Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3 bledy UNC, BSOD, umountable volume, odzyskanie danych

16 Sie 2009 15:31 1572 12
  • Poziom 22  
    Komputer sie włącza, windows xp się boot'uje, i przeważnie po minucie od włączenia pojawia BSOD.
    ''umountable boot volume''
    Wrzuciłem płytkę windowsa, wszedłem do konsoli i wciskam chkdsk i od razu dostaję komunikat
    ''the volume appears to contain one or more unrecoverable problems''
    Wrzuciłem plytkę mhdd, wykryło 3 błędy UNC. Kliknałem remap przy drugim okrążeniu. Skan minął pierwszy błąd ale na drugim sie zatrzymał i już tak z 2h stoi...
    na dysku są bardzo ważne dane z firmy.
    Bardzo proszę o pomoc w ich odzyskaniu.

Próbowałem również podłączyć ten dysk do innego komputera.
    Bios widział oba dyski poprawnie. Windows zaczął się boot'ować, ale w pewnym momencie zrobiła się czarna plansza, która nigdy nie znikneła, więc wyłączyłem po jakimś czasie komputer.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    kawaipapierosy napisał:
    na drugim sie zatrzymal i juz tak z 2h stoi...
    na dysku sa bardzo wazne dane z firmy.
    Nikt martwiący się o swoje dane, nie męczył by dysku tak długo.

kawaipapierosy napisał:
    Probowalem rowniez podlaczyc ten dysk do innego komputera.
    Bios widzial oba dyski poprawnie. Windows zaczal sie bootowac, ale w pewnym momencie zrobila sie czarna plansza ktora nigdy nie zniknela
    Proszę użyć narzędzi (programów) działających pod DOS-em. Również można użyć Live CD z dystrybucją Linux-a
    kawaipapierosy napisał:
    [mam nadzieje ze nikomu nie bedzie przeszkadzac moja pisownia, gdyz nie mam polskich czcionek i nie dziala mi shift, operuje jedynie na klawiaturze wirtualnej i caps locku]
    Oj, mi również klawiatura nie działa, a wirtualna ostatni pokazuje tylko przycisk "Przenieś post do: Kosz" - Rozumiesz już?
  • Poziom 22  
    Post jest poprawiony.
    Mógłbyś sprecyzować jaki program dokładnie użyć.
  • Poziom 22  
    Użyłem ubuntu livecd. Dostałem się na dysk.Przegrałem potrzebne dane.
    Teraz przydałoby się, by ten dysk normalnie funcjonował.
    Podejrzewam, że zerowanie i remap pod mhdd wystarczy.
    Jeśli nie, prosze o pomoc.
  • Poziom 22  
    ok, pod mhdd potrafię
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    kawaipapierosy napisał:
    ok, pod mhdd potrafię
    Dodatkowo sprawdź S.M.A.R.T. po całym procesie zerowania i porównaj wyniki (poprzednie z otrzymanymi po proced.).
    Opisów jak i co można użyć jest dość dużo np. w FAQ HDD itp.
  • Poziom 22  
    no więc chiałem zabrać się za zerowanie. Zrestartowałem komputer, włożyłem płytkę MHDD i...
    wydawało mi się, że nie zauważyłem żadnego dysku przy postowaniu, ale sądziłem, że może przeoczyłem czy coś.
    MHDD się uruchomiło ale pokazuje mi tylko nagrywarke dvd, nic więcej.
    Przez godzinę przełączałem kable, zasilania, zmieniłem płytę, komputer, zasilacze, nawet karty graficzne i nic...
    Dyski nie są już wykrywane.
    Dodatkowo chciałbym dołączyć parę zdjęć i filmik o tych dyskach.
    Rzecz, na którą chcę, abyście zwrócili szczególną uwagę są dziwne ślady jakby poparzenia, czy też spalenia powłoki dysku. Nigdy w sumie nie przyjrzałem się dyskom tak długo, ale wydaje mi się, że te dyski się oparzyły, tylko nie wiem czym.
    Może dlatego nie działaja.
    Może dyski WD takie coś normalnie mają. Mam nadzieje, że zobaczycie o czym mówię i napiszecie czy to normalne czy nie.
    Ale przede wszystkim powiedzcie co robić dalej.

TUTAJ znajdziecie zdjęcia i filmik.
  • Specjalista HDD Recovery
    Jaki jest obecnie efekt czy kręcą się talerze ?
  • Poziom 22  
    Nie jestem pewien, wentyl z procka c2d bardzo głośno działa i ciężko jest coś usłyszeć, ale wiem na pewno, że usłyszałem taki start dysku, jakby ''pyknięcie' czy coś.
    ok, zrobiłem test
    Wyciągnąłem kartę grafiki, włączyłem płytę, zatrzymałem cooler cpu, i słyszałem tylko dyski po starcie plyty a dokładnie to
    jeden dysk się w ogóle nie odezwał, a drugi zrobił ''trzrzyyt' i przestał.
    Także talerze się nie ruszyły.
    [po edycji]
    Oba dyski nie podlegają już gwarancji.
    Kupiliśmy nowy Seagate 1TB ale boję się go podłączyć do tej płyty, bo podejrzewam, że też go spali/zepsuje.

Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł co w ogóle tu zaszło...
  • Specjalista HDD Recovery
    Najprawdopodobniej doszło do zatarcia przegrzania dysków. Nie wydaje się być to problemem zasilania dla pewności możesz sprawdzić napięcia na zasilaczu miernikiem.
  • Poziom 22  
    sprawdzilem wczesniej i bylo w porzadku