Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Samsung f1043 - nie pobiera płynu do płukania

domator33 16 Aug 2009 13:04 16835 6
    domator33
    Level 2  
    Witam wszystkich !

Posiadam pralkę samsung f1043. Od pewnego czasu nie pobiera płynu do płukania.(proszek do prania pobiera normalnie) Czy ma ktoś może pomysł , co z tym zrobić? Za porady z góry dziękuję.
  • Helpful post
    transoptor
    Level 15  
    Na początek sprawdz czy wszystkie otworki do wody są drożne a dopiero potem sprawdż elektrozawór.
    domator33
    Level 2  
    Dżięki, transoptor za podpowiedź. Rzeczywiście, problem tkwił w otworkach wlotowych, na których zacisnięte są wężyki doprowadzających wodę. Przeczyściłem je i woda leci jak oszalała. Płyn do płukania pralka pobrała, jednak po zakończeniu prania, w dozowniku na płyn do płukania pozostała woda. Czy to normalne ? proszę o odpowiedź.

pozdrawiam
    krzysiekl
    Level 22  
    Wody w dozowniku ma zostać troszkę na dnie ,przeczyściłeś szufladkę?
    jola00
    Level 2  
    Witam.Proszę o pomoc.Mam pralkę Samsung i mam z nią taki problem że nie pobiera płynu do płukania.Proszek pobiera normalnie. W przypadku kiedy chcę wyprac bez płynu w przegródce pralka pozostawia wodę.Szufladkę czyszczę regularnie więc nie tu tkwi przyczyna.Czy ktoś umie mi coś doradzic.
    lopp
    Level 20  
    Przyczyna tkwi w szufladzie. Płyn do płukania pobierany jest z odpowiedniego zasobnika na zasadzie "syfonu". W trakcie czyszczenia należy zdemontować rurkę syfonu i dokładnie oczyścić wszystkie dziurki i kanały w szufladzie.Popatrz na szufladę "od spodu' i zapewne zobaczysz zaklejoną proszkiem i płynem dziurkę pod przegrodą na płyn do uszlachetniania.
    jola00
    Level 2  
    Dziękuję serdecznie za odpowiedź.Dziurka o której była mowa nie była zalepiona ale rada skłoniła mnie do ogólnego oczyszczenia miejsca w które wkłada się kieszeń na detergenty i dziurek znajdujących się nad kieszenią.I HUUURA nie wiem co pomogło ale DZIAŁA pozdrawiam