Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z zasilaniem zielonego lasera(przeróbka zasilania)

Tomek515 16 Sie 2009 18:36 3688 24
  • #1 16 Sie 2009 18:36
    Tomek515
    Poziom 21  

Cześć dostałem wskaźnik laserowy zielony moc z tego co wyszukałem w necie 30mw
    Zasilany oryginalnie baterią cr17345 czyli taką jak do aparatu- paluszek 3v. Są one drogie bo około 10zł. Zrobiłem model tej baterii i na zewnątrz wyprowadziłem kable. Podłączyłem dwa paluszki AA i leser świeci słabo...

Co może być nie tak? Za mały prąd dają?

• Pomocny post
    #2 16 Sie 2009 18:43
    RedForce
    Poziom 23  

Dwa paluszki AA dadzą przy poborze prądu jakiego potrzebuje laser napięcie zdecydowanie poniżej 3V, zapewne o to chodzi. Może spróbuj zmierzyć napięcie zasilania w momencie pracy lasera?

Możliwe jest też, że przy przeróbce uszkodziłeś laser przez ESD, ale myślę że raczej małe jest tego prawdopodobieństwo (jeśli po podłączeniu oryginalnej baterii laserek świeci dobrze, można to wykluczyć).

Najlepsze by było zasilanie stabilizowane, ale to wyższa szkoła jazdy - nie dla mnie :)

• #3 16 Sie 2009 18:52
    Tomek515
    Poziom 21  

Dwa paluszki dają mi 3,25 Samego lasera nie dotykałem obudowa jest rozkręcana i cały moduł można wymontować. Przy przeróbce laser leżał nietykany. Baterie oryginalną mam rozładowaną i na niej delikatnie świeci na czerwono.

• #4 16 Sie 2009 18:58
    RedForce
    Poziom 23  

Te 3,25 dają pod obciążeniem?

• #5 16 Sie 2009 19:02
    Tomek515
    Poziom 21  

Nie, bezpośrednio dwie połączone mierzone.

• #7 16 Sie 2009 21:34
    Tomek515
    Poziom 21  

Wiem jak świecił przedtem i teraz widzę różnice, ten laser dość porządny nie taka tandeta.

Zastanawiam się czy np go nie przepaliłem tym za wysokim napięciem ale chyba nie bo taką różnice wyrównała by elektronika? Teraz to wygląda tak jak by napięcie było za słabe, bo z nową baterią świecił nieżle.

Muszę ustalić jakie napięcie daje nowa bateria którą był zasilany oryginalnie.

• Pomocny post
    #8 16 Sie 2009 23:20
    c4r0
    Poziom 36  

Zielony laser 30mW ze spaloną diodą laserową będzie świecił słabym zielonym światłem, więc możliwe jest uszkodzenie diody. Żeby sprawdzić czy baterie które stosujesz dają radę zmierz napięcie na nich w czasie pracy. Jeśli napięcie nie siada znacznie poniżej 3V to masz problem z laserem. Najlepszą metodą sprawdzenia lasera będzie odżałowanie tej dychy i sprawdzenie czy jeszcze działa na dedykowanej nowej baterii.

• #10 17 Sie 2009 05:40
    RedForce
    Poziom 23  

Czyli ewidentnie problem jest z bateriami - można albo spróbować z alkalicznymi R20, albo też kupić akumulator zastępujący cr17345 (o ile się orientuję to będą to chyba aku oznaczone jako cr123A - nie mam 100% pewności , trzeba by było się dopytać).

• #11 17 Sie 2009 10:17
    c4r0
    Poziom 36  

Tak jak RedForce napisał weź większe baterie. Powinno zadziałać. Szczerze mówiąc to nawet jak na AAA coś kiepsko to wygląda, zdaje się że albo masz je wyładowane albo są g*wniane.

A w ogóle:
    LOL, 532nm ±10 ??? :lol: Nie ma to jak produkować sprzęt na którym się zna :P

• #12 17 Sie 2009 10:24
    Tomek515
    Poziom 21  

Faktycznie są takie akumulatorki ale nie ma z tego co widzę firmowych. Mam dobre akumulatorki AA więc je przetestuje.

Baterie testowałem nówki philiph longlife:| Mi te cyfry nic nie mówią ale laser wydaje się porządny:)

• #13 17 Sie 2009 12:05
    .3lite
    Poziom 17  

c4r0 napisał:
    Tak jak RedForce napisał weź większe baterie. Powinno zadziałać. Szczerze mówiąc to nawet jak na AAA coś kiepsko to wygląda, zdaje się że albo masz je wyładowane albo są g*wniane.

A w ogóle:
    LOL, 532nm ±10 ??? :lol: Nie ma to jak produkować sprzęt na którym się zna :P

To jest dobre ;d

Gościu się uważa za najlepszego sprzedawcę, wg. mnie kupuje od dealextreme i sprzedaje 2-3x drożej (wersje 5mW to nawet 4x drożej), za czerwony dilda z dx 200mW chce coś koło 450zł, a na dx mamy go za jakieś 110zł i darmowa wysyłka.

