Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem odbioru z HotBirda przy "zezie", gdzie Ast

02 Cze 2004 21:28 2377 8
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich serdecznie
    Pomożcie kochani bo mnie krew zaleje:-(
    Mam antenę z "zezem" i tuner cyfrowy SAT+. Przy ustawieniu, jakie mam obecnie, sygnał z ASTRY odbieram praktycznie na 100 %, a z HotBirda jedynie na 50 %. Oczywiście mam problemy z POLSATami, ale TO drobiazg:-) Zmieniałem już kowertery i podłączałem inny tuner - bez zmian:-( Max sygnału, jaki mogę wyciągnąć z HotBirda, to TO 50 %! Próbowałem nawet konwerter umieszczać poza mocowaniem "zeza" ale to też nic nie daje. Poradźcie coś...dlaczego tak się dzieje. Co może być przyczyną takiego stanu??
    Dzięki z góry za życzliwość :-)
  • Poziom 15  
    Witam kol.starannego ja to robie tak .W ognisku anteny umieszczam konwerter na Hberda ze względu na słabszy sygnał z tego satelity a zezujący na Astre .Jeżeli to nie pomaga to tylko większy talerz.Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Dzieki za podpowiedź:-)
    Choć przyznam, ze antena ma 85 cm-parabola i wiekszej na balkonie nie dam rady zagościć:-( Już sąsiedzi piszczą, że im słońce zasłania 8O
    Zez z zestawu jest moim zdaniem dość dziwny bo oba gniazda są symetrycznie umieszczona w stosunku do osi uchwytu...! Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i nie wiem na co zwrócić uwagę...??
    Pozdrawiam :)
  • Poziom 10  
    Wiem, że dla większości z Was pewnie mój problem już kiedyś Ktoś wczesniej poruszał, ale proszę o wyrozumiałośc i pomoc :)
    Biegam po necie, zaglądam gdzie się tylko da, ale niewiele znalazłem na ten własnie temat:-( A to moje początki z satką.
    Antenę, jak się jednak dowiaduję mam 85 cm, ale typu offset. Wybaczcie pomyłkę :D
    Pozdrawiam
  • Poziom 23  
    Zasada jest jedna tak jak kolega napisał zez na ASTRĘ, ze względu na duży sygnał. Pozdrawiam JK.
  • Poziom 10  
    A czy jest możliwe, aby sygnał z HotBirda mógł np. "odbijać się" od elewacji budynku (ściany) i dopiero później padał do czaszy? Zamiast oczywiści bezpośrednio padać na talerz...? Czy taki numer może mieć tutaj miejsce. Bo przyznam, że wizualnie nie jestem pewny, czy omija "winkiel" dachu, czy jednak nie...:-(
  • Poziom 24  
    staranny napisał:
    .. wizualnie nie jestem pewny, czy omija "winkiel" dachu, czy jednak nie...:-(

Witam
    I to najprawdopodobniej jest przyczyną. Najprawdopodobniej bo nie opisałeś szczegółowo sposobu instalacji itd.. itp..
    Astra jest umieszczona pod kątem ok 30 stopni od poziomu i 3 stopnie na wschód od płaszcyzny symetrii anteny jeśli masz faktycznie symetrycznie rozmieszczone konwertery. To obadaj dokładnie, gdyż nic nie może zasłaniać tego kierunku. Zakładam naturalnie że po ustawieniu anteny na HB regulowałeś samym konwerterem na Astrę. Możesz też sprawdzić czy odbierzesz dalsze satelity np 21,5E i 23,5E
    linki do parametrów odbioru:
    http://www.kingofsat.net/en/freqs.php?pos=21.5E
    http://www.kingofsat.net/en/freqs.php?&pos=23.5E&standard=All&filtre=Clear
    Jeśli dach przysłania pozostaje Ci tylko dać dłuższy stojak.
    Przyczyn może być więcej, ale j.w. napisałem.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Dzieki wielkie kochani za wszelaką i fachowatą pomoc i dzięki za linki :D
    Po kolei próbuję z tym wszystkim dochodzić do ładu. Wypionowałem i wypoziomowałem zamocowany uchwyt antany przy balustradzie balkonu, ustawiłem anteną, jak piszecie - na HB i...o dziwo zyskałem sygnał do 61 %!! To już sukces :)
    W odpowiedzi na wcześniejszą informację dodam, że po ustawieniu uchwytu konwerterów na HB nic nie musiałem regulować, aby poprawić sygnał z Astry! Po prostu był na 100 % momentalnie 8O
    Zanim ściągnę uchwyt i GO przedłuże (a ma już 90 cm długości :D ) poradźcie jeszcze coś proszę... :) Nie mam ręki, jak żyrafa i boję się, że nie dosięgnę śrub mocujących cały zestaw przy tak dużej odległości od balkonu :(
    Dodam, że praktycznie "płaszczyzna" pracująca anteny jest umieszczona prostopadle do mojego balkonu i nie mam pojęcia, jak można sprawdzić, czy sygnał nie grzęźnie w bocznej elewacji budynku :?: Może PRL-owi budowlańcy nie całkiem przestrzegali projektu budowlanego :D
    Pozdrawiam... :)
  • Poziom 11  
    PRL-owscy budowniczowie - hahaha. Mój blok jest tak ustawiony, że z jednej strony mam HB, Thora i Syriusza, a po Astrę to musiałem sięgać z drugiej strony mieszkania i na drugiej antenie. A do meritum: słusznie przedmówcy ci radzą ustawić w centrum konwerter na HB, a zeza postawić na Astrę, patrząc na antenę od tyłu - po prawej. Dodaj jeszcze po lewej nawet dwa zezy na Thora i Syriusza. Dość łatwo to się montuje i szuka. Powodzenia.