Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung f1043 - nie pobiera płynu do płukania

domator33 16 Sie 2009 13:04 10598 6
  • #1 16 Sie 2009 13:04
    domator33
    Poziom 2  

Witam wszystkich !

Posiadam pralkę samsung f1043. Od pewnego czasu nie pobiera płynu do płukania.(proszek do prania pobiera normalnie) Czy ma ktoś może pomysł , co z tym zrobić? Za porady z góry dziękuję.

0 6
  • Pomocny post
    #2 17 Sie 2009 03:14
    transoptor
    Poziom 15  

Na początek sprawdz czy wszystkie otworki do wody są drożne a dopiero potem sprawdż elektrozawór.

1
  • #3 21 Sie 2009 16:24
    domator33
    Poziom 2  

Dżięki, transoptor za podpowiedź. Rzeczywiście, problem tkwił w otworkach wlotowych, na których zacisnięte są wężyki doprowadzających wodę. Przeczyściłem je i woda leci jak oszalała. Płyn do płukania pralka pobrała, jednak po zakończeniu prania, w dozowniku na płyn do płukania pozostała woda. Czy to normalne ? proszę o odpowiedź.

pozdrawiam

0
  • #4 22 Sie 2009 14:20
    krzysiekl
    Poziom 22  

Wody w dozowniku ma zostać troszkę na dnie ,przeczyściłeś szufladkę?

-1
  • #5 09 Mar 2011 16:13
    jola00
    Poziom 2  

Witam.Proszę o pomoc.Mam pralkę Samsung i mam z nią taki problem że nie pobiera płynu do płukania.Proszek pobiera normalnie. W przypadku kiedy chcę wyprac bez płynu w przegródce pralka pozostawia wodę.Szufladkę czyszczę regularnie więc nie tu tkwi przyczyna.Czy ktoś umie mi coś doradzic.

4
  • #6 09 Mar 2011 17:22
    lopp
    Poziom 19  

Przyczyna tkwi w szufladzie. Płyn do płukania pobierany jest z odpowiedniego zasobnika na zasadzie "syfonu". W trakcie czyszczenia należy zdemontować rurkę syfonu i dokładnie oczyścić wszystkie dziurki i kanały w szufladzie.Popatrz na szufladę "od spodu' i zapewne zobaczysz zaklejoną proszkiem i płynem dziurkę pod przegrodą na płyn do uszlachetniania.

1
  • #7 11 Mar 2011 14:10
    jola00
    Poziom 2  

Dziękuję serdecznie za odpowiedź.Dziurka o której była mowa nie była zalepiona ale rada skłoniła mnie do ogólnego oczyszczenia miejsca w które wkłada się kieszeń na detergenty i dziurek znajdujących się nad kieszenią.I HUUURA nie wiem co pomogło ale DZIAŁA pozdrawiam

0