Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak impulsów na wtryskiwaczach benzyna

piotr6500 16 Aug 2009 22:24 4687 5
    piotr6500
    Level 11  
    Witam wszystkich mających ten problem, a mianowicie brak impulsu na wtryskiwaczach które powinno generowa ecu.nie mówie tu oczywiście o braku zasilania wtryskiwaczy od strony przekażnika czyli katody po przekręceniu kluczyka.
    Przyczyny takiego zjawiska są następujące:
    1.immo odcieło programowo pompe paliwa i wtryskiwacze
    2.instalacja między ecu a wtryskami popsuta
    3.wysiadł procesor w ecu, a chcemy sprawdzi czy to prawda a zdarza się to czasem.
    Miałem tak czasami a naprawa trwał długo z powodu sprawdzania poszczególnych elementów ecu proca okablowania immo.teraz można szybciej.
    może niektórzy się obrarzą że to reklama ale jest ktoś kto stworzył taki tester i będzie go unowocześniał z czasem .Na razie go sprawdziłem i działa tak jak potrzeba w warsztacie.Nie trzeba komputera może jeżdzi w samochodzie.A teraz do rzeczy link:http://www.motoelektron.com/generat.html
    Z boku tego generatora jest wejście sterujące z zewnętrznego generatora np wtyczka w dis-ie czujnik halla indukcyjny.można nim ustawic czasy wtrysku mimo że ecu nie dzała lub działa nieprawidłowo.wtedy auto odpala.W przyszłości można rozbudowa układ o sonde i linijkę jej pracy wizualną czujnik temperatury itp.chodzi o to aby ułatwi prace w warsztacie.można też sprawdzac cewki wn myc wtryski
    romoo
    User under supervision
    Dobrze życzę ale większość autek ma LPG i immo i szpryce można se wsadzić w ... głęboko.
    Po 2 kupuje to ktoś?
    Po 3 Ludzie powinni naprawiać sterowanie z ecu niż emulatorem.
    SlaweK
    Level 43  
    Chłopie, spójrz najpierw na schemat auta a potem napisz jasno o co ci chodzi. Możesz sobie budować układy do sprawdzania ale jeśli będziesz rozumiał jak to działa to zdiagnozujesz to prostą probówką bez komputera.

SławeK
    piotr6500
    Level 11  
    do sławek nie chodzi mi tu o stałe jeżdzenie na takim testerze leczsprawdzenie co mamy zepsute chodzi głównie o czas poświęcony na naprawe.jeśli naprawiasz takie rzeczy to mam pytanie czy bardzo szybko wiesz co jest zepsute? druga strona to nie obraż sie bo nie oto chodzi, można naprawić prostym miernikiem, ale właściciel musi wiedzieć że masz takie użądzenie ma wtedy dla ciebie duże poważanie a niestety zauważyłem że patrząm na to .Gdybyś sie nie znał to pomyślałbyś tak:
    byłem u trzech mechaników nic nie zrobili następnych dwóch coś działało ale nie dali rady czasowo zrobili się niechętni ale ten z tajemniczą skrzyneczką z wyświetlaczem uruchomił mi auto.
    A co do schematu instalacji wtryskowej to fakt jeśli ecu w systemie motronik nie działa (nie przetwarza impulsów z koła to klops).
    kolego sławek kilka dni temu miałem przypadek fiat brawo nie połączył się u mnie, ale zrobiłem go prostym testerem i płynem do mycia wydałem diagnozę -lambda.auto odżyło na trzy dni wiadomo konieczna wymiana.niestety własciciel pomyślał że co to za mechanik bez podłączenia do komputera i pojechał na diagnostkę wydał 100 zł mimo że mówiłem że to bez sensu nie przyznał się do tego.
    Oni chcą w 100% wiedzieć jeżdzić nowymi furami i nic nie płacić, jak lekarz sie pomyli to nic ale ty nie możesz jesteś wtedy oplotkowany tak jest:cry:.moze powiesz za bardzo się wczuwam? na forum nie kłućmy się, czytajmy do końca może być że sami zaraz będziemy mieli taki problem
    romoo
    User under supervision
    piotr6500 wrote:

Oni chcą w 100% wiedzieć, jeżdzić nowymi furami i nic nie płacić, jak lekarz sie pomyli to nic ale ty nie możesz jesteś wtedy oplotkowany tak jest:cry:.moze powiesz za bardzo się wczuwam? na forum nie kłućmy się, czytajmy do końca może być że sami zaraz będziemy mieli taki problem

Racja nie kłućmy sie, bo będzie jeszcze czas na to.

To że chcą wiedzieć to mało, ja tam mówie że sie popsuł czyjnik IAT, MAF, zawór obejsciowy, zawór recyrkulacji,czujnik wałka, czujnik O2.

Jeśli sie nie używa nazw : silniczek krokowy , lambda,egr, hall to ludzie udaja że wiedzą co to jest.

Dwie różne nazwy a spokój święty od dopytywania sie i dziwnego .. Tak własnie myślałem że to to ...

Niech ktoś spróbuje i potwierdzi.