Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Alarm samochodowy Avital Champion Mark 2 - Nissan Almera n15

choory 17 Aug 2009 23:06 7580 5
Ochrona Domu
    choory
    Level 10  
    Witam.
    Potrzebuję informacji:
    - czy można zamontować do niego moduł domykania szyb.
    (jeśli tak to jaki i w jaki sposób)

- czy jest możliwość zaprogramowania pilota/alarmu
    (tak aby pilotem od alarmu zamykać centralny zamek fabryczny auta, auto ma fabryczny zamek z pilotem nissana)

Alarm to Avital Champion Mark 2
    Auto to Nissan Almera N15 z 1999 roku.

Dodam że nie jestem w tym specjalistą.
    Alarm został już częściowo podłączony w aucie.
    Nie wiem czy dobrze sprecyzowałem sytuację więc nakreślę o co mi chodzi.

-Chciał bym jeszcze aby domykały się szyby przy zamykaniu auta.
    (są elektryczne)

-Chciał bym aby auto zamykało się pilotem od autoalarmu a nie pilotem od fabrycznego centralnego zamka.
    (w programowanie pilota od centralnego zamaka lub podłączenie przewodowe)

-W instrukcji piszą aby podłączyć alarm pod światła pozycyjne chciał bym jednak podłączyć go pod kierunki/awaryjne.
    (Czy mogę? Jeśli tak to jak? Planowałem podłączenie przy włączniku świateł awaryjnych z wykorzystaniem diód)

Link do instrukcji alarmu AVITAL MARK:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=6605323#6605323

Zdjęcia:
    - Przewodów
    - Centralki alarmu
    - Pilotów (Od Alarmu Avital Mark II i Fabrycznego centralnego zamka od Nissana Almery N15 z 1999 roku)

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
  • Ochrona Domu
  • Helpful post
    Spikegs
    Level 11  
    Quote:
    Alarm to Avital Champion Mark 2
    Auto to Nissan Almera N15 z 1999 roku.

Skąd wyciągnąłeś taki zabytek? Bo na nowość to nie wygląda.

Quote:
    - czy można zamontować do niego moduł domykania szyb.

Jest możliwość dołożenia modułu domykania szyb (zapewne Twój nissan nie ma modułu komfortu i szyby nie domykają Ci się z bębenka zamka - wtedy wystarczyłoby wykorzystać kanał dodatkowy). Z modułów domykania może być np. MPW-4, albo EXUS. Moduły działają na zasadzie przeciążeniowej, najlepiej podłączać domykanie szyb po kolei, wtedy na pewno wszystkie się domkną.

Quote:
    -W instrukcji piszą aby podłączyć alarm pod światła pozycyjne chciał bym jednak podłączyć go pod kierunki/awaryjne.

Możesz podłączyć sobie kierunki, ważne jest tylko obciążenia wyjść, a w przypadku kierunków nie będzie problemu - wytrzyma.

Moderated By norbert.s.:

Część wypowiedzi usunąłem. Nikt nie pytał, czy kolega robi takie rzeczy. Ten dział to nie jest słup ogłoszeniowy. Swoje usługi można reklamować w podpisie.

• Ochrona Domu
  • Helpful post
    arek_84
    Level 12  
    Quote:
    - czy jest możliwość zaprogramowania pilota/alarmu
    (tak aby pilotem od alarmu zamykać centralny zamek fabryczny auta, auto ma fabryczny zamek z pilotem nissana)

-Chciał bym aby auto zamykało się pilotem od autoalarmu a nie pilotem od fabrycznego centralnego zamka.
    (w programowanie pilota od centralnego zamaka lub podłączenie przewodowe)

pilota od alarmu nie programuje się żeby otwierał centralny zamek tylko trzeba znaleźć i podłączyć dwa przewody które odpowiadają za zamykanie i otwieranie. Druga sprawa to czy jest to sterowanie masą czy plusem i czy zgadza się to ze sterowaniem z centralki alarmowej.

Quote:
    -Chciał bym jeszcze aby domykały się szyby przy zamykaniu auta.
    (są elektryczne)

Jeśli chodzi o domykanie to jak kolega wcześniej napisał musisz mieć dodatkowy moduł i sterowanie podłączyć oczywiście pod przewód na którym pojawia się sygnał podczas zamykania zamków.

Quote:
    (Czy mogę? Jeśli tak to jak? Planowałem podłączenie przy włączniku świateł awaryjnych z wykorzystaniem diód)

znajdź przewody na których jest impuls po włączeniu kierunkowskazu prawego i lewego i tam podłącz poprzez diodę.
    przewody idą do włącznika kierunkowskazów, awaryjnych, oraz często są na słupku bocznym pod nogami kierowcy bądź pasażera
    choory
    Level 10  
    Bardzo dziękuję za pomoc.
    Gdybym sobie nie radził na pewno się odezwę.

Pozdrawiam
    milanito
    Level 11  
    A ja proszę o schemat podłączenia avitala AVISTAR MARK II. przeszukałem wszystko co się przeszukać dało, i nic - są jedynie do Champion mark II, ale, choć są podobne, to nie to samo. Kable nieco się różnią, jest ich nieco mniej. Jeśli to możliwe, proszę o jakieś wskazówki, które mogły by pomóc odnależć przyczynę niedziałania avitala. Samochód Toyota, alarm montowany przez ASO, ale już po zakupie. Nie działa od chwili, kiedy wcisnąłem przycisk zamykania, a drzwi pasażera były jeszcze otwarte. Lampka led nie świeci już wogóle. Przycisk serwisowy nie działa - jakby brak wogóle zasilania - no ale prąd jest. pół roku temu alarm wraz z centralnym zamkiem się zawiesił - drzwi otwierały się po włożeniu kluczyka zamiast odwrotnie, a po wyjęciu ze stacyjki - blokowały. Pomogło odpięcie na noc akumulatora. Teraz brak świecenia lampki, akumulator nie pomógł. PS. na płytce są cztery 2,5A przekaźniki - do czego mogą służyć? Może w którymś się styk zawęglił? Miał ktoś takie zjawisko? Pozdrawiam speców :)
    choory
    Level 10  
    Witam.
    Spróbuj odłączyć sam alarm odpinając bezpośrednio główną wtyczkę od centrali alarmu.
    Podłącz po kilku sekundach i powinien zadziałać.
    Sprawdź też bezpieczniki powinny być na wiązce zasilającej jakieś 50 cm od centralki.
    Możesz sprawdzić miernikiem napięcie – czy w ogóle coś dochodzi do centralki.

Pozdrawiam Rafał