Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czas rozładowania akumulatora przez swiatła awaryjne

17 Aug 2009 11:29 14336 7
  • Level 10  
    Witam posiadam Forda Mondeo. Mam tam akumulator 60Ah i mam taki problem że włączane światła awaryjne szybko(ok 2 godzin) rozładowały mu aku. Dodam że słuchałem jeszcze do tego radio ale samo radio potrafiło grać długo nawet całą noc a akumulator praktycznie wogóle się nie rozładowywał a po włączeniu dodatkowo świateł awaryjnych nastąpiło to po około 1 może 2 godzinych. Czy to jest normalne i ile z przybliżeniu powimmy takie światła działać nie powodując rozładowania akumulatora?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 18  
    Policz sobie ile powinno to wynieść. Załóżmy na wyrost, że jedna żarówka ma 15w i jest ich sześć, do tego radio pobierało 40w (również na wyrost). Daje nam to okoo 130w poboru czyli około 11A, 60Ah:11 daje ponad 5h działania akumulatora. Czyli całoś działała stanowczo za krótko ponieważ pobór był liczony z dużym marginesem na plus.
  • Level 10  
    no ale w sumie to tak praktycznie jedną noc grało radio a dopiero drugiej nocy dołożyłyłem awaryjne chociał myśle że dosyć szybko te awaryjne migały więc może to też miało jakiś wpływ . Sprawdziłem własnie i okazuje się że kierunki mają po 21 W jedna żarówka wiec myśle że już mam odpowiedz teraz razy 6 to daje ok 120W plus radio które już grało całą noc i potem kolejną a te 2 godziny to chodzi mi o to że awaryjne razem z radiem włączone i wtedy wytrzymało to te 2 godziny bo samo radio grało wcześniej. Dziękuje za odp :) Ps. czyli jednak takie awaryjne wcale nie są takie ekonomiczne dla aku i dosyć szybko mogą go rozładować .
  • Level 39  
    Tak dla uściślenia. Moc żarówek kierunkowskazów na rogach samochodu wynosi 21W, natomiast w 2 bocznych kierunkowskazach mają moc prawdopodobnie po 5-10W.
    Światła awaryjne zapalają się okresowo, a więc energię pobierają o 40-50% mniejszą niż gdyby świeciły stale.
    Co do radia jak grało pełną mocą, że aż budą podrzucało (inna rzecz jak można czegoś takiego słuchać), to ono też wtedy ładnie doi akumulator - prawie jak awaryjne.
  • Level 32  
    witam, przjmij że awaryjne maja moc 90W, działanie okresowe 50% daje to 45W + radioniech bedzie około 40W masz razem 85-90W co daje około 7,5A , przy 60Ah aku to daje od pełni naładowanego aku max 7h, ale jak dasz w palnik z radiem to i 2h moze nie wystarczyc , powodzenia
  • Level 25  
    Policzcie sobie jeszcze ile potrzebuje rozrusznik na rozruch, bo przy niedoładowanym nie obróci nawet. Taki akumulator musi być co najmniej w połowie sprawny. A jeżeli to diesel? to więcej niż połowa bo to 60-tka.
  • Level 14  
    jeszcze świece żarowe które około 60A pobierają przed rozuchem przez 10 sek i podczas kręcenia silnikiem o sprężu 20:1 teżnie nie gasną, akumulator pewnie też prosto z sklepu nie jest, a ładowanie alternatorem zapewnia doładowanie max 90% pojemności, awaryjne pracują w cyklu 50 na 50, ale przy rozruchu obwodu 100watowego też sa straty. radio może ma dodatkowy wzmacniacz do basowego głośnika. - niestety w dieslu nie ma nadmiaru energii przy takim małym akumulatorze. Obecnie ku memu zaskoczeniu w vanach z silnikami diesla /np.espace/ alternator ma 1000watt i wodą jest chłodzony a akumulator 92 ah.
  • User removed account