Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Artemis + kamerka internetowa = kamera cofania

kuba_kuba1 17 Aug 2009 18:28 2450 6
    kuba_kuba1
    Level 2  
    Witam.
    Wpadłem na pomysł wykorzystania niepotrzebnej kamery internetowej oraz palmtopa jako kamerkę cofania do samochodu.
    Kamerka oczywiście USB, w artemisie gniazdo miniUSB, i teraz mam pytanie czy jest jakiś sposób na zmontowanie takiego cacka?
    Nie wiem jakby to było z praktycznością takiej kamerki, w sumie równie dobrze można by było spojrzeć sobie w lusterko, ale nie ma to jak szpan popatrzeć na ekran palmtopa na uchwycie w trybie landscape hehe
    Myślałem może nad jakąś przejściówką z USB na miniUSB, ale pozostaje problem ogólnie softu..
    Nie widziałem chyba żadnego programu na WM do przechwytywania obrazu, a i myślę, że ze sterownikami też byłby problem..
    Może ktoś z was coś takiego montował, a jak nie, to czekam na sugestie, pomysły i propozycje :)

Link usunąłem - p.10.11 regulaminu.
    prezeswal
    kuba_kuba1
    Level 2  
    MiniUSB czyli takie do komputera..
    Ale podobno miniUSB i USB mogą przesyłać takie same dane, więc może wystarczyła by jakaś przejsciówka?
    pierzchan
    Level 16  
    kuba_kuba1 wrote:
    MiniUSB czyli takie do komputera..
    Ale podobno miniUSB i USB mogą przesyłać takie same dane, więc może wystarczyła by jakaś przejsciówka?

Pewnie że mogą przesyłać takie same dane, to przecież ten sam standard tylko gniazdko/wtyczka mniejsza dla zaoszczędzenia miejsca w urządzeniu.

Chodzi o to czy ten port usb w plamtopie nie jest czasem tylko po to by podłączyć go do PC i przegrać dane.
    kuba_kuba1
    Level 2  
    pierzchan wrote:
    Chodzi o to czy ten port usb w plamtopie nie jest czasem tylko po to by podłączyć go do PC i przegrać dane.

Hmm a tego to już nie wiem.. Jedyną rzeczą jaką podłączałem przez ten port, oprócz ładowarki, był taki kabelek z wyjściem na miniJacka.. i wierza na tym działała..
    mkpl
    Level 37  
    Nie tylko G900 ;) podobno nawet na Wizardzie odpalili Hosta USB ale na linuxie i zewnętrznym zasilaniu. Co do kamerki trzeba mieć też oprogramowanie pod windows mobile a tu zaczynają się schody