Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka polecicie dobrą antenę dookólną do wewnętrz?

marioccp 16 Sie 2009 20:59 3450 6
  • #1 16 Sie 2009 20:59
    marioccp
    Poziom 17  

Chce wzmocnić sygnał sieci bezprzewodowej w domu i na zewnątrz.
    W miare tanim i zadowalającym rozwiązaniem jest wymiana standarwowej anteny z edimax EW7206 na jakąś mocniejszą.
    Jakich producentów polecacie, czytałem opinie o tanich antenach 12dbi z allegro że są nic nie warte.
    Chce coś w miare taniego i dobrego... czy anteny pentagram załapują się do tego przedziału?

• #3 17 Sie 2009 17:06
    marioccp
    Poziom 17  

5dbi wystarczy do dużego 3 pietrowego domu?

• #4 18 Sie 2009 15:50
    piter3
    Poziom 15  

Prawdopodobnie nie - nawet jeśli dasz 12 dbi. Żeby pokryć w całości dom i to jeszcze 3 piętrowy, musiał byś zastosować kilka punktów dostępu w różnych miejsach. Niestety betonowe stropy i grupe ściany skutecznie tłumią sygnał. Skoncentruj się raczej na miejscach w których faktycznie potrzebujesz zasięgu i tam wzmacniaj sygnał. Ja w dwu piętrowym budynku mam apeka na dachu, do tego antenę 5dbi obok niego i drugą na trójniku 4 dbi w kominie wentylacyjnym.
    Na podwórku mam zasięg ok ale w domu tylko w połowie.
    Jednym apekiem tego nie zrobisz.

• #5 22 Sie 2009 01:17
    rocket
    Poziom 9  

ja mam u siebie maximusa-2400/2.5 i wszytsko działa cacy ale skontaktuj się z delta opti z poznania, oni Ci coś pomogą wybrać. Mają tam naprawdę dobrą obsługę.

• #6 24 Sie 2009 18:46
    marioccp
    Poziom 17  

Antenka przyszła 8dbi, dzieki za rady.
    Powiedzcie mi jeszcze czy zakladac ją z podstawką czy lepiej samą antene do routera?

• #7 17 Lis 2009 17:17
    Goalkeper
    Poziom 10  

Szczerze powiem, że zakupiłem tą antente 8dBi TL-ANT2408C i nie widzę różnicy w pracy porównując ją do anteny routera TL-WR542G, nawet bym powiedział, że w WirelessMon (może to program lipny ale nie chcą inne chodzić na laptoku) gorzej ona wypada, patrząc w RaLinku to standardowa antena daje siłę sygnału od -13 do -19dBm a ta 8dBi daje siłę sygnału -19 do -23dBm, szum oczywiście na 100% w mieszkaniu ale co najlepsze jeżeli przy włączonym RaLinku uruchomie WirelessMon to szum spada do 0 :D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME