Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TECHNICS SL-BD3 nie działa lewy kanał

17 Sie 2009 16:37 3325 11
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem z moim gramofonem TECHNICS SL-BD3. Nie był używany 2 lata. Leżał sobie w pudle. Teraz udało mi się w końcu kupić Radmor 5102-te no i szczęśliwy podłączyłem i uruchomiłem gramofon. Pomimo prawie 8 godzinnego grania non stop - nie działa nadal lewy kanał. W gramofonie znajduje się zamontowana wkładka Technics P30. Co może być nie tak z moim gramofonem? Czy możliwe, że wymiana wkładki załatwiłaby sprawę? Gdzie może tkwić problem. Proszę o odpowiedź.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Źle wykonana przejściówka RCA-DIN.
    Uszkodzona wkładka.
    Uszkodzone okablowanie ramienia.
    Uszkodzone okablowanie wewnątrz gramofonu.
    Uszkodzony kabel łączący gramofon z amplitunerem.
    Uszkodzony lewy kanał przedwzmacniacza korekcyjnego w amplitunerze.

Kolega wykonał jakieś czynności diagnostyczne już?

GM
  • Poziom 9  
    1. przejściówka RCA-DIN jest bez zarzutu.
    2. Może być rzeczywiście uszkodzona wkładka (nie mam obecnie zastępczej w zasięgu zatem nie mogę za bardzo tego sprawdzić - jest jakaś inne metoda sprawdzenia uszkodzonej wkładki?)
    3. Może być uszkodzone okablowanie ramienia
    4. Myślę, że okablowanie wewnątrz gramofonu nie jest uszkodzone - sprawdzałem.
    5. kabel łączący gramofon z amplitunerem jest wpożądku
    6. kanał przedwzmacniacza korekcyjnego w amplitunerze - jak go sprawdzić? raczej nie jest uszkodzony.

Szukam serwisu w Warszawie który by mi to naprawił - cokolwiek się tam stało. Możecie mi jakiś dobry punkt polecić? Podejrzewam, że może być coś rzeczywiście z okablowaniem wewnątrz ramienia lub po prostu tak jak mówisz, że to wkładka.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Skoro tak, to zdejmij wkładkę z ramienia i dotknij metalowym przedmiotem trzymanym w palcach, styków w ramieniu. Jeśli dwa styki wywołają brum głośnikach, a dwa styki nie, to znaczy, że okablowanie ramienia jest sprawne, a usterka jest we wkładce. Jeśli tylko jeden styk wywoła brum w głośnikach, to wracamy do gier i zabaw z okablowaniem toru sygnałowego i przedwzmacniacza RIAA. Ten ostatni można sprawdzić w taki sam sposób, dotykając styków 3 i 5 w gnieździe gramofonowym.

GM
  • Poziom 9  
    1. zdjałem wkładkę z ramienia i dotknąłem metalowym przedmiotem trzymanym w palcach, styków w ramieniu. Dwa górne styki wywołują brum w głośnikach, a dwa styki dolne nie.

2. sprawdziłem tak samo styki 3 i 5 w wejściu gramofonowym - wywołały oba brum w głośnikach.

Czyli wniosek jest taki że moja wkładka technics P30 jest do wymiany, tak?

poza tym dziekuje bardzo za POMOC. To bardzo pouczające zajęcie było. Mam nadzieję dostać gdzieś wkładkę pasująca do mojego technicsa. typ mocowania t4p
  • Poziom 9  
    jak sprawdzić te styki we wkładce? proszę o podpowiedź.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Nic to nie dało. Pozostaje mi zakup wkładki. Chyba, że ktoś jest w wawie jakis mistrz który by zregenerował mi tę stara wkładkę. znacie kogoś?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Obawiam się, że starej wkładki nie da się zregenerować.

GM
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Wymieniłem wkładkę. Dostałem takową dosyć tanio na allegro.teraz jest już wszystko. ok. dziękuję wam za pomoc.

1. Mój nowy problemik polega na tym że kupiłem Tuner AM Radmor 5122. Mam problem z połączeniem Tunera z Radmorem 5102-te. Polega to na tym, że kupiłem sobie "kabel din din"-tylko że to MIDI CABLE OFC firmy STYLE LINE - no i niestety problem: Nie zrobili w nim przepływu sygnału na dwa kanały - tylko na jeden - prawy. Lewy nie działa. proszę o jakiś schemacik jak zrobić taki kabel samemu - jaki najlepiej typ kabla kupić. Mam zakupione dwa wtyki din - nie wiem jaki kabel kupić i jak to połączyć.

Moderowany przez Artur k.:

Pomijając już to, że radmor nijak się ma do tematu o gramofonie, to opis przewodów DIN jest dostępny dosłownie na każdym kroku. Nie raz było to omawiane na forum, a w googlach nawet nie da się zliczyć wyników. Odrobinę samodzielności!
    Temat zamykam.