Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vermona Regent 660

puncio1 02 Jun 2004 14:30 3264 3
 • #1
  puncio1
  Level 24  
  Mam wzmacniacz Vermona Regent 660 - uszkodzenie wybija bezpiecznik zabezpieczajacy końcówkę mocy jednak końcówki wymieniłem i objaw dalej ten sam czyli bez głośnika bezpiecznik jest dobry po dołaczeniu głosnika przepala bezpiecznik 2A na wyjściu wzmacniacza jest 25 V pradu stałego co to może byc proszę o pomoc. Wszystkie pozostałe elementy zmierzone sa ok.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  Krawczak
  Level 31  
  Witam ,napewno masz uszkodzoną końcówkę mocy bo na wyjsciu nie może być napięcia stałego i dla tego leci bezpiecznik,możesz mieć zwarty kondensator wyjsciowy jeżeli taki jest (jedno zasilanie) albo tranzystory sterujące i końcowe w gałęzi zasilanie dodatniego (zasilanie symetryczne + -)sprawdz a najlepiej podstaw tranzystory .Pozdrawiam
 • #3
  janek11389
  Level 42  
  Końcówki mocy są sprzężone galwaniczne i dlatego w tych prostych układach zazwyczaj leci kilka tranzystorów i dlatego musisz przemierzyć wszystkie tranzystory. Odepnij tranzystory mocy i wtedy zmierz czy niema składowej stałej na wyjściu, jeżeli będzie no to musisz szukać bo na pewno coś padło, a jeżeli nie będzie to podepnij słuchawki na wyjście i sprawdź czy gra, dopiero potem podepnij tranzystory mocy, pozdrawiam, janek.