Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czas rozładowania akumulatora przez swiatła awaryjne

17 Sie 2009 11:29 11000 7
  • Poziom 10  
    Witam posiadam Forda Mondeo. Mam tam akumulator 60Ah i mam taki problem że włączane światła awaryjne szybko(ok 2 godzin) rozładowały mu aku. Dodam że słuchałem jeszcze do tego radio ale samo radio potrafiło grać długo nawet całą noc a akumulator praktycznie wogóle się nie rozładowywał a po włączeniu dodatkowo świateł awaryjnych nastąpiło to po około 1 może 2 godzinych. Czy to jest normalne i ile z przybliżeniu powimmy takie światła działać nie powodując rozładowania akumulatora?
  • Poziom 18  
    Policz sobie ile powinno to wynieść. Załóżmy na wyrost, że jedna żarówka ma 15w i jest ich sześć, do tego radio pobierało 40w (również na wyrost). Daje nam to okoo 130w poboru czyli około 11A, 60Ah:11 daje ponad 5h działania akumulatora. Czyli całoś działała stanowczo za krótko ponieważ pobór był liczony z dużym marginesem na plus.
  • Poziom 10  
    no ale w sumie to tak praktycznie jedną noc grało radio a dopiero drugiej nocy dołożyłyłem awaryjne chociał myśle że dosyć szybko te awaryjne migały więc może to też miało jakiś wpływ . Sprawdziłem własnie i okazuje się że kierunki mają po 21 W jedna żarówka wiec myśle że już mam odpowiedz teraz razy 6 to daje ok 120W plus radio które już grało całą noc i potem kolejną a te 2 godziny to chodzi mi o to że awaryjne razem z radiem włączone i wtedy wytrzymało to te 2 godziny bo samo radio grało wcześniej. Dziękuje za odp :) Ps. czyli jednak takie awaryjne wcale nie są takie ekonomiczne dla aku i dosyć szybko mogą go rozładować .
  • Poziom 38  
    Tak dla uściślenia. Moc żarówek kierunkowskazów na rogach samochodu wynosi 21W, natomiast w 2 bocznych kierunkowskazach mają moc prawdopodobnie po 5-10W.
    Światła awaryjne zapalają się okresowo, a więc energię pobierają o 40-50% mniejszą niż gdyby świeciły stale.
    Co do radia jak grało pełną mocą, że aż budą podrzucało (inna rzecz jak można czegoś takiego słuchać), to ono też wtedy ładnie doi akumulator - prawie jak awaryjne.
  • Poziom 32  
    witam, przjmij że awaryjne maja moc 90W, działanie okresowe 50% daje to 45W + radioniech bedzie około 40W masz razem 85-90W co daje około 7,5A , przy 60Ah aku to daje od pełni naładowanego aku max 7h, ale jak dasz w palnik z radiem to i 2h moze nie wystarczyc , powodzenia
  • Poziom 25  
    Policzcie sobie jeszcze ile potrzebuje rozrusznik na rozruch, bo przy niedoładowanym nie obróci nawet. Taki akumulator musi być co najmniej w połowie sprawny. A jeżeli to diesel? to więcej niż połowa bo to 60-tka.
  • Poziom 13  
    jeszcze świece żarowe które około 60A pobierają przed rozuchem przez 10 sek i podczas kręcenia silnikiem o sprężu 20:1 teżnie nie gasną, akumulator pewnie też prosto z sklepu nie jest, a ładowanie alternatorem zapewnia doładowanie max 90% pojemności, awaryjne pracują w cyklu 50 na 50, ale przy rozruchu obwodu 100watowego też sa straty. radio może ma dodatkowy wzmacniacz do basowego głośnika. - niestety w dieslu nie ma nadmiaru energii przy takim małym akumulatorze. Obecnie ku memu zaskoczeniu w vanach z silnikami diesla /np.espace/ alternator ma 1000watt i wodą jest chłodzony a akumulator 92 ah.
  • Użytkownik usunął konto