, że wystarczyłoby 2x50 watt z dużym zapasem, jak napisał DJ-Matyas.

0
  • #9 16 Sie 2009 14:58
    pejjotka
    Poziom 8  

hmm.. i znów mętlik w głowie...

Cytat:
    Gitarka i kontrabas bez nagłosnienia, czy mają coś własnego?

Gitara i bas/kontrabas mają swoje wzmacniacze...teraz nie pamietam jakie..ale używają ich do koncertów nawet w większych klubach więc pewnie są dosyć mocne.

Cytat:
    Nie kupuj Berka z efektem
    ...

Jeśli chodzi o efekt..to zależy mi jedynie na minimalnych pogłosie... takim..ledwo wyczuwalnym... A czy mam jakiś wybór oprócz Beringera?.. Nie chcę kupować mikresa z 6 wejściami mikrofonowymi o wielkości małego stolika.. :( Mogłabym sobie ewentualnie jakiś efekt do wokalu kupić..no ale to rzecz nie tania... i tak myślałam ,ze narazie ten mikser beringera z efektem by pogłos był..no a w przyszłości jakiś fajny efekt..który mogłabym do tego miksera podłączyć... A czy beringowskie miksery są na prawdę takie zle?

Cytat:
    W takim wypadku, praktycznie każde nagłośnienie estradowe powinno dać radę

hmm..ale kolumny rh sound odradzacie?... bo jest akurat okazja...jak wczesniej wspomniałam ..kupić je od znajomego dość tanio... Czy brzmieniowo na prawde odstaje od reszty (wyżej wspomnianych)?

0
  • #10 16 Sie 2009 15:22
    398216
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 16 Sie 2009 19:40
    protone
    Poziom 26  

Wypróbuj te Proel Flash 12A ,dwie sztuki i masz spokój na przynajmniej kilka lat ,te niepozorne kolumienki grają naprawdę zawodowo i są warte tych złotówek jakie trzeba za nie dać.
    http://www.e-musicshop.pl/Alto_GHIBLI_16_FX-90.html
    Czy ten mikserek to kobyła?
    Masz w nim sporą rezerwę kanałów , które na pewno się kiedyś przydadzą ,a i procesorek efektów jest w zestawie.

0
  • #12 16 Sie 2009 19:54
    piotrdx626
    Poziom 28  

Może Alesis multimix 6fx? Mały i lepszy od berego.

0
  • #14 16 Sie 2009 20:28
    DjMapet
    Poziom 43  

Może 3 w 1, czyli zestaw LDM PYM-12 (kol. aktywna z mikserem i efektami) + PYP12 (kol. pasywna) ? Jest na celestionach. Można go mieć za ok 2500 zł.

Pozdrawiam.

0
  • #15 17 Sie 2009 13:38
    SzokalML
    Poziom 36  

Protone: wybacz, ale wydaje mi się, że ten mikser Proel to taki sam produkt jak Behringer, czy inne podobne miksery w tej cenie. Wszystko bardzo możliwe, że z jednej fabryki. Wątpię, że będą między nimi jakieś duże różnice, bo i różnica w cenie to kwestia tylko innego sklepu. A to wciąż ta sama półka cenowa.

0
  • #18 18 Sie 2009 22:38
    protone
    Poziom 26  

SzokalML napisał:
    Protone: wybacz, ale wydaje mi się, że ten mikser Proel to taki sam produkt jak Behringer, czy inne podobne miksery w tej cenie. Wszystko bardzo możliwe, że z jednej fabryki. Wątpię, że będą między nimi jakieś duże różnice, bo i różnica w cenie to kwestia tylko innego sklepu. A to wciąż ta sama półka cenowa.

Półka cenowa ta sama ,ale różnica w brzmieniu i efektach dość wyraźna.Jak będziesz miał okazje to porównaj.
    http://www.e-musicshop.pl/Alto_GHIBLI_16_FX-90.htm
    To jest najlepsza propozycja w niewielkich pieniądzach.

0
  • #20 30 Sie 2009 18:12
    pejjotka
    Poziom 8  

Ja bardzo dziękuję za wszystkie rady.
    Jak na razie postanowiłam się jednak skupić na dobrym mikrofonie i mikserze (kolumny chyba zakupię od znajomego)...choć oczywiście jak już się zdecyduje na porządne kolumny ...to na pewno sie jeszcze pojawię na forum :)

pozdrawiam wszystkich

0