Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Canon IP4300 pełny pochłaniacz atramentu

16 Aug 2009 20:50 19194 8
 • Level 17  
  Witam. Posiadam drukarkę IP4300. Drukowałem na niej wyłącznie fotki ale od jakiegoś czasu zaczęła szwankować. Kolory nie te, to błędy, to inne rzeczy, tu od razu mówię że korzystałem z zamienników tuszy i z portu Pictbridge, drukara nie widziała kompa do dziś. O ile z kolorami dało się zawsze coś zrobic jak i z resetami chipów tak teraz klęcze na kolanach. Non stop wyskakiwały mi błędy no i podłączyłem ją do kompa a tu komunikat "Pochłaniacz atramenty jest prawie pełny..skontaktuj się z serwisem.." Wyczytałem na forum że tylko serwis albo śmietnik no ale chyba coś być musi do ominięcia tej "gąbki". Wcześniej w HP wystarczyło rozebrać i wymyć gąbkę, zresztą nie trzeba było ale że chlapała po wszystkim to wypadało. No szlag trafia jak już drukarki fabrycznie mają ograniczoną żywotność to za lat kilka po przebiegu 15mln obrotów talerza dysk się wyłączy mimo że będzie w pełni sprawny itp.
  Proszę o pomoc!
  No i oczywiście Pozdrowienia dla forumowiczów
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 20  
  Musisz zrobić reset pampersa kombinacją klawiszy. Było już o tym poszukaj.
 • Level 17  
  Z tego co znalazłem wynika że przyciskami nie da się trwale zresetować pampersa i potrzebny jest do tego jakiś program serwisowy. Niestety znalazłem go tylko do starszych modeli. Jeśli ktoś posiada lub wie gdzie ów program do PIXMA IP4300 znaleźć proszę o pomoc.

 • Level 34  
  Nie ma do tej drukarki żadnego programu. Wszystko robisz z tak zwanego palca. Jak już wykasujesz błąd to również warto by było wymienić pochłaniacze bo mogą zalać drukarkę.
 • Level 17  
  Aha. A czy to co znalazłem to właściwa kombinacja, to jest ze starszego Canona ale podobno mają standardowe kombinacje:
  "1. Wyciągamy kabel zasilający od drukarki.
  2. Wciskamy przycisk POWER i trzymamy.
  3. Nie puszczając POWER-a wkładamy kabel zasilający.
  4. Potem również trzymając POWER wciskamy przycisk od wznów drukowanie dwa razy (dwa kliknięcia) i puszczamy oba przyciski. Potem drukarka powinna troche pomielić i powinno wrócić wszystko do normy"
 • Helpful post

  Level 34  
  To nie ta drukarka. W tej należy w cisnąć resum i wcisnąć power . Trzymając power wcisnąć dwa razy resum, poczekać ąż przestanie migać, czyli wszystkie diody będa świecić światłem ciągłym. W ciskamy trzy razy resum i po tem power. I jeszcze raz power. Gotowe.
 • Level 17  
  No niestety powyższa kombinacja nie zadziałała, przy przytrzymaniu Power i wciskaniu Resume nic się nie dzieje, dopiero przy wciśniętym Power i podłączeniu zasilania za którymś razem zaświeciły wszystkie diody ale już trzykrotne wciśnięcie Resume nic nie wnosi nowego, dalej mruga mi pomarańczowa dioda od błędu, nie zresetowało się. Ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły?
  I jeszcze dokleję, co proponujecie Panowie z drukarek do 400zł, chodzi mi o wydruki foto, łatwość z użyciem zamienników (chodzi mi o te pier..lone chipy) i pictbridge.
 • Level 20  
  Reset z klawiszy w tej drukarce działa na 100%.
  Pozostaje podejrzenie o uszkodzenie elektroniki.
  Proszę spróbować oddać do serwisu na pewno się z tym uporają.
  Drukarka ma tanie zamienniki i szkoda by ją było skazywać na śmierć.
 • Level 17  
  Jednak zadziałał reset z klawiszy, trzeba było na końcu wcisnąć 4 razy resume a nie trzy jak napisał kolega wyżej. Dzięki za pomoc i pozdrawiam!