Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Almera N16 - wymiana radia fabrycznego

17 Sie 2009 08:49 13096 7
  • Poziom 15  
    Witam! Niedawno kupiłem Almerke jak w temacie i zamierzam zmienić sobie w niej radio na coś z mp3.Widziałem na allegro takie panele które pozwalają po zdementowaniu radia fabrycznego włożyć swoje,bo bez tego byłoby ciężko. A wygląda to tak:

Mam pytanie czy poradzę sobie sam ze zdjęciem tego i czy będą mi potrzebne jeszcze jakieś dodatkowe części , przejściówki żeby to wszystko działało? No i oczywiście jakie radio mi polecacie.
    Myślałem też nad zmiana głośników wszystkich 4 sztuk z fabrycznych na coś lepszego.Chce na to wszystko wydać nie za dużo pieniędzy,bo nie jestem jakimś strasznym maniakiem car audio.Chce żeby to po prostu fajnie i miło grało.Ewentualnie jeżeli ktoś podjąłby się tej roboty a mieszka na terenie Warszawy to proszę pisać ;)
  • Poziom 11  
    Poradzisz sobie ,dokup jeszcze przejściówkę z kostek Nissana na ISO i b ędziesz miał wszystko.Co do głośników to kup jakiś system z 16cm basówkami wchodzą bezproblemowo soprany montujesz w zaślepkach lusterek

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Zestaw jaki planuje sobie złożyć to radyjko Alpine CDE-9872 RM/R , do tego głośniki na przód ALPINE SPE-17C2 a z tyłu nie jestem pewny ale chyba w almerze są głośniki 4x6 i na tył chce dać ALPINE SXE-4625S 4625.
    Co sądzicie o takim zestawie? Miałem i tak nie wydawać tyle kasy na granie w samochodzie ale no już jak robić to robić.
    Wie ktoś może jak podłączone są głośniki w almerach , bo nie grzebałem tam jeszcze , ktoś mi coś mówił, że na jakiś kostkach są ?
    Wolałbym żeby był normalny " + , - " i tyle.
  • Poziom 28  
    Nie ładuj kasy w tylnie głosniki dołuz lepiej do lepszego przedniego zestawu
    I jesli chcesz radyjko Alpine to poszukaj uzywek z seri CDA

A tak ogolnie to ile kasy masz na ten cel ?
  • Poziom 11  
    Dokładnie odpuść sobie ten tył i zainwestuj w lepszy przód radyjko wystarczy to które wybrałeś
  • Poziom 15  
    Myślę z 600zł ;) I chce sam spróbować to zrobić.Myślę , że dam rade.Dystanse, wszystkie kable i prześciówki kupuje teraz osobno a potem to 600zł idzie na radio + 4 głośniki , tył też chce dać jednak.
  • Poziom 28  
    Te głosniki ktore masz na tyle zostaw (wiem co mowie)
    Skup sie lepiej nad przodem
    Jesli to ma byc pod samym radiem(nie ukrywam ze przydałby sie piecyk jakis) to Helixy db 62.1 beda dobre
    Do tego przydałoby sie jeszcze jakies wygłuszenie drzwi
    No i radyjko lepsze od tego ktore chciałes kupic (lepsze nie znaczy drozsze ;) )
  • Poziom 15  
    Powiem tak.Nie chce bawić się w wygłuszania , bo dobrze na tym się nie znam.A nie che dawać ludziom do roboty , bo tu już koszty.A myślę , że głosnik w dystansie z MDFu też zagra dość dobrze ;)
    Ale co taki zestaw cały na ALPINE będzie zły ?
    Poleć mi coś innego ale jak mówię chce 4 głośniczki dać żeby ten tył też pracował.