Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z samochodem dziecka

grubylolo 16 Sie 2009 14:16 1617 6
  • #1 16 Sie 2009 14:16
    grubylolo
    Poziom 10  

Witam,
    mam następujący problem:
    siostrzeniec ma taki samochód elektroniczny do którego wsiada naciska pedał i jedzie, znaczy jechał, od jakiegoś czasu nie działa bieg wsteczny.
    Słychać tylko "cyknięcie", do przodu slychac to cyknięcie ale samochodzik jedzie.
    Z tego co tam wydedukowałem problem jest w takich dwóch czarnych "kostkach" jest na nichnapisane:
    TIANBO
    coil: 06VDC
    NC: 30A 14VDC
    NO: 40A 14VDC
    TRKP-L-S-Z1

teraz pytanie czy dostane taką płytke z tymi kostkami, a może znajde jakiś zamiennik?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i przepraszam za niefachowe podejście do sprawy.
    pozdrawiam

0 6
  • #2 16 Sie 2009 14:23
    bezum1
    Poziom 22  

Prawdopodobnie są to styczniki odwracające napięcie na silnik , któryś z nich ma wypalony styk i nie łączy. Jeżeli obudowy tych styczników ściągają się to możesz zaobserwować który styk jest wypalony i ewentualnie możesz go przeczyścić i lekko dogiąć i powinien jeszcze trochę prawidłowo popracować. Można też dobrać inne styczniki o podanych parametrach.

0
  • #3 16 Sie 2009 15:53
    grubylolo
    Poziom 10  

no właśnie styczniki tak też mi się to słowo nasuwało, niestety obudowy tych elementów nie dają się ściągnąć, czy próbować ewentualnie w jakiś sposób dostać się do środka? Raczej wiem który jest zepsuty

0
  • #5 16 Sie 2009 21:31
    1078231
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 30 Sie 2009 13:56
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przeniosłem z: Elementy Elektroniczne

0