Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

WRT54GP2A-AT problem z rozmowy przychodzące

17 Aug 2009 22:16 1178 5
  • Level 9  
    Witam serdecznie,

Problem taki jak w temacie.
    Czyli krótko mówiąc: ja mogę zadzwonić gdzie mi się tylko podoba, a ktoś gdy dzwoni do mnie, to słyszy niekończący się sygnał wybierania numeru...

Pomyślałem, że skoro numer jest wybierany i dzwoni, to może wina leży po stronie mojego telefonu stacjonarnego? - Niestety, nie...
    Gdy wybrałem swój numer IPfon na komórce i zacząłem dzwonić, podszedłem w tym czasie do słuchawki telefonu stacjonarnego i odebrałem telefon (telefon nie dzwonił).
    Usłyszałem tylko sygnał ciągły (tak jakby czekał aż wykręcę numer) - czyli stacjonarny jest raczej sprawny.

Poniżej zamieszczam screeny z konfiguracji bramki VoIP.

Mój router z bramką okazał się do d***, gdyż jego opcje VoIP są ukryte. Natomiast dostałem dołączoną instrukcję wraz z plikami .html dostępu do "ukrytych" opcji routera.

Screeny:

Dodam jeszcze jakby ktoś potrzebował dla potrzeby status VoIP:
    http://img24.imageshack.us/i/routerq.png

gdyby screeny nie działały proszę o powiadomienie mnie tym, bo wiem, że się tak zdarza.
    Z chwilą obecną działają

Pozdrawiam! i czekam niecierpliwie na pomoc :)

Zamieść zdjęcia jeszcze raz. Grafikę dodajemy za pomocą dodaj obrazek na forum nie na zewnętrznych serwerach.
    Mery84
  • Level 15  
    Wnioskuje że jesteś za jakimś routerem albo w sieci osiedlowej.
    Najprawdopodobniej masz zablokowane porty - jeśli dobrze pamietam 5060 i 5061, pełny wykaz znajdziesz na stronie operatora.
    Odblokuj je lub przekieruj na bramkę i powinno działać
  • Level 9  
    Wówczas piter3 nasuwa się kolejne pytanie: Jak to zrobić? :) Wybacz, ale ja z takich rzeczy jestem zielony. Forum to dla mnie ostateczny sposób na rozwiązanie problemu. Zwykle szukam pomocy na googlach :)
  • Level 15  
    Jeżeli jesteś w sieci osiedlowej to musisz skontaktować się ze swoim administratorem poinformować go, że korszystasz z systemu voip i prosisz o otwarcie portów.
    Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie ipfon są to porty
    TCP, UDP: 5060, 5061, 16384-16482.
    Jeżeli masz własne łącze i prywatny router musisz poszukać jak w nim otworzyć wymagane porty. W każdym wygląda to odrobinę inaczej.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Można działać bez przekierowania portów - trzeba ustawić serwer STUN.
  • Level 10  
    Witam,

Problem jest aktualny więc jeśli ktoś ma jakieś pomysły to bardzo proszę o pomoc. U mnie również mogę dzwonić wszędzie gdzie mam ochotę natomiast gdy ktoś próbuje się do mnie dodzwonić to nie da się.

Pozdrawiam
    Robson