Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ariston AL109X - jaki to kod błędu?

maciejwojtan 17 Sie 2009 22:39 2612 4
  • #1 17 Sie 2009 22:39
    maciejwojtan
    Poziom 11  

Pralka jak wyżej nie działa na żadnym programie , po załączeniu pralki dioda zasilania miga 2x wolno i 3x szybko ( jeśli to ma znaczenie) załącza się dioda kluczyka czyli działa blokada drzwi ,wizualnie programator wygląda ok .
    Proszę o pomoc lub opinie

0 4
  • #2 18 Sie 2009 16:56
    maciejka31
    Poziom 15  

pralka informuje o jakimś błędzie sprawdź czy te drzwiczki są napewno zablokowane sprawdź też pompę czy ma przejście

0
  • #3 18 Sie 2009 23:49
    maciejwojtan
    Poziom 11  

blokada bankowo ma przejście a miga dioda od zasilania 2x wolno i 3x szybko

0
  • #4 31 Lip 2010 09:50
    Artex ZUT
    Poziom 10  

Mam podobny problem pralka zacina sie , programator kreci sie w kółko i nic sie nie dzieje , czasami pomaga dość silne uderzenie w prawy bok, zdjąłem pokrywę i po pierwsze wymieniłem szczotki na silniku miały sie ku końcowi ale problem nadal istnieje, tu na ścianie od wewnątrz własnie po prawej stronie jest jakiś element do którego podłączone są 3 kable i wężyk gumowy podłączony gdzieś na dole do bębna pralki nie znam się na tym ale zdaje sie że to jakiś czujnik ciśnieniowy mam wrażenie że te uderzenie które czasem skutkuje powoduje właśnie jakiś wstrząs na nim i odblokowuje się , moje pytanie co to jest ? jak to działa i czy można to jakoś regulować ( na wierzchu sa jakieś 3 plastikowe śruby wyglądają tak jak do regulacji bo każda jest inaczej znaczy głębiej lub płyciej wkręcona
    Prosze o jakies sugestie, instrukcję opis

0
  • #5 31 Lip 2010 13:39
    maciejwojtan
    Poziom 11  

To jest hydrostat nie radze regulować bo będzie prawie na pewno do wyrzucenia, sprawdź ewentualnie drożność wężyka czy nie jest zapchany kamieniem i szlamem

0