Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alpine CDM-9803RR nie działają przyciski

17 Sie 2009 12:21 1218 2
 • Poziom 2  
  Koleżanka ma problem ze swoim odtwarzaczem Alpine CDM-9803RR. Do tej pory działał bez zarzutu. Ostatnio zdjęła panel i po dniu gdy go zakłada włącza się radio na ostatnio ustwionej stacji i nie działają żadne przyciski.

  Czy panel się uszkodził, czy może jest zablokowany? Odtwarzacz dostała w prezencie i sama się nie orientuje co jest w papierach do niego. Czy trzeba wpisać jakiś kod, a może jakaś magiczna kombinacja przycisków do zdjęcia blokady klawiszy?
 • Spec od car audio
  Wygląda na to, że jeden z klawiszy przywiera lub ma upływ i to blokuje klawiaturę. Warto powciskać po kolei przyciski i sprawdzić czy któryś z nich nie klika inaczej od pozostałych (szczególnie głośność oraz przełączanie utworów i źródła). Ale zdarzały się też uszkodzenia procesora dające ten sam objaw właśnie w Alpine.
 • Poziom 2  
  Bardzo dziękuję za trafną diagnozę. Faktycznie po bliższym zapoznaniu się z panelem okazało się, że jeden z przycisków był "trwale" wciśnięty (tak to jest jak się nie używa futerału do panela). Trochę ingerencji siłowej i wszystko wróciło do normy.