Gościu sprzedaje same shity, a ludzie do tego kupują te jego laserki "200mW" za 500zł (nie mówiąc, że nawet CNI nie zrobiło laser 200mW penstyle z wiadomych przyczyn). No i oczywiście te 200mW (Prawdopodobnie tyle ma, ale razem z podczerwienią) można na dx mieć za 150zł + darmowa wysyłka.

• #14 17 Sie 2009 13:53
    Tomek515
    Poziom 21  

Wiem jak to oszukują ale ten prawdę mówiąc świeci tak ze za pierwszym razem nie mogłem w to uwierzyć, spodziewałem się ze wiązkę bedzie ledwo widać.

Nadal problem z zasilaniem...

Dodano po 15 [minuty]:

Sprawdziłem na r20 i teraz jako tako różnicy chyba nie ma, sprawdzę wieczorem.

• #15 17 Sie 2009 15:34
    c4r0
    Poziom 36  

Nie ma różnicy w stosunku do baterii oryginalnej czy w stosunku do 2xAAA? Że sprzedawcy oszukują to inna sprawa ale żeby producent pisał takie bzdury na nalepce? Z czego oni robią te lasery że mają taki rozrzut długości fali :lol:

• #16 17 Sie 2009 16:31
    .3lite
    Poziom 17  

Mi się jednak wydaje, że jeśli ten laser nie jest spalony, to potrzebuje 4,2V do działania, zawsze możesz spróbować z np. 3,5V i jeśli zwiększy się moc to i wyże jspróbować (do 4,2V maksymalnie).

• #17 17 Sie 2009 17:05
    Tomek515
    Poziom 21  

Jest trymer do regulacji mocy ale jak zacznę się nim bawić to może być nie ciekawie. Pomięczy bateriami AA z R20 na tą chwile nie widze różnicy. Na oryginalnej świecił bardzo mocno a jej napięcie to 3V.

Bateria którą miałem w nim poprzednio duracell jest padnięta a nadal ma 2.93. AA mam świeże i mają 1.6. Może ta oryginalna ma więcej niż 3 i przez to ta różnica

• #18 17 Sie 2009 17:14
    .3lite
    Poziom 17  

Tomek515 napisał:
    Jest trymer do regulacji mocy ale jak zacznę się nim bawić to może być nie ciekawie. Pomięczy bateriami AA z R20 na tą chwile nie widze różnicy. Na oryginalnej świecił bardzo mocno a jej napięcie to 3V.

Bateria którą miałem w nim poprzednio duracell jest padnięta a nadal ma 2.93. AA mam świeże i mają 1.6. Może ta oryginalna ma więcej niż 3 i przez to ta różnica

CR123 czy jak im tam mają nawet 4,2V, dlatego mówię. I ten "trymer" (chodzi o potencjometr?) to do regulacji prądu i nic ci nie da.

• #19 17 Sie 2009 17:18
    Tomek515
    Poziom 21  

Kupię tą co była oryginalna i zmierzę napięcie.

• #20 17 Sie 2009 17:33
    maly_13
    Poziom 18  

do czego chcesz to stosować? a może zasilacz i źródło prądowe wiele razy poruszany temat najlepiej było by zmierzyć prąd przy orginalnej i aaa wtedy wszystko się wyjaśni.

• #21 17 Sie 2009 18:51
    Tomek515
    Poziom 21  

Taki laser to zabawka i dla mnie ma jedynie takie zastosowanie. Chcę bo mieć na baterie, bo na zasilaczu można by używać jedynie w domu...

• #23 18 Sie 2009 00:06
    Tomek515
    Poziom 21  

No i z tym jest problem, bo do obudowy nie wpasuje baterii.
    Jak by śmigał na 2x AA to kupił bym ten pojemnik podłużny na dwie i ma rzepowych opaskach przyczepił do lasera.

Narazie nie wiem jak to będzie, bo nie wiem jakich baterii będe musiał użyć:/ Być może 3 akumulatorki 1,2v a wtedy już ciężko to schludnie zrobić.
    Może coś wykombinuje.

• #24 18 Sie 2009 10:03
    c4r0
    Poziom 36  

No właśnie, to zawsze jest problem i dlatego producent zrobił na taką baterię a nie inną :P Zawsze jest opcja zakupienia akumulatorów żelowych i dorobienia do lasera plecaczka na kablu - na takim czymś sporo Ci poświeci :D

• #25 19 Sie 2009 01:12
    Tomek515
    Poziom 21  

no chyba mnie popier... albo tak dawno go nie używałem, albo poprostu świeci on tak jak świeci czyli słabo?

Kupiłem Duracell za 20zł i pyta, nowa daje ona 3,20 więc wcześniej dawałem dobre napięcie.

Robie test później i napisze co i jak

Dodano po 4 [godziny] 53 [minuty]:

Problem już chyba rozwiązany, obudowa źle przewodziła. Wiązka już jest jaka być powinna daje nieźle, myślę że będzie ok

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME