Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion HDX18 1180ew i wbudowany tuner tv - pytania

Strąku 17 Sie 2009 19:51 8261 9
  • #1 17 Sie 2009 19:51
    Strąku
    Poziom 9  

Model jak w temacie. Ma on dołączoną antenę telewizji cyfrowej, ale nie odbiera na niej żadnych kanałów. Chciałem podłączyć zwykłą antenę naziemną i odbierać podstawowe kanały, ale jak ją podłączyłem to nie znalazł żadnego kanału, a dodatkowo w ustawieniach przy konfiguracji tunera nie mogłem zmienić z cyfrowej anteny na analogową. Stąd moje pytanie, czy da się w ogóle na tym kompie oglądac taką zwykłą telewizję?

0 9
  • #2 12 Wrz 2009 19:34
    marian31
    Poziom 2  

Szanowny Kliencie,

Dziękujemy za skorzystanie z usług Serwisu HP.

Nasz tuner telewizyjny obsługuje tylko sygnał cyfrowy, który jest dostępny w czterech miastach:
    Zielonej Górze, Warszawie, Żaganiu oraz w Poznaniu. W innych częściach Polski sygnał będzie dostępny w późniejszym czasie.

Sygnał analogowy nie zostanie wykryty przez naszą kartę telewizyjną.

Aby wykryć kanały cyfrowe dostępne w Pańskiej okolicy należy skonfigurować komputer według poniższych kroków:
     Proszę zainstalować ten sterownik:
    ftp://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp43501-44000/sp43747.exe
     Proszę włączyć Program HP MediaSmart -> Tuner TV (Komputer w tym czasie powinien być podłączony do internetu.)
     W prawym górnym rogu ma Pan opcję "Settings" proszę ją wybrać.
     Teraz proszę wybrać "Setup"
     Z listy "Choose your Region" proszę odszukać "Norway" -> Next
     W tym momencie rozpocznie się ściąganie z internetu kodeków DVB-T MPEG-4 do Pana komputera.
     Po ich ściągnięciu się i zainstalowaniu rozpocznie się automatycznie wyszukiwanie dostępnych kanałów w komputerze.

W razie dodatkowych pytań zapraszam.

Z poważaniem,
    Tomasz Pęczyński
    Pomoc Techniczna HP
    To jest odpowiedź z HP u mnie to nic nie dało sprawdź u siebie jak zadziała to daj znać
    pozdrawiam

0
  • #3 14 Sty 2010 22:53
    SJa
    Poziom 10  

Witam, również się naciąłem z zakupem owego laptopa przez tą karte, myślałem że będzie odtwarzać analogową tv a tu lipa. Mam pytanie, czy można dokupić jakieś urządzonko które by przetwarzało sygnał analogowy na cyfrowy?

0
  • #4 28 Sty 2010 16:32
    tomekh2
    Poziom 9  

i ja mam tego lapka a co do analogowej tv to najlepiej tuner usb analogowy

0
  • #5 28 Sty 2010 19:39
    SJa
    Poziom 10  

no tak ale nie poto dawalem tyle kasiury za czyjś błąd w druku bo jest napisane analogowo cyfrowy tuner telewizyjny.
    No nic lipa.

0
  • #6 28 Sty 2010 21:19
    jarewa
    Poziom 31  

Panowie serwisanci sami czasami mogą sie mylić i podać informacje ogólne, a nie podaliście do tematu podstawowej informacji jaki to tuner tv? firma model. Czasami można coś więcej nie firmowymi programami HP tylko oryginalnymi producenta karty.

0
  • #7 29 Sty 2010 00:25
    SJa
    Poziom 10  

jarewa - plus dla Ciebie za promyk nadzieji, otórz to jest tuner wewnątrz laptopa i kto wie czy nie zintegrowany. Jak mam się dowiedzieć jaka jest jego firma itd? W menadzerze jest tylko hp digital tv tuner.

0
  • #8 29 Sty 2010 13:01
    jarewa
    Poziom 31  

Najprawdopodobniej będzie to tuner na minipcie. Podaj indyfikatro (pci ven)w menadżerze urządzeń tej karty.

0
  • #9 27 Mar 2010 23:34
    jarewa
    Poziom 31  

Jest możliwość ale pytałem się o coś. Dlatego podpowie że jest to AVerMedia A317 lub AVerMedia A316. A dalej google nie boli. Jest to Mini-Card Hybrid Analog/DVBT.

0
  • #10 28 Mar 2010 20:56
    Galaxy455
    Poziom 2  

Do nikogo nie mam pretensji.Nie zakładałem nowego tematu.Znalazłem interesujący mnie problem i zadałem konkretne pytanie dotyczące pierwszego postu w tym temacie i nie trzeba chyba wielkiej inteligencji żeby na to wpaść.Ale widocznie na tym forum trzeba wykładać wszystko łopatologicznie.Nie rozumiem dlaczego moje posty zostały wywalone do kosza i nie dane mi było doczekać się konkretnej odpowiedzi na mój problem.Widocznie na skutek moich wypowiedzi ucierpiało wybujałe ego moderatora.

0
  Szukaj w 5mln produktów