Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebny termometr do CO

Cruck 18 Sie 2009 06:22 4879 6
    Cruck
    Poziom 9  
    Witam. Potrzebuję termometr do pieca CO. Najlepiej podobny do takiego który znalazłem na allegro, opisany jest jako TPM-900. Ale tamten nie ma alarmu (zwłaszcza za wysokiej temperatury). Ważne aby był widoczny w nocy, i "kabelek" z czujnikiem minimum 8 m. Pomiar temperatury w jednym miejscu ewentualnie w dwóch. Może ktoś takie coś wykona lub podpowie co innego można użyć. Pozdrawiam Piotr.
    Kontaktuj się z ogłoszeniodawcą poprzez Prywatną Wiadomość (ikonka PW).
  • Relpol przekaźniki
    Ewaryst
    Poziom 13  
    Wystarczy zastosować najprostszy regulator temperatury z wyjściem przekaźnikowym (cena nieco wyższa od wspomnianego termometru) i wykorzystać je do załączania alarmu...
  • Relpol przekaźniki
    patrx
    Poziom 16  
    Polecam TT55125S - termostat wraz z termometrem wielokanałowym. Pozdrawiam
    homer_ek
    Poziom 10  
    Witam! Nie wiadomo jaki masz piec i po co Ci wiedzieć, jaka temperatura jest na piecu, albo w pomieszczeniu. Czy ten termometr ma sterować piecem. Najprostrzy pomiar temperatury i jej sygnalizacja (wartości zadanej) to termometr kontaktowy. Sygnalizuje czy temperatura jest niższa, czy wyższa od wartości zadanej. Może pełnić funkcję regulatora dwustanowego. Oczywiście trzeba go uzbroić w prosty zasilacz, przekaźnik diodę LED, o ile ma sterować np. silnikiem dmuchawy pieca CO. Pozdro.
    Cruck
    Poziom 9  
    Urządzenie nie ma niczym sterować. A chcę wiedzieć jaka jest temperatura "na piecu" bo mam taką potrzebę. Piec zwykły bez sterowania, na węgiel. Pozdr.

Może nie do końca się dobrze wyraziłem. Urządzenie ma sterować MNĄ, tzn gdy temperatura na piecu jest za mała lub za duża to muszę zasuwać do piwnicy i podjąć odpowiednie kroki (dołożyć do pieca lub go "przymknąć"). :D:D:D:D:D:D:D
    Wiech26
    Poziom 19  
    Robiłem niedawno koledze taki termometr z sygnalizacją przekroczenia temperatury na kotle CO. Ogólnie...termometr oparty na ICL7107 z czujnikiem LM 35DZ. Duży wyświetlacz LED, czujnik na przewodzie ekranowanym ok 10m. Szczegółowo... napięcie z czujnika podane było na wejście wzmacniacza operacyjnego LM358. Drugie wejście LM358 zasilane było z dzielnika napięcia z potencjometrem w gałęzi do ustawienia progu zadziałania wzmacniacza. Po przekroczeniu ustawionego poziomu temperatury wzmacniacz zmieniał stan na wyjściu i podawał stan wysoki na układ czasowy (czas działania alarmu) oparty na bramkach CD 4093. Stan wysoki z układu czasowego podawany był na multiwibrator (także na CD 4093) który w sposób modulowany zasilał buzzer. W moim przypadku czas trwania alarmu ustalony był na ok 30 sekund. Jednocześnie na czas trwania przekroczenia temperatury świeciła się dioda. Histereza ustalona na ok 2*C. Zastosowałem przełącznik który w jednej pozycji pozwalał mi na ustawienie poziomu max temperatury(odczyt z dzielnika napięcia) a w drugiej na odczyt temperatury z czujnika. Układ sprawdzony w zakresie od 70 do 105*C i działał bez problemów.
    Cruck
    Poziom 9  
    Witam. Mam to co chciałem.
    Wykonał to dla mnie :

Firma Inżynierska Michał Smolnik
    44-238 Przegędza
    ul. Szkolna 17

Dobry kontakt i pomoc w razie kłopotów

Pozdrawiam Piotr