Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SHARP AR 5316 - częste zacięcia papieru

17 Sie 2009 09:53 2402 5
  • Poziom 10  
    W kopiarce jak w temacie występuja mi częste zacięcia w piecu i na wyjściu papieru. Wymieniłem wałek teflonowy, odrywacze górne i dolne, maszyna jest czysta a jednak dalej występują zbyt często zacięcia. Może ktoś spotkał się już z takim problemem i przyczyny należy szukać gdzie indziej (wymieniłem też rolki poboru papieru)

z góry dziękuję za pomoc
  • Poziom 16  
    Witaj,
    Jeżeli chodzi o proste, możliwe przyczyny to może być papier o złej jakości albo zawilgocony itd.
    Może być uszkodzona listwa wejściowa pieca (w starszych modelach to była taka sztywniejsza folia doklejona do metalowej listwy. Kiedy się odklejała to dawało podobne efekty.) Później ten element był już cały wykonany z metalu.
    Możesz równiesz posprawdzać sprzęgła, być może dawno tam zaglądano i trzeba wyczyścić i posmarować.
    Jaki jest przebieg maszyny i czy zacięcia występują tylko przy kopiowaniu z szuflady?
  • Poziom 19  
    Sprawdz czy się poprawnie zamyka klapka na piecu, czy nie jest złamana i czy odpowiednio działa czujnik wyjścia z pieca, ten z prawej strony
  • Poziom 22  
    a format papieru w kasecie jest ustawiony prawidłowo? zdarzało mi się że klient przestawił
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Bardzo częstym przyczyną zacinania jest właśnie wspomniany czujnik papieru zdarza się że trzeba nawinąć sprężynkę bo nie domyka fotokomórki.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    W momencie zacięć na wyjściu dobrze sprawdzić czujnik wyjściowy, jest pod górną boczną pokrywą (trzeba ją odkręcić)