Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ponownie problem z maluszkiem ;]

basa444 17 Sie 2009 09:59 1095 5
  • #1 17 Sie 2009 09:59
    basa444
    Poziom 9  

Witam!!!
    Jest problem z moim Fiatem 126p.A więc muj maluszek odpala tylko na ssaniu gdy puści sie ssanie to od razu gasnie.Czasem odpala bez ssania a gdy odpali to po kilku sekundach gasnie,ale gdy wciśnie sie gwałtownie pedał gazu to czuć że chwilowo obroty wzrastają.No i włąśnie nie wiem co mu dolega,iskra jest, czyzby to zapłon? a moze gaznik ;/
    Z GÓRY DZIEKI ;/

0 5
  • #2 17 Sie 2009 10:16
    elektor18
    Poziom 18  

Sprawdź czy czasem nie jest zanieczyszczony filtr paliwa a potem weź się dopiero za gaźnik

0
  • #3 17 Sie 2009 10:25
    basa444
    Poziom 9  

no to może być przyczyna,ale podczas pracy na ssaniu widziałem jak przez przewody paliwowe płynie paliwo ;p

0
  • #4 21 Sie 2009 22:24
    michal801
    Poziom 12  

Jeżeli jest na aparacie zapłonowym to ustaw przerwe na platynkach (0,6mm) i ustaw zapłon na lampe jeżeli na module sterującym zapłonem to wymień moduł (używka to niewielki koszt)

0
  • #5 23 Sie 2009 11:16
    Darrieus
    Poziom 38  

Zimny maluch zazwyczaj odpala tylko ze ssaniem, chyba że mowa o ciepłym silniku. Poza tym podaj więcej danych, bo jak to elegant to platynek sobie nie ustawisz ;) (moduł i czujnik położenia wału)

Cytat:
    jeżeli na module sterującym zapłonem to wymień moduł

Moduł w maluchu jest niezniszczalny, prędzej przestawi się czujnik położenia wału jak ktoś go czymś potraktuje, albo zawiesi się czujnik podciśnienia w kolektorze ssącym, ale to by nie dawało takich objawów.

W gaźniku jest elektrodysza wolnych obrotów (w maluszkach z modułem), kiedy stacyjka jest przekręcona na kabelku idącym do gaźnika powinno być 12V, a podczas włączania słychać charakterystyczne KLIK z gaźnika.
    Dysza akurat lubi nawalić - efekt brak wolnych obrotów. (będzie chodził tylko na ssaniu) czyżby się wyjaśniło ;)

0
  • #6 23 Sie 2009 11:29
    hobbyelektronik
    Poziom 27  

Witam..........

Niedrożna dysza wolnych obrotów albo wkręcona do oporu bądź zatkana iglica do regulacji składu mieszanki.
    (kiedyś te dolegliwości mi się przytrafiły)

Powodzenia...............

0