Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wolne ściąganie wiadomości w programach pocztowych

16 Sie 2009 14:27 3281 20
  • Poziom 11  
    Witam,

Chciałbym ściągnąć dużą ilość wiadomości (ok. 1.000.000) z grupy dyskusyjnej. Mam płatne konto na giganews bez limitu prędkości. Jednak prędkość ściągania wynosi tylko 50 kb/s (3 wiadomości na sekundę) i to w outlook express jak i w thunderbirdzie. Natomiast same nagłówki ściągają się bardzo szybko. Avasta mam wyłączonego (również poprzez zarządzanie komputerem->usługi), również zapora systemowa jest wyłączona. Podejrzewam że coś jeszcze skanuje wiadomości w tle i dlatego ściąganie jest wolne. Czy ktoś się orientuje co to może być?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 18  
    jeśli masz szybkie łącze, to może na serwerze grup dyskusyjnych jest jakieś ograniczenie transferu na pojedynczego użytkownika. Czy sprawdzałeś prędkość na innych serwerach?
  • Poziom 11  
    Mam neostradę 512 i łącze sprawdza się świetnie.
    Na innych serwerach też transfer idzie wolno np. na darmowym text.news.cambrium.nl mam prędkość 100 kb/s. Sprawdźcie czy u Was jest to samo.

Akurat sciągając używając programu GrabIt prędkosć mam pełną, ale nie podoba mi się format w jakim ten program przechowuje informacje.

Potrzebuję koniecznie outlooka, ew. thunderbirda.
  • Poziom 11  
    Inaczej, mam transfer ok. 10 kilobajtów na sekundę czyli ok. 80 kilobitów.
  • Admin grupy komputery
    m1000 napisał:
    Inaczej, mam transfer ok. 10 kilobajtów na sekundę czyli ok. 80 kilobitów.

Nie wiem jak ty obliczasz kilobajty w stosunku do kilobitów ?

Neostrada 512 kilobitów/s dzielone na 8 (bo tak się to przelicza) daje ci 64 kilobity na sekundę .

Jeśli masz transfer w tych granicach to jest on prawidłowy .

Najlepiej sprawdź sobie prędkość łącza na stronie :
    http://www.speedtest.net/ i podaj wynik .
  • Admin grupy komputery
    Sorki - sam już tracę poczucie skali .

Czy znasz prędkość łącza serwera z którego ściągasz te dane ?
    Wątpię w to by sam system blokował ci transfer tylko z jednego miejsca - chyba że masz jakieś robaki w systemie .

Jeśli masz możliwość to sprawdź z jaka prędkością możesz ściągać dane z tego serwera ale do innego komputera .
  • Poziom 11  
    Nie znam prędkości serwera ale wiem że ściągając wiadomości używając programu GrabIt prędkość mam pełną - 500 kb/s, jednak nie podoba mi się format w jakim ten program przechowuje informacje.

Giganews napisali mi że żadnych limitów nie mają, po to między innymi płaci się za ich serwer aby mieć szybkie połączenie.

Na darmowym text.news.cambrium.nl mam też wolną prędkość 100 kilobitów/s. Ale same nagłówki ściągają się już szybko u giganews jak i z innych serwerów.

A możesz u siebie sprawdzić czy z text.news.cambrium.nl wiadomości ściągają się z pełną prędkością? Logować się tam nie trzeba.
  • Poziom 11  
    text.news.cambrium.nl to serwer grupy dyskusyjnej.

W outlooku:
    narzedzia->konta->dodaj->grupy dyskusyjne.....
  • Poziom 28  
    m1000

A jeśli ściągasz te wiadomości przez przeglądarkę (logujesz się na pocztę przez stronę) to z jaką szybkością pobierają się wiadomości ?

Może problem leży w kliencie pocztowym..
  • Poziom 11  
    Sorry, serwer to textnews.news.cambrium.nl
    Zobaczymy czy tylko u mnie tak wolno ściąga
  • Poziom 11  
    No najpierw ściągają się nagłówki a potem klikasz w narzędzia>synchronizowanie grupy dyskusyjnej>wszystkie wiadomości

Ja u siebie w aplikacji neostrady widzę aktualny transfer. A ile wiadomości na sekundę ściągasz? U mnie 3 na sek. a powinno być ze 30.
  • Poziom 11  
    Wziąłem podłączyłem starego kompa i ściąga jakieś 8x szybciej, czyli jednak to wina mojego kompa. Zauważyłem że gdy nie wyłączę skanowania poczty w avaście to prędkość jest taka sama jak po wyłączeniu.
  • Poziom 11  
    Odinstalowałem avasta i zrestartowałem kompa i wciąż ściąga wolno. Już nie mam pomysłów co to może być.