Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

brak GAME PORT + MIDI USB + Windows XP SP3 (wirtualny port)

Kubbaz 16 Aug 2009 19:33 2228 0
 • #1
  Kubbaz
  Level 26  
  Witam wszystkich Elektrodowiczów,

  mam notebook ACER emachines e525i jak to zwykle bywa nie ma w nim game portu (portu gier).  Potrzebuję podłączyć instrument MIDI do tego notebooka przy pomocy kabla posiadającego część aktywną -> (tu po stronie instrumentu MIDI) DIN5 (IN) + DIN5 (OUT) ------ USB (tu po stronie komputera).

  Czy ktoś zna sprawdzony program komputerowy, który będzie symulował port gier? Lub inaczej: program który będzie komunikował gniazdko USB jako port gier?

  Na notebooku jest OS MS Windows XP SP3 (MSDNAA). Notebook nie posiada portu szeregowego COM (RS-232). Ma dwa gniazdka USB. Kable MIDI-USB jest sprawny i dotychczas działał na innym komputerze z MS Windows 2000.

  Próba zainstalowania programu firmy Roland o nazwie ToHost (wirtualny szeregowy port MIDI-port gier) nie powiodła się, ponieważ program ten dedykowany jest dla OS MS Windows NT 2000 oraz dla komunikacji z portem szeregowym COM (RS-232), którego nie ma w moim notebooku. Na moim notebooku nie da się zainstalować funkcjonalnego OS MS Windows NT 2000, gdyż producent nie przewidział sterowników to OS MS Windows NT 2000.