Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm samochodowy Avital Champion Mark 2 - Nissan Almera n15

choory 17 Sie 2009 23:06 6902 5
  • #1 17 Sie 2009 23:06
    choory
    Poziom 9  

Witam.
    Potrzebuję informacji:
    - czy można zamontować do niego moduł domykania szyb.
    (jeśli tak to jaki i w jaki sposób)

- czy jest możliwość zaprogramowania pilota/alarmu
    (tak aby pilotem od alarmu zamykać centralny zamek fabryczny auta, auto ma fabryczny zamek z pilotem nissana)

Alarm to Avital Champion Mark 2
    Auto to Nissan Almera N15 z 1999 roku.

Dodam że nie jestem w tym specjalistą.
    Alarm został już częściowo podłączony w aucie.
    Nie wiem czy dobrze sprecyzowałem sytuację więc nakreślę o co mi chodzi.

-Chciał bym jeszcze aby domykały się szyby przy zamykaniu auta.
    (są elektryczne)

-Chciał bym aby auto zamykało się pilotem od autoalarmu a nie pilotem od fabrycznego centralnego zamka.
    (w programowanie pilota od centralnego zamaka lub podłączenie przewodowe)

-W instrukcji piszą aby podłączyć alarm pod światła pozycyjne chciał bym jednak podłączyć go pod kierunki/awaryjne.
    (Czy mogę? Jeśli tak to jak? Planowałem podłączenie przy włączniku świateł awaryjnych z wykorzystaniem diód)

Link do instrukcji alarmu AVITAL MARK:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6605323#6605323

Zdjęcia:
    - Przewodów
    - Centralki alarmu
    - Pilotów (Od Alarmu Avital Mark II i Fabrycznego centralnego zamka od Nissana Almery N15 z 1999 roku)

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

0 5
  • Pomocny post
    #2 18 Sie 2009 11:44
    Spikegs
    Poziom 10  

Cytat:
    Alarm to Avital Champion Mark 2
    Auto to Nissan Almera N15 z 1999 roku.

Skąd wyciągnąłeś taki zabytek? Bo na nowość to nie wygląda.

Cytat:
    - czy można zamontować do niego moduł domykania szyb.

Jest możliwość dołożenia modułu domykania szyb (zapewne Twój nissan nie ma modułu komfortu i szyby nie domykają Ci się z bębenka zamka - wtedy wystarczyłoby wykorzystać kanał dodatkowy). Z modułów domykania może być np. MPW-4, albo EXUS. Moduły działają na zasadzie przeciążeniowej, najlepiej podłączać domykanie szyb po kolei, wtedy na pewno wszystkie się domkną.

Cytat:
    -W instrukcji piszą aby podłączyć alarm pod światła pozycyjne chciał bym jednak podłączyć go pod kierunki/awaryjne.

Możesz podłączyć sobie kierunki, ważne jest tylko obciążenia wyjść, a w przypadku kierunków nie będzie problemu - wytrzyma.

Moderowany przez norbert.s.:

Część wypowiedzi usunąłem. Nikt nie pytał, czy kolega robi takie rzeczy. Ten dział to nie jest słup ogłoszeniowy. Swoje usługi można reklamować w podpisie.

0
  • Pomocny post
    #3 18 Sie 2009 19:45
    arek_84
    Poziom 11  

Cytat:
    - czy jest możliwość zaprogramowania pilota/alarmu
    (tak aby pilotem od alarmu zamykać centralny zamek fabryczny auta, auto ma fabryczny zamek z pilotem nissana)

-Chciał bym aby auto zamykało się pilotem od autoalarmu a nie pilotem od fabrycznego centralnego zamka.
    (w programowanie pilota od centralnego zamaka lub podłączenie przewodowe)

pilota od alarmu nie programuje się żeby otwierał centralny zamek tylko trzeba znaleźć i podłączyć dwa przewody które odpowiadają za zamykanie i otwieranie. Druga sprawa to czy jest to sterowanie masą czy plusem i czy zgadza się to ze sterowaniem z centralki alarmowej.

Cytat:
    -Chciał bym jeszcze aby domykały się szyby przy zamykaniu auta.
    (są elektryczne)

Jeśli chodzi o domykanie to jak kolega wcześniej napisał musisz mieć dodatkowy moduł i sterowanie podłączyć oczywiście pod przewód na którym pojawia się sygnał podczas zamykania zamków.

Cytat:
    (Czy mogę? Jeśli tak to jak? Planowałem podłączenie przy włączniku świateł awaryjnych z wykorzystaniem diód)

znajdź przewody na których jest impuls po włączeniu kierunkowskazu prawego i lewego i tam podłącz poprzez diodę.
    przewody idą do włącznika kierunkowskazów, awaryjnych, oraz często są na słupku bocznym pod nogami kierowcy bądź pasażera

0
  • #4 20 Sie 2009 10:36
    choory
    Poziom 9  

Bardzo dziękuję za pomoc.
    Gdybym sobie nie radził na pewno się odezwę.

Pozdrawiam

0
  • #5 14 Gru 2009 11:30
    milanito
    Poziom 10  

A ja proszę o schemat podłączenia avitala AVISTAR MARK II. przeszukałem wszystko co się przeszukać dało, i nic - są jedynie do Champion mark II, ale, choć są podobne, to nie to samo. Kable nieco się różnią, jest ich nieco mniej. Jeśli to możliwe, proszę o jakieś wskazówki, które mogły by pomóc odnależć przyczynę niedziałania avitala. Samochód Toyota, alarm montowany przez ASO, ale już po zakupie. Nie działa od chwili, kiedy wcisnąłem przycisk zamykania, a drzwi pasażera były jeszcze otwarte. Lampka led nie świeci już wogóle. Przycisk serwisowy nie działa - jakby brak wogóle zasilania - no ale prąd jest. pół roku temu alarm wraz z centralnym zamkiem się zawiesił - drzwi otwierały się po włożeniu kluczyka zamiast odwrotnie, a po wyjęciu ze stacyjki - blokowały. Pomogło odpięcie na noc akumulatora. Teraz brak świecenia lampki, akumulator nie pomógł. PS. na płytce są cztery 2,5A przekaźniki - do czego mogą służyć? Może w którymś się styk zawęglił? Miał ktoś takie zjawisko? Pozdrawiam speców :)

0
  • #6 14 Gru 2009 12:00
    choory
    Poziom 9  

Witam.
    Spróbuj odłączyć sam alarm odpinając bezpośrednio główną wtyczkę od centrali alarmu.
    Podłącz po kilku sekundach i powinien zadziałać.
    Sprawdź też bezpieczniki powinny być na wiązce zasilającej jakieś 50 cm od centralki.
    Możesz sprawdzić miernikiem napięcie – czy w ogóle coś dochodzi do centralki.

Pozdrawiam Rafał

0